Bismarck

Relacje z budowy tych jednostek
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Bismarck

Post autor: msaar »

Witam.
Ja także się cieszę , ze znowu jestem.
Mam nadzieję, że uda mi się przesłać zdjęcia.
Pisac o budowie kadłuba nie ma sensu wszyscy przerabiamy to samo.Mam jedna do zaprezentowanie inowacje. Mam trzy śruby. Wzorem niemieckojezycznej strony "Toyflotille..." inny podział i mocowanie pokładu. Obszar kotwic to także osobna część jego pokrycia.
Obecnie powstaje napęd w układzie jeden silnik - trzy śruby.

Jak bedę miał co, to przęślę zdjecia i przyzwoity tekst.


pozdrawiam
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Bismarck

Post autor: Irek350 »

Chętnie obejrzę twoą pracę.
Co do napędu, to jestem zwolennikiem równania - ilość śrób=ilość silników.
Ale jeżeli masz jakieś sprawdzone rozwiązanie to czemu nie :whistle:
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck

Post autor: arthx »

witaj
mozesz podac pelny adres tej niemieckiej stronki Toyflotille ?
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck

Post autor: msaar »

Witam pomysł mam. Nie mam pojęcia dlaczego nie moge wkleić zdjęć.
Kadłub mam już , wyszpachlowany i pomalowany szarym podkładem. Zainstalowalem łożyska trzech wałów wypełnione smarem oraz osadzenie sterów. Buduję wspomniany napęd - układ przekladni pasowych i zębatych.
Tym adresem jest http www.9teuflottille.de-index2.html
Na razie było by tyle.

pozdrawiam
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck

Post autor: msaar »

No może nareszczie coś wyjdzie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck

Post autor: msaar »

Udało się będą zdjecie dalsze i opis. Na ilustracjach widzimy stan przed szpachlowaniem i malowanie podkladem , ale widać trzy ułozyskowania wałów trzech śrób.

Na razie to było by na tyle, jutro postaram się o wiecej.
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck

Post autor: msaar »

A to już po szpachlowaniui i malowaniu podkładem.

pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Bismarck

Post autor: antosiek »

Strona, niemieckojęzyczna, podana przez Ciebie nie otwiera się. Nie znam szczegułów konstrukcji wałów, ale pierwsze co rzuca się w oczy to krzywy wał. Małe śruby to większe obroty i wał będzie bił po obudowie. Jeżeli mosiądz to pręt a nie drut. Mimo tej samej średnicy jest różnica w twardości i sprężystości. Najlepiej jednak stalowy. Już szprycha rowerowa załatwiła by sprawę. Ja bym jeszcze podpierał gdzieś w środku panewką np. teflonową wciśniętą do obudowy. Ze zdjęcia nie widać dokładnie jaki jest rodzaj ułożyskowania na końcach (panewka czy łożysko toczne). Tak czy siak do obudowy wału trzeba wstrzyknąć smar a potem go uzupełniać. W obudowę wlutowuje się króciec z cieńszej rurki, którym wstrzykuje się smar. Smar przy okazji uszczelnia, żeby woda nie przedostała się do wnętrza modelu. Tego też nie widzę na zdjęciach. Jeżeli to wszystko jest lub będzie to przepraszam za te uwagi. Ciekawi mnie ta przekładnia choć trzy niewielke silniki załatwiły by sprawę. W swoim Halnym mam dwa.
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck

Post autor: msaar »

Faktycznie adres nie działa . Identycznie zapisany w "ulubione" u mnie funkcjonuje.
Wał jest krzywy bo to narazie drut stalowy, szprychyun iałem ale zbyt krutkie , potrzebujee od welosipied najlepiej urkraina 28". mysle , ze docelowo to bedzie pret stalowy bo to nie tylko sztywność ale i dokładność przekroju.
Jak się dokładniej przyjrzysz to widać trzy kominki do wprowadzenia smaru. Same wały ułozyskowane są na buksach nie wpadłem na tulejkę po środku, trudno.
Średnice śrub są takie jak należy, wg wymiarów oryginału 1/200 = 23,5 mmm.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Bismarck

Post autor: msaar »

Witam po przerwie
Na tym obrazku będzie lepiej widać. Niestety wklejanie obrazków to u mnie nadal kwestia szczęścia i nie tylko to. Kominki widać, podobną konstrukcję zastosowałem przy ułożyskowaniu osi sterów.
Wpisanie w Google hasła "Baue die Bismarck" powoduje wyrzucenie wielu adresów nawet do niedawna były niektóre z nich zwielokrotnione np "schlachschiff Bismarck" przy różnych autorach i zawartościach.
Traktuje je jako bardzo bogate źródło wiedzy.

pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ