Remont kutra Gerda 4

Czyli forum RC.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SeboM
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2012, 17:39

Remont kutra Gerda 4

Post autor: SeboM »

Witam.Zabieram się za remont ''poniemieckiego'' kutra Gerda 4. Ma on ze 20 lat a może i więcej
g1.jpg
stan jak widać
stan jak widać

Teraz trzeba wszysko co się da porozklejać ,wkleić podstawę do mocowania silnika,nową tulejkę do steru
ger silnik.jpg

dalej pokłady obkleiłem listewkami sosnowymi ,
ger poklbiały.jpg
gerpoklady.jpg

Jak dokończę przyklejanie listewek będzie szlifowanie i kilkukrotne lakierowanie pokładów ,a w międzyczasie przygotowywanie nadbudówki do obklejania szerszymi listewkami
ger nad2.jpg
ger nad1.jpg

Jak na razie to tyle co zrobiłem ,zastanawiam się co zrobić z kadłubem,rwać starą farbę czy zostawić jak jest.Wygląda jak na starym kutrze,nałożona gęsta farba pędzlem widać smugi wzdłuż kadłuba jak na prawdziwym.Obtarć raczej nie ma
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Remont kutra Gerda 4

Post autor: rychenko »

Witam
Fajny „brzydal” lubię takie jednostki , ja bym na Twoim miejscu zrobił te nadbudówki od nowa z polestyrenu mniej będzie z tym pracy niźli sklecanie tych starych a i efekt będzie na pewno , co do kadłuba to bezwzględnie zmatować i pomalować porządnie od nowa kto wie tylko czym to było malowane może farbą olejną , jak by tak było to musisz zeszlifować całą farbę bo inaczej się mogą być problemy nakładając np. akryl samochodowy .
Powodzenia życzę bo jak model będzie odrestaurowany to będzie się ładnie prezentował .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
SeboM
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2012, 17:39

Re: Remont kutra Gerda 4

Post autor: SeboM »

Dzisiaj kupiłem farbę i na próbę pomalowałem kawałek,aby sprawdzić czy się nie waży,ale jest ok.
uzupełniłem brakujący element kadłuba i jak klej zastygnie będzie matowanie
gerda napr kadł.jpg

co do nadbudówki to jednak zrobię jej remont ,wcześniej już przygotowałem materiały z drewna do jej odbudowy.Przy najbliższej wizycie w sklepie modelarskim zakupię polistyren bo widzę że jet chwalony na forum,będzie do odbudowy następnego modelu
a tymczasem szlifowanie nadbudówki
gerda szlifowanie.jpg

gerda oszlifowane.jpg

Planuję nadbudówkę zrobić coś w stylu tej zamieszczonej na zdjęciu poniżej,tyle że malowane bejcą i lakierem
elke.jpg

najpierw okleję całość fornirem i przykleję listewki.Przednie okna zrobię trochę większe niż są teraz
Awatar użytkownika
Cezar65
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Remont kutra Gerda 4

Post autor: Cezar65 »

No nie wiem.... . Ta nadbudówka to wygląda jak kiosk " RUCH "..... . Co ty chcesz oklejać fornirem????.....Chcesz k......robić nadbudówkę w nadbudówce?????.... Tak jak pisałeś nie umiałeś zbudować modelu od podstaw ( próbowałeś) , a bierzesz się za renowację???? Tak jak pisał Rycho z PCV stwórz nową nadbudówkę....i wtedy to będzie jakoś wyglądać..... .
http://budowa-modelu-atlas-ll.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Remont kutra Gerda 4

Post autor: rychenko »

Witam
Kolego ta nadbudówka jest najprostsza z możliwych po jaką cholerę sobie utrudniasz Zycie ? widzę ze lubisz czerwone wino wypij jeszcze jeden kielonek i pierdyknij w TO jak nazwał słusznie Cezar kiosk „Ruchu” młotkiem i zrób od nowa :lol: , nie doszlifujesz farby w zakamarkach (wnękach) powyłazi Tobie później na stykach klejonego forniru farba przy szlifowaniu i będzie jedna wielka „kupa” . Jak już nie chcesz zrobić z Poliestyrenu to zrób to chociaż od nowa ze sklejki , będziesz miał chociaż porządne kąty i prostą płaszczyznę bo po tym szlifowaniu szlifierką oscylacyjną to pewnie narożniki masz okrągłe , zrobisz oczywiście jak zechcesz ale nie można iść na zupełną łatwiznę i później patrzeć na takiego kasztana, chyba ze Tobie nie zależy na dokładności tylko aby To w ogóle pływało.
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
ODPOWIEDZ