OPR Bolko

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: OPR Bolko

Post autor: rychenko »

Witam
Oglądam Twoją relacje od początku bo i ładna to jednostka a i widzę ze sobie ładnie radzisz z polistyrenem , okienka wycięte równiutko jak i cała reszta ładnie się prezentuje !!!
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Krzysztof1976
Posty: 0
Rejestracja: 20 wrz 2013, 10:31

Re: OPR Bolko

Post autor: Krzysztof1976 »

Cześć.

Lepiej nic nie mów. Ile roboty z tym wycinaniem bo wycinałem na gotowej nadbudówce żeby było równo. Sporo niedociągnięć jest a aparat tego nie odda. Głębsze rysy, niedokładnie szpachlowane połączenia itp. Chcę się z tym uporać czyli duże elementy nadbudówki żeby się w końcu zająć drobnicą a nie chce robić wielu rzeczy naraz. Szpachluje motipem wykańczającym kolor buraczkowy.
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: OPR Bolko

Post autor: jarekwo »

Witam,
początkowy etap prac jakoś mnie zniechęcał ale teraz całkiem fajnie Ci to wychodzi. Patrząc na linie okien wszystko ładnie i równo. Fajna robota (mimo, że to opinia laika bo plastikami się nie zajmuję) a drobne (tu niewidoczne) niedoskonałości zawsze się poprawi na wykończeniu- ważne, że ma się ich świadomość :)
Powodzenia
Pozdrawiam
Jarek
Krzysztof1976
Posty: 0
Rejestracja: 20 wrz 2013, 10:31

Re: OPR Bolko

Post autor: Krzysztof1976 »

Cześc Jarek.

A widzisz. Nie podobało się wcześniej. Te niedoskonałości muszę poprawić teraz przed końcowym malowaniem bo potem się już nie da. Chcę dziś kupić podkład wypełniający w sprayu i psiknę jakąś próbkę. Sprawdzę jak kryje i czy nie za grubo. Może będzie lepiej krył rysy i zadrapania niż motip. Motip nie ma właściwości wypełniających.
dzięki za dobre słowo.
pozdr
Krzysztof1976
Posty: 0
Rejestracja: 20 wrz 2013, 10:31

Re: OPR Bolko

Post autor: Krzysztof1976 »

W związku z tym ze idzie zima i nie mogę malować na balkonie postanowiłem zakupić mini kompresor z aerografem. Będę malował albo w domu albo we względnie ciepłej piwnicy i jak lekko podeschnie zabierał do domu przy kaloryferku podeschnie do końca. Kupiłem i testowałem wczoraj coś takiego. Rzeczywiście ciche to to jest. Suszarka chyba głośniej chodzi. Aerograf ładnie psika. Jak na moje potrzeby wystarczająco. Dysza 0,3. Kompresor
Przepływ powietrza: 10 l/min
Zasilanie: 230V / 12V
Akumulator: 12V DC; 1,6A
Zasilacz do kompresora: 12V DC 2A
Zasilacz do ładowania akumulatora: 12V 2,5A
Ciśnienie maksymalne: 2 bary
Waga: 800 g
Wymiary: 103 x 125 x 55 mm
Dysza w aerografie: 0,3 mm
Aerograf dwu funkcyjny
Długość: 150 mm
Pojemność zbiorniczka 7 cm3
kompresor.jpg
kompresor.jpg (105.26 KiB) Przejrzano 5708 razy
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: OPR Bolko

Post autor: jeskom »

możesz umieścić filmik z pracy urządzenia?
Krzysztof1976
Posty: 0
Rejestracja: 20 wrz 2013, 10:31

Re: OPR Bolko

Post autor: Krzysztof1976 »

Na chwile obecna nie mam czym nagrać bo mam telefon w serwisie. Co by cię w takim filmie interesowało? Na co zwrócić uwagę.
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: OPR Bolko

Post autor: jeskom »

scena, która ukaże jak cicho pracuje sprzęt, jak maluje (czy nie pluje farbą itp). A ile czasu może pracować w trybie ciągłym?
Krzysztof1976
Posty: 0
Rejestracja: 20 wrz 2013, 10:31

Re: OPR Bolko

Post autor: Krzysztof1976 »

Nie mam takich danych ile może pracować w trybie ciągłym. Mój nie pluje farbą bo bardzo rozcieńczona jak woda prawie. Być może że jak jest gęstsza to może coś się dzieje. W tej chwili trudno powiedzieć. Farba to zwykła emalia uniwersalna z castoramy szara w kolorze RAL7000.
Krzysztof1976
Posty: 0
Rejestracja: 20 wrz 2013, 10:31

Re: OPR Bolko

Post autor: Krzysztof1976 »

Troszkę podziałałem i wyszło coś takiego. Wycięte wnęki latarń burtowych oraz ich obudowy plus narożne osłony na pokładzie. Od góry obramować trzeba płaskownikiem. Osłona na sucho tylko postawiona i nie przyklejona.
IMG_0556.JPG

IMG_0557.JPG

IMG_0558.JPG

IMG_0559.JPG
ODPOWIEDZ