Kuter rzeczny Światopełk

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: Zbyszek »

W dzisiejszym wydaniu telewizorni regionalnej podano że przeprowadzono testy maszyny parowej po remoncie.Wytrzymała odpowiednie obiążenie więc wszystko na najlepszej drodze do pływania.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 464
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: antosiek »

Nie tylko w regionalnej, ale i w ogólnopolskiej. Teleexpress też to pokazał. Przyjemnie było popatrzeć. Szkoda, że nic nie wspomniano o budowie modelu.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: ryszardw »

Żebyście nie myśleli ze zapadłem w zimową drzemkę.Walczę z zaspami i wszelkimi przeciwnościami no i też dłubię.Na rufie przybył greting a na maszynowni różne klamoty.Nawiewniki wykonane z deski brzozowej.Szlifowane na tarczy i wybierane frezami dentystycznymi Dremelem.Komin z cienkiej blachy formowany na trzpieniu i oczywiście łamany.Idę odśnieżać obejście.A jak wy dajecie sobie radę zwłaszcza w górach.Zima jest wyjątkowo piękna.Szaleję na łyżwach i dużo spaceruję z psem bo ślubna nie daje się wyprowadzić.Pozdrawiam R.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: rychenko »

Rysiek nawiewniki pierwsza klasa nie pomyślałbym ze można tak wyfrezować w drewnie aby pozostały tak cienkie ścianki .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: ryszardw »

Przybyła łódka klejona z polistyrenu na szablonie i komin.Holownik nabiera wyrazu.Jeszcze zdjęcie z wyposażeniem.Prawda że miejsca sporo.Lody zaczynają topnieć to nie długo popływamy .R.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Holownik odrzański Nadbór

Post autor: ryszardw »

Zbyt wiele czasu nie poświęcam budowie ale zawsze coś przybywa.Nie chciałem się uczyć to teraz muszę tłuc kamienie no może betony.Poza tym zbudowałem model samolotu i latam mniej więcej.Z przewaga na mniej.5 min latania 2 dni klejenia.Ale takiej adrenaliny to nawet ślubna w przypłynie emocji nie jest w stanie mi dostarczyć.Pływanie jest o wiele spokojniejsze i bezpieczniejsze.R.
Obrazek
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kuter rzeczny Światopełk

Post autor: ryszardw »

RK w gablocie i przyszedł czas na zakończenie holownika .Sporo czasu zajęło mi mycie modelu bo niezabezpieczony stał na parapecie i muchy go dokumentnie ob.....Wykończenie sprawiło mi sporo przyjemności .Masa różnych drobiazgów nieujętych w dokumentacji .Korzystałem ze starych zdjęć i aktualnych .W czasie ulegał modernizacjom także jest sporo zmian .Wygląda sympatycznie i może ktoś podejmie wyzwanie .Jako pływający nie sprawia frajdy bo nie można poszaleć ale jak się go wyposaży w wytwornicę dymu i moduł dźwiękowy to kto wie .Jeszcze tylko gablotka .Pozdr.R
Załączniki
DSC02291.jpg
DSC02292.jpg
DSC02293.jpg
DSC02294.jpg
DSC02295.jpg
DSC02296.jpg
DSC02297.jpg
DSC02300.jpg
DSC02298.jpg
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Kuter rzeczny Światopełk

Post autor: marek1 »

Witam ,bardzo ładny model ,przypomniał mi się mój model wykonany z tych planów w 1/50 wodowany w około 1970 ,napęd stanowił silnik 4,5 v przegub wału guma wentylowa, zasilanie bateria płaska ,ster wychylony i puszczony na wodę ,ale byłem dumny. Gratuluję ,pozdrawiam Marek
http://www.statekdomem.fomt.pl/index.ph ... e-holendry
Awatar użytkownika
woj195
Posty: 90
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kuter rzeczny Światopełk

Post autor: woj195 »

Gratulacje! Świetna robota!

...a jednak w holownikach coś jest.
Czy zamierzasz wyholować go z gabloty na pływanie? (może z dymkiem z komina).
Pozdrawiam
Wojciech Łączyński
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kuter rzeczny Światopełk

Post autor: ryszardw »

Pływać już chyba nie będę chociaż wyposażony jest we wszystko .Do zabawy zbuduję coś innego mniej skomplikowanego ,szybszego .Pozdr.R
ODPOWIEDZ