Opałek

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
wodzu
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Opałek

Post autor: wodzu »

Wprowadziłem trochę porządku w kablach i zrobiłem orczyk do serwa odpowiedzialnego za wybieranie żagli.
P7142736_.JPG


Tak to wygląda w ruchu.
serwo-zagiel.gif
serwo-zagiel.gif (491.37 KiB) Przejrzano 7988 razy
rekmak
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Opałek

Post autor: rekmak »

No i jak? Opałek popływał?
Awatar użytkownika
wodzu
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Opałek

Post autor: wodzu »

Opałek utknął w stoczni.

Musiałem się zająć innymi zadaniami o wyższym priorytecie. Modelarstwo jest moim hobby, więc zdarzają się okresy kiedy nie ma na nie czasu.
Awatar użytkownika
strzelec
Posty: 0
Rejestracja: 24 sie 2015, 17:02

Re: Opałek

Post autor: strzelec »

Witam u mnie w okolicy sporo Fotty budują i usuń ten styropian bo to bez sensu, dalej rurka na antenę bez sensu - nisko nad lustrem wody, antenę wpuść do masztu to ma sens, zalanie wodą modelu to bardzo duża rzadkość, chcesz mieć super lekkie i wytrzymałe poszycie na pokładzie to zastosuj folie lotniczą Orakower, przyprasujesz żelazkiem i masz szczelne poszycie i ładne
Awatar użytkownika
paniol2005
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Opałek

Post autor: paniol2005 »

Zaiste fajna to łódka, córka zbudowała kiedyś taką - zabawa przednia.
Tylko na razie jakoś nie ma chęci by jej dać nowe żagle.
Pozdrwiam - Tomek
Awatar użytkownika
VPD
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Opałek

Post autor: VPD »

Ahoj :)

Fajnie, że coś drgnęło w tym wątku.
Dziękuję paniol2005 za miłe sercu foociarza-pasjonata słowa.
Teraz już tylko czekać na uzupełnienie relacji by wodzu ;)

Strzelec: wybacz, ale warto chyba rozważyć jeszcze raz to i owo z Twoich komentarzy:
strzelec pisze:usuń ten styropian bo to bez sensu (...) zalanie wodą modelu to bardzo duża rzadkość

No, akurat jeden z trzech znanych mi z pierwszej ręki przypadków utopienia footki
(i jedyny bez happy endu) zdarzył się właśnie w Bytomiu Odrzańskim... 8-)

strzelec pisze:antenę wpuść do masztu to ma sens

Przy zwykle węglowym maszcie ?! Proponuję prosty test zasięgu aparatury (byle nie podczas pływania, by nie żałować jak ucieknie): z "ogonkiem" w , i poza masztem.

Pomyślnych wiatrów wszystkim!
PD
Awatar użytkownika
strzelec
Posty: 0
Rejestracja: 24 sie 2015, 17:02

Re: Opałek

Post autor: strzelec »

Oj to nie w tych kategoriach startowałeś VDP podwodniaki były w następny weekend. Ale tak serio często widziałem jak modelarz puszczający żaglówkę pcha swój model a ta zaraz ryje dziobem wodę która przelewa się po pokładzie i plum, a to błąd.
Antena pod pokładem to najprościej podklejony przewód miedziany który "biegnie" wokół burt stwarzając antenę ramkowa a ta z kolei jest podłączona do końcówki anteny w odbiorniku, zaś do masztu jeśli mamy go z aluminium a nie z rurki węglowej, anteny w starszej generacji odbiorników które mają ok 1m powinny byś jak najdłużej rozwinięte oraz jak najwyżej umiejscowione.
Natomiast kwestia styropianu to po co on tam, skoro wypełnia prawie całą przestrzeń to lepiej zamknąć tą część pełną wręgą i efekt wizualny estetyczny lepszy niż upchany styropian

VDP prosił bym o bardziej konkretne wpisy które wnoszą coś do tematu
rekmak
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Opałek

Post autor: rekmak »

Moja stopa w środku ma styropian ale w innym celu. Kadłub zrobiłem, wyszlifowałem ze styropianu i na to nakleiłem 2 warstwy najcieńszej tkaniny szklanej. Powstała twarda i lekka konstrukcja. Wykroiłem styropian na bebechy, na to pokład też z 2 warstw laminatu, między kawałkami folii i to ściśnięte dwoma płytami meblowymi. Wcześniej zrobiłem footy Cobra i zauważyłem, że nie warto robić z fokiem. To tylko może ładniej wygląda. Na wodzie przy słabym wietrze fok nawet nie zmienia pozycji po zmianie kursu. Lepiej zrobić większy grot. Relacja z budowy i filmy są tu: http://www.rcmodelfordon.zafriko.pl/kat ... lass_cobra
http://www.rcmodelfordon.zafriko.pl/kat ... ass_stopka
Awatar użytkownika
strzelec
Posty: 0
Rejestracja: 24 sie 2015, 17:02

Re: Opałek

Post autor: strzelec »

Dla mnie bomba bez ekstremalnych materiałów ery kosmicznej czyli to co było w założeniu pierwotnym Footy, mała żaglówka do popływania wszędzie, super moje gratulacje, z żaglami masz racje przy tak małej jednostce też bym robił jeden żagiel. Model który zaprezentowałeś jest tym o co mi chodziło czyli nie poupychany czymś tylko w miarę szczelny
ODPOWIEDZ