Holownik rzeczny

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
Joker 2
Posty: 80
Rejestracja: 22 wrz 2011, 23:43

Re: Holownik rzeczny

Post autor: Joker 2 »

Kadłub w lakierni , można myśleć o nadbudówkach .
Wprawdzie w tytule jest jak wół " Holownik rzeczny " to niestety dzięki mojej fantazji będzie portowy jak nie przybrzeżny . :mrgreen:
Wszak w narodzie fantazji nie brak , będzie to holownik " z mych marzeń i snów " jak to mawia jeden z moich przyjaciół . :lol:
Na początek wystrugałem z styropianu cosik takiego , ma służyć jako przestrzenny podgląd ;

9.JPG


10.JPG


Pierwsza rzecz jaka ni się nie spodobała i nie tylko mnie , to komin , będzie węższy , piszczałkowaty .

Ponieważ model powstaje przede wszystkim w komputerze w programie Auto-Cad , to nadbudówki będą wykonane ze styroduru wycinane ploterem CNC do styropianu .

11.JPG


Tak wygląda pierwszy poziom nadbudówki po wycięciu .

12.JPG


Teraz troszeczkę o wykończeniu nadbudówek . Wszystkie otwory jak np. bulaje są wykonywane CNC .
Całe nadbudówki są oklejone cienkim płótnem klejonym farbą akrylową rozcieńczoną wodą . Całość po oklejeniu uzyskuje sztywność i wytrzymałość . Nadmiar płótna usuwam skalpelem chirurgicznym , trzeba tylko pamiętać żeby nasączyć płótno trochę dalej niż krawędź styroduru .

13.JPG


Na zdjęciu nadbudówka maszynowni oklejona już płótnem ale nie szpachlowana ani malowana .
Drobne elementy jak zejściówki czy świetlik maszynowni zrobiony z hipsu , jeszcze jako części do pierwszej wersji .
Bulaje dostałem od znanego producenta galanterii modelarskiej , niestety tylko drogą wymiany , ja dałem parę kolorowych papierków oni przysłali mi paczkę różności . Resztę będę pokazywał przy budowie reszty modelu .
A teraz jeszcze całość co do tej pory zrobione na kadłubie ;

14.JPG


15.JPG


Model w tej chwili jest zrobiony w stopniu pokazanym na fotografiach .
Dalej będzie robiony równolegle z opisem na forum .
Chciałbym zachęcić wszystkich do dyskusji i uwag , chcę je wykorzystać w dalszej części budowy modelu .
Planuję na nadbudówce umieścić przeszkloną sterówkę . Na jej dachu umieścić zdublowany układ kierowania , koło sterowe , kompas i inne drobne elementy . Całość częściowo przykryć tentem .
Chcę też umieścić chociaż jedną szalupę , jak szaleć to szaleć .
Może mi koledzy podpowiedzą jakieś ciekawe rozwiązania .

Joker
Awatar użytkownika
Joker 2
Posty: 80
Rejestracja: 22 wrz 2011, 23:43

Re: Holownik rzeczny

Post autor: Joker 2 »

......
ODPOWIEDZ