MS Ziemia Szczecińska

Relacje z budowy tych jednostek
erykmodel
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

MS Ziemia Szczecińska

Post autor: erykmodel »

Witam wszystkich.
Relacja z budowy MS Ziemia Szczecińska skala 1/148. Niech to będzie materiał dla młodych modelarzy. Jak nie należy budować modeli i ma pomóc w uniknięciu innym błędów w budowie modeli .których tu na pewno nie zabraknie.
Model powstaje w oparciu o model kartonowy Orlik. Założenia kadłub laminatowy, nadbudówki z HIPS-u i model ma być pływającym choć to nie konieczność.
Zapraszam wszystkich do komentowania i dopingowania .

Oto efekty czterech dni pracy :D
Załączniki
100_4892.JPG
100_4881.JPG
100_4903.JPG
ziemia szczecińska.JPG
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 01:31 przez erykmodel, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: MS Ziemia Szczecińska

Post autor: maciejza »

erykmodel pisze:Oto efekty czterech dni pracy :D


ciemnosc widze ...
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: MS Ziemia Szczecińska

Post autor: myszor »

No Eryk , to będzie fajna relacja i na pewno będę Twoim wiernym kibicem .
To wszystko z kartonu ?
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
erykmodel
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

Re: MS Ziemia Szczecińska

Post autor: erykmodel »

Tak to mniej więcej ma wyglądać po skończeniu szkieletu i oklejeniu poszycia mata szklana 300 i szpachla. Model w sumie prosty nie ma co tu opisywać.Tak to karton będzie to wszystko laminowane i potem do pieca w domu będzie cieplej. Zostanie jedynie skorupa z laminatu. Model aż taki super to nie będzie bo to tylko wycinanka a żadnych innych dokumentacji nie mam. SZUKAM PLANÓW MODELARSKICH NR 88 I 29 ODKUPIE
Załączniki
100_4898.JPG
100_4904.JPG
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: MS Ziemia Szczecińska

Post autor: antosiek »

Cześć Eryk.

Nie do końca zrozumiałem technologię wykonania kadłuba. Kadłub to ma być kopyto do wykonania formy, czy zalaminujesz papier? Napisz coś o wymiarach.
erykmodel
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

Re: MS Ziemia Szczecińska

Post autor: erykmodel »

Witam szanownego Mistrza (Halny)
Tak buduję najpierw kadłub z papieru potem kładę na niego dwie warstwy maty szklanej 300 na żywicę poliestrową. Po tym zabiegu cały środek można usunąć. Laminat wstępnie oszlifowany będzie zgrubnie po szpachlowany a następnie dwie warstwy szpachli natryskowej i znów szlifowanie. Wiem z doświadczenia że to powinno wystarczyć. Długość modelu to 132 cm. jeśli ładnie wyjdzie to może pokuszę się o formę.
Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: MS Ziemia Szczecińska

Post autor: antosiek »

Jaki tam ze mnie mistrz. Tak się tylko bawię. A wracając doi tematu to mam wrażenie, że dwie warstwy maty na taki kadłub to trochę za mało. Wyjdzie chyba wiotkie. Potem przy szlifowaniu mogą być problemy z uginaniem się powierzchni. Żywica poliestrowa do maty jest bardzo dobra bo rozpuszcza klej, którym poklejona jest mata, ale nie jest polecana do kontaktów z wodą. Trudno uwierzyć, ale przecieka. Może jednak nie mata a szmata i epoksyd? To tylko moje sugestie. Po prostu uciekam od poliestrów w modelarstwie jak najdalej.
erykmodel
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

Re: MS Ziemia Szczecińska

Post autor: erykmodel »

No i się powiodło kadłub zalaminowany wysuszony i trochę oszlifowany jutro darcie skorupy i szpachlowanie.
oklejony papierem
oklejony papierem
Załączniki
materiały
materiały
100_4930.JPG
a to suszenie jakieś 100 stopni C
a to suszenie jakieś 100 stopni C
100_4938.JPG
erykmodel
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

Re: MS Ziemia Szczecińska

Post autor: erykmodel »

kadłub zalaminowany operacja wyszła bardzo pomyślnie nie wiele szpachlowania. Pierwsze szpachlowanie z ręki drugie będzie z pistoletu. Przykleje pokłady z pvc i do malowania. Może panowie doradzicie jak zrobić łączenia blach nie mam planów trochę trudno bez tego. W tej jednostce chyba nie ma nitów były raczej spawane. Oto kilka fotek z pierwszego szpachlowania i drugiego szlifowania. :D
Załączniki
100_4968.JPG
100_4970.JPG
100_4979.JPG
100_4957.JPG
erykmodel
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2010, 20:58

Re: MS Ziemia Szczecińska

Post autor: erykmodel »

Myszor to jest do pływania
Załączniki
Kopia 100_4749.JPG
ODPOWIEDZ