Holownik STIER

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubas191
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2012, 10:02

Holownik STIER

Post autor: kubas191 »

Witam wszystkich,
mam pytanko do kolegów czy posiada ktoś może jakiekolwiek plany holownika STIER???
Znalazłem w internecie tylko jedną stronę ale małej rozdzielczości i nic mi ona nie daje.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cezar65
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Holownik STIER

Post autor: Cezar65 »

Widzę że ten statek jest napędzany pędnikiem cykloidalnym Voith- Schneidera....Ciężki temat .... Nie wiem czy nie prywasz się z motyką na księżyc....Bodajże Graupner , czy Robbe oferuje gotowy zestaw holownika '' Parrat '' z takim właśnie napędem. Model taki zbudował kolega K. Bosak z Bydgoszczy. Miałem okazję nim pokierować w czasie spotkania modelarzy w Chełmży. Kieruje się nim używając dwóch drążków aparatury jednocześnie. Był on wyposażony w dwa takie pędniki , każdy napędzany silnikiem klasy 500 . Na zdjęciu przedstawiającym STIERA widzę jeden pędnik. Nie wiem jak na jednym pędniku by pływał model...No nic powodzenia w szukaniu i ew. budowie.
http://budowa-modelu-atlas-ll.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
SlawekOkrojek
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Holownik STIER

Post autor: SlawekOkrojek »

Ja widzę dwa pędniki
Z modelarskim pozdrowieniem
Sławek Okrojek
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Holownik STIER

Post autor: PiotrB »

Witam:
RC TV - Burnaby Association Of Marine Modellers
http://www.youtube.com/watch?v=Uzg4mAWPolg i jeszcze to http://www.youtube.com/watch?v=Sg1jSvmD ... re=related
Pozdrawiam - PiotrB
rekmak
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Holownik STIER

Post autor: rekmak »

W google wpisz tug stier, jest więcej linków a w grafika dużo zdjęć. Na str. 49 i 50 zdjęcia nadbudówki, wnętrz, silnika a nawet osadzenie łopaty pędnika. Kopiuj do folderu wszystkie zdjęcia Stier a potem poddaj analizie.
Awatar użytkownika
kubas191
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2012, 10:02

Re: Holownik STIER

Post autor: kubas191 »

Dzięki pozbieram wszystkie materiały i będę analizował zobaczymy może coś z tego wyjdzie :) mam tylko nadzieję że nie porywam się z motyką na księżyc :)
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 209
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Holownik STIER

Post autor: Romanov »

Witam
Patrząc na warsztat oraz doświadczenie i biorąc te elementy pod uwagę zasugerował bym aby jednak coś prostego i dobrze udokumentowanego zrobił.
Po pierwsze poznacz swoje możliwości manualne
po drugie dobra dokumentacja (plany ) pozwoli Tobie na bezproblemową prace i właściwe odczytanie rysunków.
Myślę że w sieci jest sporo planów fajnych jak np holownik Klimek który jest w miarę prostym modelem i co ważne w miarę dobrze udokumentowanym. Oraz fakt że kadłub można kupić w znanej wszystkim firmie, co bardzo nam ułatwi jak na początek. Ewentualnie porozmawiać z kolegami z modelarni z Braniewa i z ich pomocą budować kuter rybacki.
Relacje z budowy kutra rybackiego znajdziesz na naszym forum.

Pozdrawiam
Roman K.
DKM "Wodnik" www.rcmodel.com.pl
ODPOWIEDZ