K&M Albi

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
Albi
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

K&M Albi

Post autor: Albi »

Ogladam ta strone i posty od 2 tygodni i od tego samego czasu robie karl und marie :P. jestem Albert. pochodze i mieszkam w Gniezne... mam 12 lat . Otoz zrobilem szkielet, i teraxz najlepsze... wypelnilem go piaa montazowa ;) bo chce zeby K&M plywala... co prawda na sznurze ale zeby plywala :laugh: chce wam troche powiedziec co mam zamiar zrobic:
Na piane szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla:evil: kocham szpachle :side: zrobie (ale nie zamontuje) maszty :P potem wezme kawalek jakiegos cienkiego drewna albo sklejki i zrobie kil. zanim go jednak zamontuje wykonam podstawke pod model B) na szpachle naloze 2-3 warstw lakieru, na lakier jakas dobra farbe ;) potem na to lakier bezbarwny i moze jakos to bedzie wygladac :cheer: do dalszzej czesci pracy muze sie zwrocic do was o pomoc! nie wiem jak ma wygladac cala nadbudowka tj. jakkie wymiary, jak wkleic itp. prosze o wasza pomoc!! jk zaszpachluje to porobie fotki i je tutaj wkleje... sszkoda ze tak pozno zobaczylem ta wspaniala strone:( powodzenia w budowie i napiszcie co sdzicie o moich glupich pomyslach;) kleje o listopada 2005 ale to byly tylko modele papierowe :sick: 2 miesiace temu zaczalem robic model zaglowca ze styropianu i juz go koncze, nie dlugo wodaowanie oczywiscie fotki bedea ;) mam jeszcze jedna prosbe, a mianowice zebysce pomgli mi znalezc jakas nazwy dla tego modleu ze styropianu ;) prosze! licze na was... alle se rozpisalem... alle bledow:ohmy:
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Albi

Post autor: Zbyszek »

Ciekawa koncepcja, Witam w naszym gronie i czkamy na relację fotograficzną. Na błedy się za bardzo nie przejmuj;)
Pozdrawiam!!!
Albi
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Albi

Post autor: Albi »

dobra... zrobie zdjecia teraz tylko ze komurkaine beda one wysokiej jakosci... jk bede mil dostep do cyfrowki to nia zrobie zdjecia i bedzie wiecej widac ;)narazie tylo to(nie oszlifowalem jeszcze nawet kawlka pianki bo jak dzisiaj obcinalem ndmiary piany to... ... sie troche poranilem [ boli!!!] wiec nie moge szlifowac :( ) :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Albi

Post autor: Zbyszek »

Miejscami tą piankę chyba lekko za mocno wycioleś. Musisz przemyśleć jak wykonasz nadburcia. Te wystające konce wręg w późniejszym etapie trzeba będzie wyciąć, a może teraz tylko wyrównaj szpachlą kadlub i tak jak Romek pokryj całość ładnym fornirem ktory później polakierujeszi też będzie ładnie wygladalo.
Pozdrawiam!!!
Albi
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Albi

Post autor: Albi »

jak to obciac?? ;/ poto sie meczylem zeby je powycinac dokladnie a tu co?! wyciac! niech ze to szlag trafi! jeszcze nie wiem ale MOZE zamiast szpachli ladnie to obkleje wata szklana z zywica... tak sie w koncu robi prawdziwe lodki;) zapomnialem dodc jak ie przedstawialem jakie mam zaiteresowania oprocz ulubionego - Modelarstwa;) mam jeszcze np. takie jak: plywanie wplaw, ale bardziej wole jakas zagloweczka:whistle: mniej sie czlowiek meczy, chyba ze porzadnie zwieje(co lubie):evil:
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Albi

Post autor: Zbyszek »

Albert przeczytaj sobie dokładnie 13 krok z budowy K&M to wszystko będziesz wiedział. Dlaczego będzie trzeba obciąć te końcówki wręg.
Pozdrawiam!!!
Albi
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Albi

Post autor: Albi »

teraz juz rozumiem... tylko bede musial sie zastanoiwic z czego to cus zrobic:whistle: nie wiem.. pomozecie?? odrazu mowie ze ne mam sprzetu za duzo:/
Albi
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Albi

Post autor: Albi »

no moze tak zrobie, dobry pomysł;) tylko z aparaturą bedzie ciezko bo:
-nie mam najmniejszego pojecia o RC
-nie starczyloby mi na aparature i te wszystkie inne pieniedzy
jezeli chcecie to powiedzcie mi jak sie robi zeby np. wybrac szoty? przeciez ile silnikow ja bym musial wlozyc do karola i marysi:ohmy: acha! Ile kosztowaloby wszystko co byloby mi potrzebne zeby modl byl RC?? i czy mozna to kupic w poznaniu?przy okaji RC w K&M to jak bym wlozyl silnik zeby sterem operowac?? jaki j jestem kurcze ciemny:blush: co d modelu to go dzisiaj wyszlifowalem, juz myslalem ze go wywale bo nawet przez kilogram plastrow na rekach bolaly:unsure:
Albi
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Albi

Post autor: Albi »

Dzisiaj przykleilem pawęż. Chyba nawet fajnie i dokładnie wyszła;) Niestety nie pokaże zdjęć bo nie ma co pokazywać tak naprawde... 6 lub 7 sierpnia wyjeżdżam na kilka dni, ale na szczeście mogę zabrać moją Karl & Marie... jaka ulga :lol: Mam takie pytanie... otóż nie wiem jak i z czego mógłbym zrobic zawiasiki do steru, no bo przecież musi się obracać chciałbym żeby chociaz o 45 stopni... jak myślicie z czego to można zrobić??????
Albi
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Albi

Post autor: Albi »

wczoraj robilem kotwice, ale mi nie wyszla bo jest za wielka i nie powiazalem drucikow pomiedzy te duty grubsze i cyna wypadla :angry: wlasnie zrobilem "szkielet" do nastepnych kotwic i nie wiem jakie maja byc jej rozmiary, wiec zrobilem na "oko" :P tym razem powiaze druciki pomiedzy te "szczebelki" "szkieletu" :laugh: troche nie pokoleji to robie, bo sie skonczyl szpachla :dry: a nie zbyt chce mi sie isc po nia do sklepu ( troche daleko mam ) ale luz... :)nie wiem z czego mozna by bylo zrobic kolo sterowe... nie chce kupnego, poniewaz nie bede mia z niego satysfakcji.




PS: moze mi ktos przeslac na e-mail ( albert.albi@interia.pl ) plany jak ma wygladc nadbudowka???? szczegolnie od pletwy sterowe do kola sterowego schemat lin i zawieszenie szalupy... Prosze Was!!
ODPOWIEDZ