O:Jeszcze jeden BIsmarck

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
pawelkomandos
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Jeszcze jeden BIsmarck

Post autor: pawelkomandos »

Witam

Ja pokład zrobiłbym taką metodą, podobna chyba do tej z linku (zrobiłem już kilka testów i wychodzi bardzo dobrze)

1.Docinamy kawałek forniru np.15/40cm i przeszlifowujemy go lekko parę razy.

2.Malujemy jakimś lakierem bezbarwnym (1-2 cienkie warstwy), następnie palujemy z jednej strony czarną farbą

3.Tak przygotowany fornir tniemy ostrym skalpelem na paseczki szerokości 1mm (żeby każdy pasek miał w miarę powtarzalną szerokość robimy specjalną prowadnicę ) – tniemy na twardym podłożu mocno dociskając jakąś listwą kawałek forniru od którego odcinamy kolejne paski 1mm.

4.Wycięte paski przyklejamy na szablon pokładu wyrysowany na papierze mm dzięki któremu możemy kontrolować czy przyrost pokładu jest w każdym miejscu równomierny.

5.Na końcu szlifujemy całość odpowiednimi papierami ściernymi i lakierujemy.

Metoda ta jest strasznie pracochłonna ale można uzyskać za pomocą jej bardzo dużą precyzję struktury desek, których szerokość można dowolnie zmniejszać dobierając odpowiednio cieńszy fornir. Na drugim zdjęciu widać efekt jednego z moich testów, niestety fornir jest przed końcowym szlifowaniem, posmarkany klejem a zdjęcie nienajlepszej jakości, na pierwszym widać efekt po szlifowaniu tyle ze test jest z dwóch różnych fornirów i przy każdym z nich dałem inny kolor farby.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ