USS Baltimore 1:100 Budowa od podstaw

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
zablo1978
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:54

USS Baltimore 1:100 Budowa od podstaw

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Na tym forum jestem nowy. Do tej pory budowałem modele kartonowe teraz już czas na coś fajnego. Wybór padł na USS Baltimore w skali 1:100 na podstawie planów od pana Brzezińskiego. Co niektórzy znają go z ''Profili morskich" ja mam akurat "Wilka morskiego" z tymi planami i jeszcze dodatkowo kupiłem plany w formie elektronicznej. Coś na temat samego modelu budowę rozpocząłem od dział kalibru 127 mm. Teraz mam pytanie do kolegów. Czy ktoś posiada zdjęcia tych dział nie wiem co dokładnie było na wieży. Wiem że jest tam jakiś element. Za wszelka pomoc będę wdzięczny a teraz zapraszam do oglądania, krytykowania i podpowiadania.
b1.JPG

b2.JPG

b3.JPG

b4.JPG

b5.JPG
Awatar użytkownika
Cezar65
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: USS Baltimore 1:100 Budowa od podstaw

Post autor: Cezar65 »

Powinieneś zacząć budowę modelu od kadłuba... , obyś dał radę w skali 1;100 - to kolos 205cm , jak na pierwszy model czy nie za wysoko mierzysz ???? ...... .
http://budowa-modelu-atlas-ll.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: USS Baltimore 1:100 Budowa od podstaw

Post autor: Kazek »

Oj Cezar Cezar a jak byś tak sprawdził czy aby na pewno masz racje . Wpadasz od święta na forum i od razu łup a kolega ma już w swoim CV kilka fajnych papierzaków które pokazywał w przywitalni i odnoszę wrażenie że wie co robi.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: USS Baltimore 1:100 Budowa od podstaw

Post autor: Slawek Kromer »

popatrz
http://translate.google.pl/translate?hl ... CHIQ7gEwCQ
h91465.jpg

nie wiem czy o to chodziło?
Luk
Posty: 0
Rejestracja: 13 sty 2013, 21:57

Re: USS Baltimore 1:100 Budowa od podstaw

Post autor: Luk »

Obaj macie rację.
Kolega ma doświadczenie w "paierzakach" to widać na fotkach, ale skala 1:400 to nie skala 1:100 w jakiej zamierza budować USS Baltimore. Ja też bym zalecał zacząć od kadłuba. Co będzie jak zrobi wszystko wyposażenie i na końcu stwierdzi że jednak dwu metrowy kadłub nie wejdzie mu pod łóżko lub do szafy to trza bedzie przeskalować kadłub na 1:200. I wszystko od nowa. Ale to tylko moja skromna opinia . tak czy inaczej powodzenia koledze życzę i miłej zabawy przy budowie.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: USS Baltimore 1:100 Budowa od podstaw

Post autor: myszor »

A moze skala 1:1000
Po co te gadanie o zastanowieniu sie o skali?
Chlop ma swoje lata napewno to przemyslal i wie co robi.
Super ze budujesz w tej skali.Bedziesz mógł wykonac duzo drobiazgów .
Choć nie jestem "papierzakiem" i nie znam sie na tym to będę. trzymal za Ciebie kciuki.
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
rekmak
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: USS Baltimore 1:100 Budowa od podstaw

Post autor: rekmak »

Duży model. Jak zrobi się kadłub to potem stoi i stoi, zajmuje miejsce czekając na resztę elementów. Robiąc odwrotnie, do kadłuba podokłada się gotowe elementy i całość gotowa. Jeżeli z jakiegość powodu prace staną nie będzie takiej zawali drogi.
Awatar użytkownika
zablo1978
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:54

Re: USS Baltimore 1:100 Budowa od podstaw

Post autor: zablo1978 »

Witam wszystkich forumowiczów.
Do Cezar65[b] myślę że każdy modelarz faktycznie wie co robi a jeśli chodzi o kolejność sklejania to tak małe elementy i wyposażenie mogę robić w domu przy biurku. Kadłub zostawiam na wiosnę być może w garażu. ,,jak na pierwszy model czy nie za wysoko mierzysz ???? ...... .,, więc tak jak pisałem to ma być model redukcyjny mam już doświadczenie w dzieciństwie zbudowałem ORP Wicher II w skali 1:75 na podstawie Planów Modelarskich. Następny model budowany od podstaw to fregata Rostock z planów z Modelarza potem były modele kartonowe w skali 1:200 ostatnie lata poświęciłem modelom 1:400 bo mieszkałem w Gdańsku w czasach jak pracowałem w stoczniach wynajmowałem w tedy kawalerkę i nie miałem miejsca teraz mam więc z tond ten pomysł na skalę 1:100.
Do [b]Slawek Kromer
też posiadam te zdjęcia chodzi mi o działa kalibru 127mm one na wieży coś miały jakiś rodzaj celownika ale w planach dokładnie tego nie widać. Myślę że znajdę to.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zablo1978
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:54

Re: USS Baltimore 1:100 Budowa od podstaw

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Budowy dział 127mm ciąg dalszy. To jest tylko szykowanie szablonów gdyż krążownik ten posiadał ich 6 sztuk.
b6.JPG

b7.JPG

b8.JPG

b9.JPG

b10.JPG
Awatar użytkownika
zablo1978
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:54

Re: USS Baltimore 1:100 Budowa od podstaw

Post autor: zablo1978 »

Witam wieża działa na dzień dzisiejszy wygląda tak.
b11.JPG

b12.JPG

b13.JPG

b14.JPG

b15.JPG
ODPOWIEDZ