bismark

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

bismark

Post autor: msaar »

Troche przeraża nastwienie Hachette ta rozwlekłość w dostarczaniu elementów.
Cztery male kawalki sklejki 24,90 to dużo aż boję sie myśleć jak będzie wyglądała budowa tego wszyskiego co znajdujemy na pokładzie i też z drewna ?.
Mam pomysł Firma GPM wypuściła model Bismarka z papieru w skali 1:200 (cena 60
zł) jest jak sądze dokładnie opracowany dodatkowo GPM oferuje gotowe lufy, działka i inne elementy wyposażenia pokładu. Mój pomysł polega na tym ,że ja nadbudówki pokładowe wykonam z cienkiej blachy mosieżnej lub miedzianej np. 0.1 lub 0.2 mm takie folie dobrze się obrabiają ( tnią , tłoczą , lutują ) a na wierzch przykleje właśnie ową wycinankę. Oczywiście zabezpieczę to przed wilgocią.
A może to naiwne ?
mietek
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:bismark

Post autor: Budrys »

:ohmy: raczej tak!:silly:
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:bismark

Post autor: ROBERT »

Witam.
Po walce z wydawnictwem stwierdzam, że za tą kasę którą im płacimy to dostajemy bardzo mało i nieterminowo. W moich postach jest to wszystko opisane. Ja też już podjąłem decyzję co do budowy Bismarcka inaczej. Kadłub z laminatu, nadbudówki z PCV i z elementów fototrawionych. Teraz jestem na etapie projektu, ale we wrześniu już pierwsza relacja z budowy inaczej. Co do twojego pomysłu to częściowo masz rację, popieram go i cieszę się, że coraz więcej osób zaczyna zauważać to co ja. Jedne tylko zastrzeżenie, elementy wykonaj z innego materiału niż papier. Wycinankę uznaj tylko jako ewentualnie wzór. Modelarz wydał dość dobre plany Bismarcka i na podstawie ich można zbudować to o czym piszesz, dobry model Bismarcka. Jest wiele dostępnej dokumentacji tej jednostki która pomoże w zbudowaniu dość dokładnego modelu. Pcv poliestyren, sklejka lub laminat to materiały do wykonania nadbudówek i wielu elementów. Blacha miedziana będzie dobrym uzupełnieniem do wykonania drobnych elementów np metodą foto trawienia. Proponuję poczytać relacje Tomasza_D, Antośka, Jurka Bina. Tam jest wiele odpowiedzi na temat z czego i jak budować, a reszta to własna praca. Pozdrawiam ROBERT.B) B) B)
PS
Moim zdaniem, papier nie jest dobrym materiałem na budowę takiej jednostki, a zwłaszcza w sposób jaki proponujesz.:S :S :S
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:bismark

Post autor: Irek350 »

Zgadzam się z poprzednikami, kolekcje warto będzie kupować gdzieś w okolicach numerów 48-55, bo wtedy pojawią się elementy fototrawione. Ja i tak będę wybierał tylko numery pojedyńcze gdy będzie coś ciekawego w numerze.
Właśnie skończyłem pokrywać kadłub drugą warstwą listewek i wykonałem parę szkieletów nadbudówek dziobowych. W weekend pokażę zdjęcia w mojej relacji z budowy.
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:bismark

Post autor: Slawek Kromer »

witam:) :) :)
nie mogę zrozumieć dlaczego chcesz zrobić nadbudówki z miedzi lub mosiądzu 0.1 lub 0.2 i pokryć wycinanką a następnie zabespieczyć przed wilgocią
Jak chcesz przykleić wycinankę ?Czy nie lepiej zrobiś z blachy 0.3 lub 0.5mm i pomalować w/g wycinanki sławek
msaar
Posty: 77
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Bismark

Post autor: msaar »

Chyba chciało mi sie na skróty. Blacha grubości 0,1 lub 0,2 daje sie wspaniale wytłaczać np zuzytym długopisem , tak jak widzialem któryś z kolegów proponował wykonywanie imitacji nitów na okuciu steru chyba był to Wodnik . Metaloplastycy użwają do tłoczenia "pazura" odrobina wprawy i tym narzęzdiem wykonujemy na powierzchni blach wszelkie initacje konstrukcji. I faktycznie wówczas najlepiej bedzie pokryć powierzchie tak obrobione farbą.
Elementy fototrawione bezwątpienia będą wygladaly lepiej ale myślę, że tak jak u mnie, ważne będą koszty nabycia tych elementów.
ODPOWIEDZ