Pilot 20

Czyli forum RC.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skalpel
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:47

Pilot 20

Post autor: Skalpel »

To moje wypociny na probach morskich. Widac, ze jeszcze nic nie skonczone, alem jest człek ze słabą silną wolą i koniecznie chciałem sprawdzic dzielnosc morska mojega stateczka. Napedzany silnikiem klasy 400 z przekladnia od samolotow 3:1. Nic sie nie grzeje, wydaje sie, ze stateczek pływa bardzo realistycznie. Pilocik jest wykonany w skali 1:25
Obrazek
Awatar użytkownika
mamt1971
Posty: 17
Rejestracja: 09 sty 2012, 12:14

Re: Pilot 20

Post autor: mamt1971 »

http://www.koga.net.pl/phpbb3/bridge/fi ... 17fbb44508
obraz-224.jpg
Witam ,czy kontynuacja będzie,zdjęcie ściągnąłem z internetu.Model ładny
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Pilot 20

Post autor: PiotrB »

Ten Pilot 20 ma już 30 lat i powinien odejść (odpłynąć) na modelową emeryturę lub przejść lifting w 80%, byłby znowu jak nowy. Na tym zdjęciu widać części garderoby :-))) Mariana, który miał już okazję prezentować tę jednostkę w Tczewie.
Pozdrawiam - PiotrB
Awatar użytkownika
Skalpel
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:47

Re: Pilot 20

Post autor: Skalpel »

Cześć :P
No wiem, trochę przegiąłem. Postanowiłem wprowadzić Pilocika do suchego doku i wykonac generalny remont powierzchni kadłuba. Zeszlifowałem stare powłoki i pomalowałem farba podkładowa. Jednym słowem prace w stoczni ruszyły. Niestety, od jakiegoś czasu (roku?), równolegle buduję ORP Metalowca.
Awatar użytkownika
Cezar65
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Pilot 20

Post autor: Cezar65 »

Mam nadzieje że w ORP Metalowiec po sprawdzeniu dzielności morskiej nie będziesz przeprowadzał generalnego szlifowania i malowania kadłuba....pomyślnego wyprowadzania pilocika z doku,relacji z budowy tego metalowca tobie życzę...... .
http://budowa-modelu-atlas-ll.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Skalpel
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:47

Re: Pilot 20

Post autor: Skalpel »

Czesc :)

Pilocik w doku, pozbawiony starych powlok i prysniety podkladem wyglada tak:

PICT1835-001.JPG


Dlugo myslalem, w jaki sposob, a w zasadzie z czego, wykonac odbijacze na dziobie i rufie. Najpierw zrobilem dziobowy- z balsy, potem pomalowalem go czarnym matowym humbrolem. Nie wygladal zle, ale postanowilem przykleic do niego jedna warstwe gazy i znowu prysnalem farba. Mysle, ze wyglada dosc dobrze. Ciekaw jestem jak wy sobie radzicie z odbijaczami.
Oto foto:
PICT2256.JPG


Cezar65 Nie popelnie tego bleda i nie bede przeprowadzal prob morskich z Metalowcem. Mam juz wykonane kadlub i nadbudowki, powoli dlubie co wieksze elementy wyposazenia.
Oto dowod, komin odprowadzajacy spaliny z silnikow marszowych:
PICT2207.JPG
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Pilot 20

Post autor: rychenko »

Witam
Widzę ze prace przy renowacji trwają , komin prezentuje się bardzo ładnie ! co do obijaczy ja zleciłem to mojej połówce , odpowiednio wyprofilowany kawałek pianki został „obszydełkowany „ ale nie mam pojęcia w jaki sposób :lol: .
viewtopic.php?f=523&t=24928&start=160
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
Skalpel
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:47

Re: Pilot 20

Post autor: Skalpel »

Dzięki, pilnie śledziłem i śledzę Twoje relacje, ale te odbijacze wyleciały mi z glowy... Myślisz,że warto się żenić dla obszydełkowania dwóch odbijaczy? :P
ODPOWIEDZ