"Współczesny kuter torpedowy"

Czyli forum RC.
ciniowiusz
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:\"Współczesny kuter torpedowy\"

Post autor: ciniowiusz »

Dawno nic się w moim wątku nie działo ale było to spowodowane brakiem czasu i jak się wszyscy domyślają przygotowaniami do świąt.

Brak czasu był wywołany moim drugim zainteresowaniem...
Musiałem zrobić około 20 sztuk replik granatów armii amerykańskiej...i to właśnie one zajęły mi czas...no i deskę ;-)

Obrazek

Przerwa świąteczna pozwoliła mi trochę odsapnąć od życia codziennego i w formie relaksu posiedziałem trochę nad modelem.
Zdjąłem laminat z kopyta następnie wszystko wyszlifowałem, wyszpachlowalem, znów szlifowałem i na koniec psiknalem podkładem.
Oczywiście na końcu wyszło kilka niedociągnięć ale poprawie je w trochę późniejszym etapie.
Wczoraj wkleiłem w środek listewki, które pomogą mi położyć pokład i wzmocnią konstrukcje.

Obrazek

Obrazek

Już tłumaczę dziurę na dziobie: nieumiejętne wyjmowanie kopyta...w najbliższym czasie wzmocnię awarie żywica i tkanina, a następnie zaszpachluje.
ciniowiusz
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:\"Współczesny kuter torpedowy\"

Post autor: ciniowiusz »

Na tym etapie prac przydało by się zamontować napęd i usterzenie.

Model przewiduje 4 śruby i 2 stery.

Upraszczając budowę padła propozycja dwóch silników zasilających tylko 2 śruby (2 pozostałe będą atrapami).

Znalazłem na necie odpowiednie śruby 24mm na wal M2 i do tego wały.

Teraz kwestia reszty.

Jestem zielony więc proszę o pomoc z silnikami, musza to być 2 jednostki.
Nie wiem jak można by dobrać moc, sposób zasilania oraz jak je podłączyć do odbiornika (standardowy Graupner 4 kanałowy) i baterii (oraz jakich pakietów użyć)...

Ogólnie nie znam schematu podłączenia wszystkiego pod pokładem...

Jeśli mógłby mi ktoś to troszkę wyjaśnić był bym bardzo wdzięczny...
ODPOWIEDZ