Coastal Freighter 1:470

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Czesio55
Posty: 0
Rejestracja: 24 sty 2013, 15:23

Coastal Freighter 1:470

Post autor: Czesio55 »

Witam
Podczas oczekiwania na materiały do dżonki zacząłem budowę modelu frachtowca z gry Silent Hunter 4. Szkielet kadłuba został wykonany z polistyrenu 2mm i wypełniony balsą, następnie oklejony w całości prostokątami z ps 0,5mm imitując poszycie widoczne w grze. Potem szlifowanie, miejscami szpachlowanie , doklejanie burt wychodzących nad pokłady i znowu szpachla. Wczoraj został pokryty szarym sprejem, i po przeszlifowaniu wziąłem się za nadbudówkę oraz wyposażenie. Screeny z gry dodam jeśli uda mi się je zrobić. Teraz pracuję nad pokrywami ładowni, podstawami masztów oraz rufą. Model ma ~17cm długości i 4 szerokości, ponieważ mój portfel znajduje się w bliżej nieokreślonym miejscu dla porównania bateria AA zamiast monety 8-) Budowa tego co na zdjęciach zajęła mi 11 filmów czyli ok. 25 godzin :D Szału nie ma ale jak na pierwszy model od podstaw myślę że jest ok, przynajmniej mi się podoba 8-)
Obrazek

Obrazek

PS. jeśli umieściłem temat w złym miejscu proszę o przeniesienie :)
Pozdrawiam Daniel
Technikum TZN Mechanik Lotniczy klasa 1
Czesio55
Posty: 0
Rejestracja: 24 sty 2013, 15:23

Re: Coastal Freighter 1:470

Post autor: Czesio55 »

Witam
Model dostał maszty, pontony, komin oraz drzwi ładowni i poszedł pod aerograf. Najpierw podkład, potem kolor rdzawy (Pactra Rust). Zwilżyłem go wacikiem i posypałem cukrem zmieszanym z solą, które dzięki wilgoci przykleiły się do niego. Następnie kolor jasnoniebieski (Polish Blue II ), ciemno niebieski (Sea Blue ) oraz zieleń (Interior Green). Model malowany bez maskowania, używałem jedynie kawałka papieru. Po malowaniu, ostrym pędzlem zdrapałem granulki cukru i spod farby wyszła "rdza". Następnie położyłem wash z olejnej burnt umber, i pędzelkiem 000 namalowałem zacieki, również olejami. (burnt umber, Van Dyck brown, żólcień kadmowa ciemna, raw sienna). Teraz czekam aż wszystko podeschnie i zaczynam dorabiać i montować pozostałe elementy. Nie ma steru oraz śruby ponieważ przewiduję montaż modelu na podstawce imitującej morze, a te elementy tylko by przeszkadzały.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daniel
Technikum TZN Mechanik Lotniczy klasa 1
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Coastal Freighter 1:470

Post autor: jerry_bee »

Czesio, daj się namówić na dioramę. zobacz, jak to robi niejaki Bob Wilson. znajdziesz go na forum MSW jako Shipbuilder. na przykład tu:
FRAMLINGTON COURT
ARETHUSA
GLENMOOR
CARMANIA
NORMAN COURT
ARRAN MAIL
ANSELM
i wiele innych. pokazywał też budowy w czasopiśmie "Shipwright".

nie byłbym też przekonany, czy "postarzanie" modelu ma sens. w tej skali taka "kropka" to pewnie z pół tony rdzy. chyba, że budujesz wrak...
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
ODPOWIEDZ