ORP GROM

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Do mojej modelarni wdarł się chaos, ale usiłuję go opanować. Prawdopodobnie nastąpi to dopiero za jakiś czas. Nie tłumaczę co, jak i dlaczego, bo nie jest to strona utyskiwań i narzekania. Ważne że coś się dzieje przy modelach.
Załączniki
spróbowałem też zmierzyć się z lutowaniem bębnów, na razie te największe.
spróbowałem też zmierzyć się z lutowaniem bębnów, na razie te największe.
297.jpg
jeszcze tylko poprawki podkładem, zespolenie z kominem i nadbudówka kotłowni gotowa do ostatecznego malowania.
jeszcze tylko poprawki podkładem, zespolenie z kominem i nadbudówka kotłowni gotowa do ostatecznego malowania.
nawet będzie świecił, sprawdziłem przed wklejeniem.
nawet będzie świecił, sprawdziłem przed wklejeniem.
pierwszy reflektor gotowy na swoim stałym miejscu, szkło jeszcze zaklejone do poprawek malarskich
pierwszy reflektor gotowy na swoim stałym miejscu, szkło jeszcze zaklejone do poprawek malarskich
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
rykrol
Posty: 0
Rejestracja: 18 maja 2013, 13:30

Re: ORP GROM

Post autor: rykrol »

Na taką relację warto czekać. Piękna robota.
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Kolejna nadbudówka szykuje się do ostatecznego malowania. Wyposażanie w poręcze, relingi, słupki i coś tam jeszcze :) . Słupki narazie w przymiarce nie wklejone na stałe. Dobiega do końca składanie drugiego reflektora. Myślę że jeszcze przed urlopem do końca miesiąca coś dorzucę.
Załączniki
302.jpg
301.jpg
300.jpg
299.jpg
Pozdrawiam Tadeusz
beksa
Posty: 0
Rejestracja: 14 paź 2014, 13:33

Re: ORP GROM

Post autor: beksa »

Witam czy można wiedzieć jaki to podkład ? Dokładnie jaki producent i nazwa ,musze pomalować polistyren w modelu i szukam dobrej farby sprawdzonej .dzieki
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Jest to podkład akrylowy, szary mat, firmy Motip. Kupując trzeba dokładnie sprawdzić składniki, bo jest z tej firmy podobny podkład do metalu, który zawiera aceton. A nie muszę chyba tłumaczyć co się stanie z polistyrenem po jego użyciu.
Pozdrawiam Tadeusz
beksa
Posty: 0
Rejestracja: 14 paź 2014, 13:33

Re: ORP GROM

Post autor: beksa »

Witam dzieki za odp ,Rozumiem ze to nakładane prosto z puszki spray tak \? ja musze malować aerografem ,Uda sie tak drobne elementy malowac sprayem ? A można zdjecie puszki ? tego sprayu ?
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Żaden problem malować sprayem kwestia wprawy, natomiast na gotowo aerograf i mały pistolet natryskowy.
Załączniki
podkłady w różnych kolorach
podkłady w różnych kolorach
Motip.JPEG (47.09 KiB) Przejrzano 8609 razy
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
rykrol
Posty: 0
Rejestracja: 18 maja 2013, 13:30

Re: ORP GROM

Post autor: rykrol »

A może by tak jakieś uaktualnienie. To już prawie dwa miesiące.
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Czas na modele powrócił, więc powolutku będę się rozkręcał. Narazie mam szlaban na malowanie i inne podobne prace, ale całe szczęście nie na zapachy kleju :D . Zbrojeń ciąg dalszy. Przyszła kolej na dokończenie min, a w międzyczasie klejenie kolejnej bryły nadbudówki.
Załączniki
wklejone pierścienie bulai i żebrowanie pomostów
wklejone pierścienie bulai i żebrowanie pomostów
pomost od góry
pomost od góry
wózki minowe gotowe do malowania, a miny czekają na drobną kosmetykę i wklejenie zaczepów transportowych,
wózki minowe gotowe do malowania, a miny czekają na drobną kosmetykę i wklejenie zaczepów transportowych,
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: ORP GROM

Post autor: oksal »

Tadzik, ładne miny stroisz:) takie pytanie mam: przy tych wózkach masz taki "drucik", czy to imitacja stalowej liny kotwicznej, czy czegoś innego?
ODPOWIEDZ