La salamandre

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafalszczesny22
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2021, 20:24

La salamandre

Post autor: Rafalszczesny22 »

Witam kolegów mam takie pytanie odnośnie La Salamandre a dokładnie planów z wydawnictwa Ancre czy te plany sa kompletne? Bo chciałbym kupić a nie wiem czy warto lub jeśli ktoś z grupy ma do odsprzedania to proszę o informacje!! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: La salamandre

Post autor: Siberian »

Plany z Ancre są kompletne w tym sensie, że można na ich podstawie zbudować dobry model. Natomiast jeśli chcesz mieć pełne opracowanie, to musisz się wykosztować na monografię.
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
Rafalszczesny22
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2021, 20:24

Re: La salamandre

Post autor: Rafalszczesny22 »

Witam wlasnie patrzyłem te za 135euro i właśnie jestem ciekaw czy jest oparta na wregach i czy jest pełne opracowane pokłady
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: La salamandre

Post autor: mati »

Witam,

Każda publikacja Ancre jest kompletna... tzn. każde plany zawierają całą konstrukcje kadłuba.
Jedynym wyjątkiem były plany La Venus, gdzie opracowanie nie zawierało pełnego owrężenia, budowy kadłuba... już od jakiegoś czasu do La Venus są one dostępne jako dodatek.

Teraz Ancre troszkę "otworzyło" się na świat i monografie są dostępne w języku angielskim i włoskim... a nie jak to bywało kiedyś tylko francuskim.

Dodatkowo zaczęli oferować same plany w większej skali... Le Salamandre również, gdyż monografia (ta za 135 ojro) jest w oryginale w skali 1/48... a teraz można kupić same plany w 1/36.

Monografie zawierają dużo historii... a na końcu jest opis konstrukcji okrętu, gdzie można znaleźć kilka ciekawych informacji.

Starsze plany rysowane jeszcze ręcznie przez Jean'a Boudriota albo Geralda Delacroix mają to do siebie, że w kilku przypadkach występują pewne minimalne różnice w wymiarach tego samego elementu prezentowanego na kilku arkuszach. Trzeba o tym pamiętać i weryfikować... ale prawdę powiedziawszy są to mimo wszystko jedne z najlepszych dostępnych planów na rynku.
Nowsze opracowania są już opracowywane cyfrowo i jest bajka.


Pozdrawiam
Mateusz
The world is yours...
Awatar użytkownika
Rafalszczesny22
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2021, 20:24

Re: La salamandre

Post autor: Rafalszczesny22 »

Mati dziękuję za informację pozdrawiam
ODPOWIEDZ