De Grasse

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

De Grasse

Post autor: Paliwiak1 »

Witam wszystkich kogowiczów.
Fiat
blabla

Po skończeniu Karl&Mary czas najwyższy zabrać się za dokończenie francuskiego krążownika De Grasse. W relacji z K&M prezentowałem już jego zdjęcia, ale po zrobieniu nowych wstawię je na forum.
Kadłub okrętu mam wykonany z blachy a pokłady i nadbudówki ze sklejki. Do tej pory wykonywałem wszystkie elementy z drzewa, ale strasznie ciężko się go maluje i dzięki grzegorz75 postanowiłem wykonać pozostałe elementy okrętu z Polistyrenu i PCV.:P

Budowę okrętu prowadzę na podstawie planów z „Planów modelarskich” roku nie pamiętam, ale są to lata 80:blink: , i w tym momencie pojawia się problem, ponieważ zdjęcia w instrukcji są czarno białe a opis malowania dość skąpy. Innym problemem są plany, które zawierają błędy rysunkowe.

W tym momencie mam, prośbe jak ktoś by wiedział gdzie znaleźć zdjęcia lub inne materiały pomocne przy budowie był bym bardzo wdzięczny.

Jedyne zdjęcia, jakimi dysponuje są ze strony Mareckiego, ale to jest tylko kilka zdjęć.

Francuski krążownik przeciwlotniczy Dee Grasse ma swojego współczesnego odpowiednika Colbert (C611), ale jest to nowocześniejsza wersja po wyposażeniu go w rakiety zamiast 125mm dział i ma trochę inne nadbudówki.:(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Dee Grasse

Post autor: Rafal »

Jak chcesz - mogę wstawić zdjęcia albo sfotografować model mojego taty. Model robiony dawno temu, najprawopodobniej z tych samych planów więc "szału pewnie nie będzie" ale zawsze ...
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Rafał A.

www.motogaragekutno.pl
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Dee Grasse

Post autor: Paliwiak1 »

Rafale był bym Ci bardzo wdzięczny za taką pomoc:) .

Każde zdjęcie jest dla mnie na wagę złota.
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Dee Grasse

Post autor: Rafal »

Witam,
Trochę się pochwaliłem z tymi zdjęciami :blush: - znalazłem tylko 4 fotki, ale przy pierwszej okazji obiecuję pstryknąć kilka zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Rafał A.

www.motogaragekutno.pl
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Dee Grasse

Post autor: Paliwiak1 »

Dziękuje Rafale już mi bardzo pomogłeś.

Jak patrzę na ten model twojego taty to powrotem się w nim zauroczyłem. Wczoraj kupiłem już polistyren i PCV pozostały mi jeszcze kleje i poprawienie 2 maszyn. Jak będę miał już wszystko gotowe to zabiorę się za niego:evil: .

A jak byś miał okazje zrobić zdjęcia to proszę zrób mi zdjęcia bardziej detaliczne nie całego okrętu, bo te są już super, ale takich elementów jak wierze dział, radary, elementy wyposażenia nadbudówek, okien okrągłych na burtach okrętu i innych detali. Ale to przy okazji i nie musisz mi tego robić jak niechżesz, bo już mi bardzo pomogłeś. :)

Pozdrawiam
P. Góra
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Dee Grasse

Post autor: Paliwiak1 »

Witam
Co prawda nie zrobiłem prawie nic przy okręcie, ale powoli zaczynam ćwiczyć z polistyrenem i PCV. Poniżej przedstawiam kilka fotek z radarami, flagsztokiem dziobowym i rufowym oraz kotwicami do poprawki.
Poza tym wykonałem sobie w pracy 3 kopie rysunków na A1 oraz jedną kopie na A3. :whistle:

Dla wszystkich zainteresowanych posiadam możliwość wydrukowania planów za darmo w formatach do A0 czarnobiałych. Jak by ktoś chciał proszę pisać. Wystarczy przesłać mi plany na pocztę i podać adres, zresztą można się dogadać.:evil:

Pozdrawiam Paweł G.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:De Grasse

Post autor: Paliwiak1 »

Mała poprawka nazwy okrętu spowodowana błędyn wpisaniem tytułu z powodu przeliterowania ale jest to De Grasse a nie Dee Grasse. Dziękuje Budrysowi za uwagę.
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:De Grasse

Post autor: Paliwiak1 »

Witam

Mam pytanie czy któryś z kogowiczów zna jakąś ciekawą stronę z malowaniem modeli, w których występują ślady użytkowania. Chodzi mi oto, aby mój krążownik wyglądał na trochę przechodzony a nie mogę się doszukać, jakich farb używa się na robienie zacieków z rdzy.

Za wszelką pomoc dziękuje.
Pozdrawiam
Paweł.G
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Toolamasz
Posty: 18
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:De Grasse

Post autor: Toolamasz »

Ostatnio czytałem relację Grzegorza75 z budowy Calypso - tu masz zdjęcia http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/catid,521/id,7550/

zgłoś się do niego na pewno Ci pomoże

pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
icemen82
Posty: 30
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:De Grasse

Post autor: icemen82 »

Witam

Ślady eksploatacji można wykonać kilkoma sposobami i przy użyciu rożnych środków.

Można użyć metody suchego pędzla (przetarcia, okopcenia, rdza), skorzystać z pigmentów (np. MIG Production ) lub suchych pasteli (rdzawe zacieki, odbicia farby itp.).

Zajrzyj też na strony o modelarstwie plastikowym (polecam głownie tematykę II WŚ wraz z modelami broni pancernej z tamtego okresu) Dużo ciekawych technik wraz z opisami metod i użytych materiałów .

Pozdrawiam
Marcin J.
ODPOWIEDZ