Pilot 24 z zestawu IGRA

Czyli forum RC.
ODPOWIEDZ
qubiaq
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Pilot 24 z zestawu IGRA

Post autor: qubiaq »

Witam wszystkich członków i sympatyków tego forum. Właśnie przymierzam się do wykonania modelu pływającego Pilota 24 z zestawu czeskiej firmy IGRA. Jest to pierwszy model RC jaki będę robił i nie ukrywam, że sprawy napędu i kontroli radiowej to dla mnie czarna magia. Proszę o sugestie jaki silnik, akumulatory i aparaturę powinienem sobie sprawić. To, że czterokanałową to już wiem. A co z odbiornikiem? Czy potrzebne są do tego jakieś regulatory?
Awatar użytkownika
wieskolek
Posty: 113
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Pilot 24 z zestawu IGRA

Post autor: wieskolek »

Witam


http://www.mo-na-ko.net/lode-Pilot24.htm


Pozdrawiam
Wes
qubiaq
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Pilot 24 z zestawu IGRA

Post autor: qubiaq »

znam tę stronę, ale o aparaturze RC nie ma tam ani słowa
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Pilot 24 z zestawu IGRA

Post autor: vegelus »

Odbiornik to lepiej razem z nadajnikiem kupować trzeba gdyż mogą być kłopoty ze skompletowaniem pary kwarców(dodatkowy wydatek). Regulator dwukierunkowy z odcięciem (w przypadku wyładowania akumulatorków mamy jeszcze sterowność ale już silnik jest odcięty) co do akumulatorków i silnika to chyba silnik 280 wystarczy a pakiet trzeba samemu zlutować i to wszystko.
Awatar użytkownika
Cezar65
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Pilot 24 z zestawu IGRA

Post autor: Cezar65 »

Witam serdecznie kolegę z tego samego miasta. Ja również zajmuję się modelarstwem. Chętnie nawiążę kontakt. Może uda się nam latem razem popływać naszymi modelami.
Pozdrawiam - Czarek
http://budowa-modelu-atlas-ll.blog.onet.pl
jahu99
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Pilot 24 z zestawu IGRA

Post autor: jahu99 »

qubiaq napisał:
Witam wszystkich członków i sympatyków tego forum. Właśnie przymierzam się do wykonania modelu pływającego Pilota 24 z zestawu czeskiej firmy IGRA. Jest to pierwszy model RC jaki będę robił i nie ukrywam, że sprawy napędu i kontroli radiowej to dla mnie czarna magia. Proszę o sugestie jaki silnik, akumulatory i aparaturę powinienem sobie sprawić. To, że czterokanałową to już wiem. A co z odbiornikiem? Czy potrzebne są do tego jakieś regulatory?

Witam również! Co do pytania Kolegi odnośnie aparatury itp. to mogę podzielić się swoim doświadczeniem z pływania tym modelem. Otóż użyłem dwóch kanałów aparatury, jednego na ster, drugiego na regulator dwukierunkowy, silnik klasy 400, jako zasilanie służył pakiet 7,2V 1300 mAh. Model moim zdaniem pływał bardzo statecznie i realistycznie, ale to mój pierwszy zdalnie sterowany redukcyjny model więc brak mi porównania. Poza tym, jeśli mogę skorzystać z okazji;), to chciałem zapytać wszystkich, czy ten model ma _cokolwiek_ wspólnego z rzeczywistą jednostką pływającą??? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam:)
Oscarus
Posty: 0
Rejestracja: 04 lis 2014, 19:18

Re: Pilot 24 z zestawu IGRA

Post autor: Oscarus »

Witam,
czy wie ktoś, gdzie można dostać polską lub angielską instrukcję budowy tego modelu (ja mam, ale czeską).
pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ