Kuter KP 400 PILOT 63

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
redi87
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2012, 10:13

Kuter KP 400 PILOT 63

Post autor: redi87 »

Witam!!! Mam na imię Radek i mieszkam w Świnoujściu...Na swój pierwszy model RC wybrałem za pomocą kolegi Rychenko, łajbę z Planów Modelarskich nr 92- PILOT 20. Jednakże lokalny patriotyzm sprawił, że model będzie wykonany w barwach armotora szczecińskiego który obecnie pływa w Świnoujściu...Na dzień dzisiejszy Pilot 63 wygłąda zupełnie inaczej, ponieważ wszelakie modyfikacje, przeróbki sprawiły, że na przełomie kilku lat zmienił swój wygląd. Za sprawą obecnego kapitana zostałem "wpuszczony'' na łajbę i pozwolono mi wykonać dowolną ilość zdjęć za co serdecznie dziekuję. I oczywiście opowiedziano mi o historii przeróbek.Obecnie pilot 63 ma całkowicie zdemontowany przedni maszt z charakterystycznym bocianim gniazdem, zaspawane boczne wejścia do sterówki zamienione na wejście od strony rufy.Poszerzony kadłub, dodatkowe relingi a w zasadzie cała konstrukcja ;) odbojnice z tak zwanej plecionki zamienione na gumowe.Zmienione wnętrze sterówki itp. itd., itp. idt. ;) Ja wykonam model tak jak wyglądał 10 lat temu czyli identycznie jak w Planach Modelarskich 92 jednakże w barwach Świnoujścia (czerwono-biały)...Ale wszystko i wiele innych ciekawostek wyjdzie w "praniu" proszę i pomoc i wyrozumiałość z uwagi na to, że to moja pierwsza stoczniowa budowa ;)
PILOT 63 (wygląd obecny):
PILOT_63.jpg
PILOT_63.jpg (63.63 KiB) Przejrzano 8161 razy

1582435.jpg

141027pilot-63.jpg
141027pilot-63.jpg (191.53 KiB) Przejrzano 8161 razy

Miejsce gdzie stał kiedyś maszt ;)
S__EE11.jpg

S__EE10.jpg

Okładka MM:
ll.jpeg
ll.jpeg (55.99 KiB) Przejrzano 8161 razy

Siłownia:
S__1E11.jpg

A te zdjęcia zostały wykonane w sterówce, która obecnie wygląda zupełnie inaczej: taki będzie mój model zdjęcia załoga zostawiła na pamiątkę ;)
S__6111.jpg

S__6110.jpg
Awatar użytkownika
Joker 2
Posty: 80
Rejestracja: 22 wrz 2011, 23:43

Re: Kuter KP 400 PILOT 63

Post autor: Joker 2 »

Model bardzo ciekawy . Często spotykany na zawodach i zajmujący dobre miejsca . Osobiście radził bym wykonać według stanu obecnego . Będzie to model inny niż wszystkie do tej pory . I jeszcze dodatkowe punkty za własną inwencje . Co do przebudowy oryginału to bym pomierzył szerokość . Bardzo mało prawdopodobne że poszerzono kadłub ( po prostu koszty by były olbrzymie ) . Częściej stosuje się przedłużenie jednostki .Radził bym pomierzyć kadłub i nadbudówkę w kilku punktach i porównać z planami modelarskimi . Okaże się że kadłub i nadbudówka w głównej bryle jest taka sama .
Resztę można odtworzyć za pomocą zdjęć .
Jest jeszcze jedna ciekawa metoda porównania oryginału z planami . Na wykonane zdjęcie nakłada się linie teoretyczne lub rysunek całości w programie graficznym . Ja używam GIMP-2 jest bezpłatny .

aaaa.JPG


Tutaj na zdjęcie kadłuba nałożyłem linie teoretyczne .
Kolega może wykorzystać pierwsza zdjęcie z relacji , oraz zrobić drugie od rufy lub dziobu .
Model waloryzowany zwłaszcza na wodzie z innym modelem wygląda rewelacyjnie .
Pozdrowienia Edward
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kuter KP 400 PILOT 63

Post autor: rychenko »

Witam
Zapowiada się bardzo ładny model , i jak wspomniał Joker ta jednostka bardzo ładnie pływa i prezentuje się na wodzie , życzę cierpliwości i nie gasnącego zapału a będzie piękny model.
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
Cezar65
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kuter KP 400 PILOT 63

Post autor: Cezar65 »

Witam. Też mi się udało zbudować model KP400 PILOT 20.... W skali 1;25 według PM92 I zdjęć PILOTA 9. Przydatność MM nr. 2-3 z 78r. oceniam jako zerową , gdyż autor wycinanki nie zachował proporcji długości i szerokości kadłuba.Jak na skalę 1;50 to on jest za długi i za wąski...reszty już nie mierzyłem bo i po co .Do tego modelu w skali 1;25 gotowy kadłub można kupić ( z laminatu) , oferują go na znanym portalu . Powodzenia w budowie.
http://budowa-modelu-atlas-ll.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
redi87
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2012, 10:13

Re: Kuter KP 400 PILOT 63

Post autor: redi87 »

Joker 2 pisze:Model bardzo ciekawy . Często spotykany na zawodach i zajmujący dobre miejsca . Osobiście radził bym wykonać według stanu obecnego . Będzie to model inny niż wszystkie do tej pory . I jeszcze dodatkowe punkty za własną inwencje . Co do przebudowy oryginału to bym pomierzył szerokość . Bardzo mało prawdopodobne że poszerzono kadłub ( po prostu koszty by były olbrzymie ) . Częściej stosuje się przedłużenie jednostki .


Zaszła pomyłka źle zruzumiałem kapitana, wychodzili w morze i było małe zamieszanie kadłub nie jest poszerzony a jedynie sam pokład co jest widoczne na zdjęciu.Model wykonam tak jak wyglądał dekadę temu , ponieważ bardzo podoba mi się maszt oraz bocianie gniazdo.
Awatar użytkownika
redi87
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2012, 10:13

Re: Kuter KP 400 PILOT 63

Post autor: redi87 »

Cezar65 pisze:Witam. Też mi się udało zbudować model KP400 PILOT 20.... W skali 1;25 według PM92 I zdjęć PILOTA 9. Przydatność MM nr. 2-3 z 78r. oceniam jako zerową , gdyż autor wycinanki nie zachował proporcji długości i szerokości kadłuba.Jak na skalę 1;50 to on jest za długi i za wąski...reszty już nie mierzyłem bo i po co .Do tego modelu w skali 1;25 gotowy kadłub można kupić ( z laminatu) , oferują go na znanym portalu . Powodzenia w budowie.



Tak ja MM nawet nie kupuję, chciałem tylko przybliżyć forumowiczom jakie barwy KP 400 (PILOT 20)znajdują się w Planach Modelarskich nr 92, ponieważ moja łajba będzie miała zupełnie inne(PILOT 63 stacjonujący w Świnoujściu) ... Co do kadłuba to już złożyłem stosowne zamówienie resztę wykonam samemu z Bożą i Waszą pomocą ;)
Awatar użytkownika
redi87
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2012, 10:13

Re: Kuter KP 400 PILOT 63

Post autor: redi87 »

I czarne myśli potwierdziły się...Przy kolejnej wizycie na Pilocie 63 zastałem drugą zmianę załogi, na wstępie odradzili mi budowę pierwotną z Planów Modelaskich, ponieważ jak to stwierdzili Pilot 63 był wtedy "brzydki"...Co prawda miał ciekawą konstrukcję masztu z bocianim gniazdem ale jego malowanie było "sraczkowato- brązowe" a nadbudówka od połowy kremowa, do tego do niczego nie pasujący zielony pokład,jak sami to określili straszył w porcie...
Natomiast wersja którą chciałem robić czyli czerwono-biała z masztem i koszem, nie jest możliwa do dokładnego odtworzenia, ponieważ nie zachowała się żadna dokumentacja, a relacja załogi jest sprzeczna:( np jedni twierdzą, że wejście do sterówki znajdowało się z tyłu a boczne były zaspawane inni nie potwierdzają takiego stanu rzeczy i pare innych istotnych elementów...ja nie mam zamiaru budować jednostki "science fiction", także będę amitny i wykonam stan obecnyw malowaniu pomarańczowym , poszerzając pokład i robiąc ten magiczny stelaż na podstawie zdjęć...
Awatar użytkownika
Cezar65
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kuter KP 400 PILOT 63

Post autor: Cezar65 »

Co byś nie zrobił to jak wykonasz model według stanu obecnego ...to i tak pokład będzie zielony.....niech tobie jak najszybciej zrobią ten kadłub w tym Model Mast bo w końcu niewiadomo w jakiej wersji ten model będzie , czy w tej obecnej czy w tej sprzed dekady......A uwierz mnie on nie jest łatwy w budowie ( model pilota) ....z niecierpliwością czekam.
http://budowa-modelu-atlas-ll.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Kuter KP 400 PILOT 63

Post autor: RomekS »

redi87 pisze:I czarne myśli potwierdziły się.........ja nie mam zamiaru budować jednostki "science fiction", także będę amitny i wykonam stan obecnyw malowaniu pomarańczowym , poszerzając pokład i robiąc ten magiczny stelaż na podstawie zdjęć...


Zrób cokolwiek, ale niech się już zacznie.
Jakiś plan wręgi, albo stępki, albo chociaż ... no cokolwiek.
Szumne zapowiedzi najczęściej są szumne.
Przepraszam za ton wypowiedzi...
Napisałem ten post " w ten sposób " aby trochę zmobilizować Ciebie do pokazywania co robisz.
Zlituj się to Forum modelarskie. Nawet jak masz niewiele ale coś opracowane
to dawaj na Forum ku pożytkowi Nas wszystkich.

Jak nie mam co pokazać to relacja wisi.
A czy było np " wiadro do srania na łajbie typu Santa Maria to gówno mnie to obchodzi"
U mnie wisi kupę relacji i niedokończonych modeli, ale po co teoretyzować ?

Cezar65 pisze:..niech tobie jak najszybciej zrobią ten kadłub w tym Model Mast bo w końcu niewiadomo w jakiej wersji ten model będzie , czy w tej obecnej czy w tej sprzed dekady......A uwierz mnie on nie jest łatwy w budowie ( model pilota) ....z niecierpliwością czekam.


I tu w całej rozciągłości się z Kolegą zgadzam.
Awatar użytkownika
Cezar65
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kuter KP 400 PILOT 63

Post autor: Cezar65 »

Panie Redi co tam słychać w temacie budowy Pilota..... Opublikowaleś masę zdjęć i tekstu ..... i co dalej....Czyżby w budowie modelu przeszkodził brak szablonów...a może coś innego. Oj będę przekorny i odradzę tobie budowę Pilota....Jak pisałeś to ma być Twój pierwszy model....Ja zaczynałem od ,,Bałtyka " i Tobie bym też tak radził.....Przynajmniej do jego budowy nie potrzeba szablonów....tam jest wszystko wyrysowane niczym przysłowiowe,,jak krowie na rowie"
http://budowa-modelu-atlas-ll.blog.onet.pl
ODPOWIEDZ