Kontenerowiec

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Kontenerowiec

Post autor: banderas »

Tak się zastanawiam czy wrzucać tu relację z moich zmagań z kontenerowcem który w Kolonii w chwilach wolnych od pracy zarobkowej buduje dla mojej firmy (nie w celach zarobkowych).Dysponuje pełną dokumentacją tej jednostki ponieważ moja firma zbuduje tę jednostkę w skali 1:1 ja postanowiłem wykonać ją w skali 1:100 ,a to z dwóch przyczyn po pierwsze łatwiej przeliczać wszystkie wymiary a po drugie długość po przeliczeniu wyniesie 890 mm co daje mi dość dobre wyjście co do szczegułów do których wykonania nie będę potrzebował lupy.
Żeby nie zanudzać opisami wrzucam parę zdięć jeśli kogoś to zainteresuje to fajnie.
Generalnie fajnie jest wrócić z dalekiej podróży w drewno pełnej kurzu wiórów maszyn i urządzeń różnego typu na powrót w plastik,może kiedyś wrócę do tego.
Przy okazji moja flotylla powiększyła się.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kontenerowiec

Post autor: maciejza »

banderas napisał:
Tak się zastanawiam czy wrzucać tu relację z moich zmagań z kontenerowcem


no dobra .. pozartowalismy ... a teraz "relacjonuj".;)

fotek nie widac :angry:
Obrazek
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kontenerowiec

Post autor: banderas »

Oczywiście znowu problem ze zdięciam przy 8 mil nie przyjmuje na kogę trzeba zmniejszać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kontenerowiec

Post autor: stefan »

Fajny ten kontenerowiec...;):)

http://koga.net.pl/images/old_forum/__cleopatra.jpg
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kontenerowiec

Post autor: ROBERT »

Stefan mnie zwłaszcza ten jeden cosik przypomina, chyba, że już od zupy chmielowej coś nie dowidzę i mylę pancernik z kontenerowcem. A tak na marginesie czy ktoś po za banderasem wie co to za pancernik? Pozdrawiam RobertB) B) B)
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kontenerowiec

Post autor: banderas »

To zdięcie to napewno Robert poznałeś bo na nim bliźniak budowanego przez ciebie Bi smarka - Tirpitz a ten mniejszy to okręt klasy Missuri - Massachusetts A tak w ogóle zdięcie tak dla wglądu zamieściłem w tym poście bo po co zakładać nowy wątek.
Na temat pancerników to nic innego nie można poiwedzieć jak tylko to że to dawne okręty liniowe różniące się od krążowników potężniejszym uzbrojeniem i mocniejszym opancerzeniem, przed drugą wojną światową niszczyły przedewszystkim flotę przeciwnika po drugiej wojnie zmieniono trochę ich zadania i przeznaczono do niszczenia celów naziemnych przykład Bismarka które to zadanie wypełniają do dziś z powodzeniem przykład wojny w zatoce perskiej.
Ale się rozpisałem,a generalnie tylko chciałem pokazać to że moja flota powiększyła się właśnie o Tirpitza
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Kontenerowiec

Post autor: lesiu117 »

z niecierpliwoscia wyczekuje dalszej relacji z budowy tego kontenerowca :) pokazuj :D
w stoczni:
Bismarck
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Kontenerowiec

Post autor: RomekS »

lesiu117 napisał ostatnio takie posty :

** Po mojemu to tez jest lepiej Tamte byly ciut za duze....

**Te pomysly wykorzystam napewno Dzieki

**Bomba

**Bardzo ciekawa odskocznia Chetnie zobacze koniec

**Szczerze mowiac to mnie tez zdziwily az tak wysokie te maszty... Ale ogolem wyglada super

**I oto kolejne zastosowania dla farbek do szkla Ciekawe czym Nina mnie jeszcze zaskoczy No ale robota super Tak trzymac

**hehe winetou pierwszy raz mnie ktos tak nazwal
jesli chodzi o Czarna Perłe... to przerobiony Edinburgh czy zle wyczytalem?

**hm... a drogie jest takie cus...?

**foty sa ok widac w miare dobrze no i wylaniaja sie detale tak trzymac ciekawi mnie reszta

**jak cos Ci wyjdzie to sie pisze na to daj znac co i jak bo czarny okret z poszarpanymi czarnymi zaglami (czyt. Czarna Perła ) podobal mi sie od pierwszej czesci

**z niecierpliwoscia wyczekuje dalszej relacji z budowy tego kontenerowca :) pokazuj :D


no niestety brak czasu (praca i kurs na prawo jazdy) trochę ograniczają prace.... ale postaram sie jak najszybciej zacząć


A mnie się wydaje,
że za dużo piszesz o swoich odczuciach...

a za mało robisz ....

;) :)

To są oczywiście moje odczucia ;)
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Kontenerowiec

Post autor: lesiu117 »

Romku wlasnie rozrysowuje wregi zeby wiedziec ile materialu mam zamowic.. :P problem mam z wzdluznica.. bo nie wiem jak ja rozrysowac... ale no coz.. bedzie metoda prob i bledow ;) postawilem porpzeczke wysoko.. to teraz trzeba ja przeskoczyc :) takze budowa zawiszy ruszy jak tylko przyjda materialy :) (coby nie bylo ze nci nie robie hehe )

Ps. banderas... sorka ze w Twoim poscie to wyszlo :)
w stoczni:
Bismarck
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Kontenerowiec

Post autor: ROBERT »

Witam.
Jako, że troszkę interesuje mnie również Tirpitz, to ja wiem, że to ten pancernik. Poznać można po: uzbrojeniu w części dziobowej zamontowane działka przeciw lotnicze 20mm/L65 MG C/38 Quadruple np. jedno na drugiej wieży i to również sugeruje, że twój pancernik jest z okresu 1942 roku, a nie wcześniejszego. Na ten okres również przemawia brak działek zamontowanych w części rufowej/ na zdjęciu nie dopatrzyłem się/ Jak byłyby zamontowane20mm/L65 MG C/30 Single to byłby to rok 1943, a jak 20mm/L65 MG C/38 Quadruple to był by to1944 rok . To, że jest to Tirpitz również mówią dźwigi, są umieszczone inaczej niż w Bismarcku. Co do malowania to też sugeruje na Tirpitza, ale nie widać całego i trudno określić mi okres tego kamuflażu lub operację, na jaką był ten kamuflaż.Jeszcze jest wiele innych części pancernika mówiących, że to Tirpitz, ale trzeba by napisać cała książkę. Jeżeli się mylę to proszę popraw mnie i jak możesz to wrzuć trochę zdjęć na wątek wymiana poglądów Bismarcka. Na pewno przydadzą się nam. Dzięki banderas za zdjęcie i odpowiedź. Pozdrawiam Cię Robert
B) B) B)
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
ODPOWIEDZ