K&M Jacek17 Budowa

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
Awatar użytkownika
jacek17
Posty: 33
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

K&M Jacek17 Budowa

Post autor: jacek17 »

witam. Ja już kadłub mam skończony ale niestety nie z listewek bo nie chciałem zepsuć tak ładnie zapowiadającego się modelu a pozatym to znajomi i rodzina namówili mnie na włókno szklane i szpachle chemoutwardzalną,a po drugie to mam dopiero 14 lat (24 będzie 15);) jak narazie model prezentuje się nieźle ale narazie nie mogę go pokazać bo nie mam aparatu:dry: wzmocnienia na maszty zrobiłem tak jak w relacji Pana Romka i pawęż też. burty zrobiłem eksperymentalnie, ponieważ zrobiłem je z kartonu i pokryłem włóknem potem szpachlą.
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:K&M Jacek17 Budowa

Post autor: RomekS »

jacek17 napisał:
Ja już kadłub mam skończony

No to tylko pogratulowac , chociaz
z opisu wynika ze masz na razie zywiczna forme do oklejenia fornirem

ale niestety nie z listewek bo nie chciałem zepsuć tak ładnie zapowiadającego się modelu a pozatym to znajomi i rodzina namówili mnie na włókno szklane i szpachle chemoutwardzalną

az trudno uwierzyc, :blink: :blink: ze tak mloda osoba wziela sie za tak powazne zadanie jak laminowanie eksperymentalnego kadluba.
No chyba ze pomogli znajomi ;)

jak narazie model prezentuje się nieźle ale narazie nie mogę go pokazać bo nie mam aparatu

Wierzymy na slowo ;)
Moze koledzy z Forum mieszkajacy w poblizu zfotografuja,
moze ktos ma komorke z foto...

wzmocnienia na maszty zrobiłem tak jak w relacji Pana Romka i pawęż też

Czyli wregi sa standardowe. Chociaz trudno mi sobie wyobrazic okrywanie kartonem a potem laminowanie. No ale akurat w tej technologii laminatowej jestem zielony.
Z tym ze w kartonie niekoniecznie....

burty zrobiłem eksperymentalnie, ponieważ zrobiłem je z kartonu i pokryłem włóknem potem szpachlą.


no to koniecznie musisz nam to pokazac.
Daj znac gdzie zamieszkujesz to moze koledzy przejezdzajacy przez Twoja miejscowosc
pstrykna kilka fotek, bo technologia jest "wiecej niz zadziwiajaca"....
A potem Krok 13 czyli oklejanie fornirem zgodnie z lekcja Zbyszka.

Jak okleisz daj znac w relacji a natychmiast opublikuje Krok 14 o ktory mnie prosiles

:)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Jacek17 Budowa

Post autor: Zbyszek »

Jaceku ja też jestem bardzo ciekawy jak ci wyszedł kadlub wykonany z laminatu i wyrównany szpachlą, jeśli tylko przygarniesz jakiś aparat to zrób zdjęcia i zamieść w relacji.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
jacek17
Posty: 33
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Jacek17 Budowa

Post autor: jacek17 »

Jak narazie wszystko robie sam rodzice wspomagają mnie tylko finansowo:cheer: znajomy doradził mi żebym nie kład listewek w tym modelu bo jest to bardzo ciężkie w wykonaniu (podziwiam pana że pan to zrobił,ale pan to już profesjolista:) i żebym pomalował kolorem przypominającym drewno (troche nowocześnie to będzie wyglądać:blush: i chyba pokieruje się ich radami bo bardzo fajnie wygląda ten kadłub;)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Jacek17 Budowa

Post autor: Zbyszek »

Mając gotową formę to klejenie listewek nie będzie takie trudne trochę sznurka i gumek aby dobrze docisnąć i do przodu, zresztą podobnie będzie to wyglądało jak ja to robilem.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Jacek17 Budowa

Post autor: jerry_bee »

jacek17 napisał:
znajomy doradził mi żebym nie kład listewek w tym modelu bo jest to bardzo ciężkie w wykonaniu

nie słuchaj znajomych ;) zobacz, jak Krzysiek okleja swoją Helenę -> T U T A J
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
jacek17
Posty: 33
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Jacek17 Budowa

Post autor: jacek17 »

bardziej boję się nadawania kształtów listewek na odpowiedniej wysokości, ale spróbuje mam nadzieję że się uda. a jak się nieuda to nie będe się przejmował (to mój pierwszy model z drewna) i zrobie go tak żeby był ładny
Awatar użytkownika
jacek17
Posty: 33
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Jacek17 Budowa

Post autor: jacek17 »

witam:P właśnie jestem w trakcie układania listewek na pokładzie. A zaczołem tak:
wyciołem plan pokładu (z widokiem z góry) przykleiłem go do 2 milimetrowej płyty z forniru
(może być karton) wyciołem krztałt ostrym nożykiem dopasowałem do kadłuba(gdzie niedzie doszlifowałem) żeby pasował. wyciągnołem go i oddzielnie mam kadłub i pokład, przyklejam na ,,formę" pokładu listewki. Jest to owiele ułatwiający sposób w docinaniu listewek na krztałt pokładu;)
Awatar użytkownika
jacek17
Posty: 33
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Jacek17 Budowa

Post autor: jacek17 »

Witam ponownie:P nareszcie znalazłem troche wolnego czasu i wziołem się za pokład, wstawiam kilka fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
przepraszam za słabą jakość (fotki robione tel.)
Awatar użytkownika
jacek17
Posty: 33
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Jacek17 Budowa

Post autor: jacek17 »

na powyższych fotkach pokazany jest pokład po wstępnym oszlifowaniu, ale będe musiał jeszcze usunąc szczeliny np. na fotce pierwszej jest to dobrze widoczne

pozdrawiam
ODPOWIEDZ