Rekonstrukcja dziobu 1:1

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Rekonstrukcja dziobu 1:1

Post autor: banderas »

Witam Wszystkich po długiej nieobecności.
Obecnie pracuje w Kolonii prowadząc małą grupę remontową przy rekonstrukcji dziobu tankowca.Historia tego wygląda tak ; płynął sobie w nocy tankowiec z polską załogą na pokładzie,zalany po brzegi ropą aż tu nagle wyskoczył mu z nienacka kontenerowiec i bum nie ma dziobu i połowy nadbudówki.
Najgorszym mankamentem jest całkowity brak rysunków poszczególnych detali czyli ramowych ,stingerów,czy profili łepkowych wszystko jest budowane w oparciu o moje własnoręcznie wykonane szablony a oprócz tego wbrew nowych przepisów każda jednostka która jest budowana na nowo lub jak ta na nowo budowany dziób musi posiadać kieszenie kotwiczne które również wykonuje według własnego pomysłu żeby nie powiedzieć projektu.To na tyle teorii.Ostatnie zdięcie to pokaz dziwadeł jakie po Renie pływają, dodam tylko że cała załoga jest chińska
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
marten_kuna
Posty: 182
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Rekonstrukcja dziobu 1:1

Post autor: marten_kuna »

Podziwiam i patrzę z zazdrością, że zmieniłeś ligę na ekstraklasę. Nowa skala, dużo wygodniejsza do budowy detali:laugh:, zamiast forniru i sklejki blacha stalowa, zamiast Patteksa Szwajsmaszyna. Pogratulować możliwości oglądania prawdziwych statków. Napisz, czy masz czas na zwiedzenie jakiegoś muzeum morskiego w okolicy, bo przecież jakieś tam musi być. A ci chińczycy to tam mieszkają , czy przejazdem. Pozdrawiam- Przemek.
Awatar użytkownika
KID
Posty: 246
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Rekonstrukcja dziobu 1:1

Post autor: KID »

Bardzo ciekawy foto-reportaż. To bardzo pouczajace zestawienie teorii modelarskiej z praktyką stoczniową.
Pozdrawiam,

Krzysztof Duvnjak

Awatar użytkownika
Handszpak
Posty: 153
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Rekonstrukcja dziobu 1:1

Post autor: Handszpak »

Witam
To oplaca sie remontowac taki staroć? Słyszałem ze teraz kadłuby tankowców mają mieć podwójne poszycie zeby były dopuszczone do żeglugi. A praca na pewno ciekawa jest. Teraz to se pooglądasz okrety od kuchni;)
natal007
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Rekonstrukcja dziobu 1:1

Post autor: natal007 »

No to Kolega nam skalą dowalił!!:laugh: :laugh: :laugh:
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Rekonstrukcja dziobu 1:1

Post autor: banderas »

Co do skali to moje hobby bardzo jest powiązne z pracą którą wykonuje a buduje statki w skali 1:1 już od 12 lat od tankowców chemików kontenerowców a w chwili obecnej i barki w różnych zakątkach europy a nawet świata bo w październiku wylatuje do tanzanii na pół roku budować prom na jeziorze Viktorii a byłem już w portugalii ,holandii ,belgii,niemczech w kilku stoczniach i niejedno widziałem i robiłem.
Co do tego tankowca to Handszpak masz rację do holandii już go nie chcą wpuszczać a mamy tzn moja firma ma budować śródokręcie z podwójnym poszyciem dla tej jednostki ale dziób i rufa zostaną takie jek są i nie muszą mieć double poszycia będą odcięta i złożone z nowym śródokręciem.
Po renie rzeczywiście pływa dużo dziwadeł i jak bym miał wszystkie fotografować to brakło by miejsca na forum.
Chińczycy są tu na stałe i pływają tą restauracją po renie a sezon się zaczyna więc wszyscy chcą przejść badania klasowe i otrzymać zdolność do przemieszczania się po renie.Co do muzeów to jest moja relacja z muzeum żeglugi śródlądowej w Duisburgu gdzie ostatnio pracowałem do czego namówił mnie Jerry i po jego rekomendacji odwiedziłem je.W Kolonii nie wiem jeszcze co i gdzie ale jeśli takowe znajdę nie omieszkam odwiedzić i podesłać kilka fotek na forum.

Jeśli moderatorzy przystani czyli np;Radek nie będzie miał nic przeciw to mógłbym zamieszczać tu relacje z niektórych projektów które wykonuje lub wykonywać będę ???

POZDRAWIAM Antoni
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
ODPOWIEDZ