Folia miedziana

Ustalenia, wymiana poglądów itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Folia miedziana

Post autor: Kapitansio »

Witam.
Potrzebuję opinii doświadczonych kolegów. Chodzi o taśmę miedzianą do oklejania kadłubów żaglowców.
Zamówiłem takową na Aliexpres ale nie przyszła. Minęło już ponad 4 miesiące, więc nie liczę już na przesyłkę. Nie mam pojęcia kto winien i nie będę też prowadził śledztwa. Trudno. Popłynąłem na parę złotych i nauczka na przyszłość.
Po sprawdzeniu w internecie wyskoczyły mi 4 marki dostępne na polskim rynku. Są to:
1.VentureTape
2.Tiffany Foil
3.Maestro
4.EDCO
Nie wiem która z nich jest najlepsza, czyli taka co dobrze trzyma się podłoża. Wszystkie są samoprzylepne i posiadają klej bezbarwny. Są o różnych szerokościach, ale i też o szerokości ok.9,5 mm, która jest dla mnie odpowiednia. Pytam, ponieważ miałem do czynienia tylko z amerykańską Venture Tape, ale ona jest najdroższa. Tiffany stoi na drugim biegunie. Z życia wiem, że nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze. Może akurat któraś z tych folii miedzianych jest równie dobra, lub jeszcze lepsza niż ta najdroższa.
Poproszę o opinię bardziej doświadczonych kolegów. Tacy w "Kodze" są bez dwóch zdań.
Dziękuję
Pozdrawiam - Kapitansio
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Folia miedziana

Post autor: Jarcio »

Do ułożenia miedzianego poszycia używałem taśmy Ventura Tape. Jest rzeczywiście droga, ale niewątpliwie dobrej jakości. Przed zakupem taśmy konsultowałem się z osobą, która zawodowo zajmuje się witrażami i polecała mi ona właśnie tę taśmę. Te taśmy mają czarny i bezbarwny klej. Krążyła gdzieś, kiedyś plotka, że czarny klej jest mocniejszy. W rzeczywistości czarny klej stosowany jest tylko po to, aby maskować utleniającą się miedz tak, aby nie była widoczna przy stosowaniu jej do szkieł przeźroczystych. Natomiast płytki na kleju bezbarwnym trzymają się równie mocno jak te z czarnym.
jaroch
Posty: 27
Rejestracja: 12 kwie 2019, 15:02

Re: Folia miedziana

Post autor: jaroch »

Ja używałem Maestro i nie polecam.
Klej był słaby i finalnie kleiłem taśmę na hemol do poszycia.
Teraz kupiłbym Ventura Tape i się nie bawił.
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Folia miedziana

Post autor: Kapitansio »

Czyli wychodzi, że Ventura. Tak, ta którą używałem istotnie trzymała ekstra. "Płacz i płac".
Dzięki koledzy.
Pozdrawiam Kapitansio
ODPOWIEDZ