Robbe Happy Hunter

Relacje z budowy tych jednostek
Boatswain
Posty: 35
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Robbe Happy Hunter

Post autor: Boatswain »

Ура, ну вот наконец после 4х месячного ожидания ко мне пришел мой модель. Производитель фирма Robbe, голандский буксир Happy Hunter.
No ot nareszcie po 4 miesięcznego oczekiwania do mnie nadszedł mój model. Producent firma Robbe, hol Happy Hunter.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
И так. Во время своего ожидания я обшарил на мой взгляд практически весь интернет, но нормального обзора модели я так и не нашел. В лучшем случае фотки готовой модели.Короче покупал кота в мешеке, надеясь только на хорошую репутацию фирмы производителя, и честно сказать набор меня порадовал.
I tak. Podczas swojego oczekiwania ja przeszukałem na mój pogląd praktycznie wszystek internet, ale normalnych oględzin modela ja aż nie znalazca. W lepszym razie foto gotowego modela.Krótki kupował kota w worku, spodziewając się jedynie na ładną reputację firmy producenta, i uczciwie powiedzieć komplet mnie ucieszył
ТТХ:
Długość - 1035мм
Ширина - 235мм
Osiada -120мм
Waga - 9500гр
Podziałka 1:50
Сразу обмолвлюсь, я покупал полный набор со всеми причендалами о которых напишу ниже, но есть и варианты по проще, просто стенд или просто плавающая.
Od razu przejęzyczę się, ja kupowałem pełny komplet z wszystkimi detalami o których napiszę poniżej, ale jestem i warianty po prostszy, po prostu stoisko albo po prostu pływający.
Коробка(размер впечатлил, с вокзала несли вдвоем)
Pudełko(rozmiar dziwił, z dworca niosły we dwójkę)
Obrazek
Два альбома с описанием на четырех языках(русского нет) и фотографиями(207штук), разворот с расположением ходовых огней и варианты их включения(судно на ходу, маневрирование, буксировка и т.п)
Dwa albumy z opisem na czterech mowach(rosyjskiego nie ma) i zdjęciami(207), zawrót z rozkładem chodliwych ogniów i warianty ich włączania(statek w biegu, manewrowanie, holowanie i ň.ď)
Obrazek
Два листа формата А1(если не ошибаюсь может и А0) с общим видом модели о дополнительными чертежами
Dwa pisma formatu А1(jeśli nie błądzę może i А0) z gremialnym rodzajem modela o dodatkowymi kreśleniami
Obrazek
Obrazek
А теперь о том, что внутри.Все в основном сделано из АБС пластика, плюс литье как в пластиковых моделях, только очень качественное литье.И все надо варезать.
Корпус
A zaraz o tym, że wewnątrz.
Korpus
Obrazek
Куча пластика либо формованого как и корпус под обрезку либо штампованного, на фото только часть, около половины всего
Obrazek
И вся остальная мелочевка: кран,мачты,огни,шлюпки, иллюминаторы,рулевое,леерные стойки, якоря, все червячные передачи для работы всех систем и механизмов
Obrazek
Obrazek
URL=http://photofile.ru/users/boatswain-black/3168041/67378475/]Obrazek[/url]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Boatswain
Posty: 35
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Robbe Happy Hunter

Post autor: Boatswain »

Теперь о дополнительных функциях модели.
Подруливающее устройство(рабочее)
Teraz o dodatkowych funkcjach modela.
Podjeżdża urządzenie(roboczy)
Obrazek
На модели рабочий кран(во всех направлениях вверх вниз влево вправо), буксировочное устройство, отдача и подъем якорей,системы РЛС, для этого используются микромоторы с редуктарами 500:1 и 1000:1
Na modelu roboczy kran(na wszystkich kierunkach w górę na dół w lewo na prawo), hol, odrzut i pobudka kotwic, systemy lokatorów
Obrazek
Музыкальный модуль с колоночкой имитирующий работу дизелей и различных морских гудков и сирен
Muzyczny moduł z łamem imituje pracę diesli i różnych marynarskich sygnałów i syren
Obrazek
Obrazek
Полной неожиданностью для меня стало использование свинцовых аккумуляторов(как в настоящих автомобилях)
Pełną niespodzianką dla mnie zostało wykorzystanie ołowianych akumulatorów(jak w prawdziwych autach)
Obrazek
Судомодельная аппаратура которая позволит включать все эти механизмы
Aparatura który pozwoli włączać wszystkie te maszynerie
Obrazek
И так называемый твин стик, опция аппаратуры позволяющая включать основные двигатели поочередно или в раздрай(согласитесь - круто)
I tak nazywany Twin Stik, opcja aparatury pozwala włączać podstawowe silniki kolejno albo oddzielnie(będziesz zgadzały się - na twardo)
Obrazek
Свич модуль- включение огней и прочих механизмов
Włączanie ogniów i innych maszynerii
Obrazek
Вроде все, впереди сборка.При наличии всего этого не проблема сделать и прожектора светящимися и поворачивающимися в разные стороны.
Jakoby wszystek, z przodu zbiór.Przy obecności wszystkiego tego nie problem zrobić i reflektory że jarzą się i powracają w różne strony.
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

O:Robbe Happy Hunter

Post autor: JurekBin »

No cześć również.

Ale może byś chociaż 1 jedno słowo oprócz tytułu napisał.
Ze zdjęć nie wiem, czy budujesz czy reklamujesz model. Więc wogóle nic nikt nie wie.

Nie musisz poezji pisać, tylko tyle o ile ;)
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Robbe Happy Hunter

Post autor: antosiek »

Też nic z tego nie kumam. Model ciekawy, elektronika też. I co dalej?.
Jest taki dział jak "przywitalnia".
Może coś o sobie?
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Robbe Happy Hunter

Post autor: stefan »

J a piernicze!!! więcej sklepowej gorzały nie pije! normalnie oślepłem! nic nie widze...
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

O:Robbe Happy Hunter

Post autor: JurekBin »

Chłopaki,
Kolega z Ukrainy nadaje!

Boatswain Здравствуйте :)
Можно написать на русском языке. Мы будем переводить.
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Boatswain
Posty: 35
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Robbe Happy Hunter

Post autor: Boatswain »

Да, я с Украины, по польски читаю,но не пишу, языки похожи просто по смыслу понимаю многое.
Модель не рекламирую а собираю. Есть практически все кроме подруливающего устройства(BOW THRUSTER). Мне показалось что Вам будет интересна эта тема.
I, ja z Ukrainy, po polski czytam, ale nie piszę, mowy zbieżne po prostu po sensie kapuję wieleco.
Modela nie reklamuję a zbieram. Jest praktycznie wszystek oprócz podjeżdża urządzenia(BOW THRUSTER). Mnie poddano się że Wam będzie ciekawy ten temat.
Boatswain
Posty: 35
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Robbe Happy Hunter

Post autor: Boatswain »

Подставка. Все сходится паз в паз и самое приятное без каких либо подгонок, добавил клея и все. Если вся модель будет так сходиться то честь и хвала производителю и разработчикам. Приятно удивило наличие в наборе прорезиненых полосок(черные на подставке), дабы дерево не царапало окрашенный корпус. В яхте такого нет, пришлось самому думать
Podstawka. Wszystek spotyka się wpust do wpustu i najprzyjemny bez których albo dopasowań, dodał kleju i wszystek. Jeśli wszystek model będzie tak spotykał się ten czesie i chwała producentowi i projektantom. Przyjemnie zdziwiła obecność w komplecie ďđîđĺçłíĺíčő prążków(czarne na podstawce, żeby drzewo nie drapało zabarwiony korpus.
Obrazek
Корпус. Уже полностью вырезан. Проблем особых нет, рука уже набита. Единственный минус это что при выдавливании получается разная толщина пластика у бортов. С дуру можно все запороть.После вырезания прошелся шкурочкой для выравнивания всех ляпов, вышло вроде ничего.
Korpus. Już w całości wycięty. Problemów szczególnych nie ma, ręka już nabita. Jedyny minus ten że przy wyciskaniu wychodzi różna grubość plastyku u burt. Z głupca można wszystek çŕďîđîňü.Po wycinaniu przeszedł się řęóđî÷ęîé dla wyrównywania wszystkich błąd, wyszło nie na przykład czego
Obrazek
Ножичек, специяльно под это дело. Помнится когда-то подобные сами делали из старых ножевок, сейчас прогресс.
Nożyk, specjalnie pod to dzieło. Pamięta się kiedyś podobne same robiły z starych íîćĺâîę, teraz postęp.
Obrazek
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Robbe Happy Hunter

Post autor: krzysztof »

Witamy Kolegę, prosimy o opis wykonania modelu. Zrozumiemy.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Boatswain
Posty: 35
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Robbe Happy Hunter

Post autor: Boatswain »

Вклеиваем в кормовой части кусок бальзы, а снаружной стороны делаем вырезы(ключая и вырез в бальзе), здесь будут крепиться направляющие потока.Так же сразу и под рули сверлим отверстия.
Wklejamy w pastewnej części dzwonko dykty, a z zewnętrznego boku robimy wycięcia(włączając i wycięcie w dykcie, tutaj będzie wzmacniały się że kierują potoku.Tak samo od razu i pod kierownicę borujemy otwory.


URL=http://photofile.ru/users/boatswain-black/3168041/67540652/]Obrazek[/url]

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ