pomocy takielunek w RC jachcie

Czyli forum RC.
ODPOWIEDZ
mitomasi
Posty: 0
Rejestracja: 04 mar 2017, 17:41

pomocy takielunek w RC jachcie

Post autor: mitomasi »

Bawimy się z synem zabawkami rc. Quadrokoptery, samoloty, motorówka. Na giełdzie staroci kupiłem za 80 zł jacht. Ładny i do napraw jak lubię. Kadłub ok. W środku jedno podwójne serwo. Jedna strona połączona ze sterem, druga strona wygląda na nieużywaną. Do tego żagle z poplatanymi nitkami (linkami). Brak mi wiedzy czy żaglami w takiej łodce steruje się czy są ufiksowane na stałe. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić? Może ktoś ma plany takielunku do takiego modelu? Z góry dziękuję za pomoc.
Załączniki
łódka 1 mały.JPG
łódka 1 mały.JPG (101.74 KiB) Przejrzano 5302 razy
łódka 2 mały.JPG
łódka 2 mały.JPG (99.05 KiB) Przejrzano 5302 razy
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 0
Rejestracja: 07 lis 2016, 12:32

Re: pomocy takielunek w RC jachcie

Post autor: skipper »

Napisz coś więcej o tym modelu, długość, ciężar, orientacyjna powierzchnię żagli, zrób kilka zdjęć pokazujących wnętrze, zbliżenie pokładu i splątane linki a szczególnie ich końcówki.
Pisząc podwójne serwo masz zapewne (zgaduję) na myśli serwo z dźwignią dwuramienną.
Czy masz jakiekolwiek pojęcie o pływaniu na żaglach?
Będzie łatwiej.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Joker 2
Posty: 80
Rejestracja: 22 wrz 2011, 23:43

Re: pomocy takielunek w RC jachcie

Post autor: Joker 2 »

Spróbuję coś pomóc :mrgreen: .
Spróbuj przeanalizować te szkice ;

10_471.jpg


10_472.jpg


Zamieść zdjęcie wnętrza modelu , zwłaszcza serw , spróbuję pomóc .

Pozdrowienia Joker
mitomasi
Posty: 0
Rejestracja: 04 mar 2017, 17:41

Re: pomocy takielunek w RC jachcie

Post autor: mitomasi »

Joker - dziękuję,
czy te linki są sterowane - wszystkie czy wybrane???
Wewnątrz mam 1 serwo, ale mogę dać więcej - to nie problem. Oczywiście jest odbiornik do wymiany.
Ta rycinka - widok z góry jest zrozumiała, ale ta poniżej - to widok z boku????
Załączniki
łodka 3 mały.JPG
łodka 3 mały.JPG (105.11 KiB) Przejrzano 5108 razy
mitomasi
Posty: 0
Rejestracja: 04 mar 2017, 17:41

Re: pomocy takielunek w RC jachcie

Post autor: mitomasi »

Skipper,
łódka ma koło metra długości i jest dość ciężka przez stały kil. Maszt ma też koło metra wysokości. Zdjęcie serwa wrzuciłem, resztę porobię jak wrócę do domu i wrzucę. Nie mam ŻADNEGO doświadczenia w takim modelarstwie ani w pływaniu takimi modelami za to mam Wisłę 200 m od domu i ew. starorzecza 4 km dalej. Więc warunki i chęci są. Dzięki za pomoc.
Przemek
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 0
Rejestracja: 07 lis 2016, 12:32

Re: pomocy takielunek w RC jachcie

Post autor: skipper »

Przejrzyj opis budowy jednego z moich jachcików, jest krótszy (0,65 m) ale wielkość ożaglowania jest podobna (0.35 m^2), możesz celować w serwo z nawijakiem lub z dźwignią i jedno i drugie powinno dać radę. Nie wszystkie rozwiązania tam prezentowane są dobre, to jest mój pierwszy model pływający, ale na pewno znajdziesz część odpowiedzi na swoje pytania.
Link do opisu: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/49090-mini-65/
Pytając o wiedzę żeglarską raczej miałem na myśli "duże" żeglarstwo bo chyba słusznie domyśliłem się że z małym raczej nic. Chodzi choćby o terminologię.
Pozdrawiam
Andrzej
ODPOWIEDZ