K&M Vegelus

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
ODPOWIEDZ
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

K&M Vegelus

Post autor: vegelus »

No i mnie zaraziliście :mad:
Dziś wydałem taczkę kasiorki na podstawkę do stoczni. Jak Żona i syn dadzą to dziś spróbuję cos zacząć przy stoczni działać.

Jako że posiadam sporo sklejki 4mm więc wręgi będą z tej sklejki. Prośba do konstruktorów planów o szybką reakcję czy moje założenie jest poprawne gdyż wolałbym nie robić drugiego szkieletu od nowa ;)

Relacje fotograficzne będą wraz z postępami.

Niech Bóg ma mnie w swojej opiece i da żonie dużo wyrozumiałości ;)

Od razu mam małutki problem - po wydrukowaniu na skali pokazuje mi że dlugość ma nie 200 a 199mm. Zastanawiam się czy przejmować się tym 1mm czy prubować walczyć. Zaznaczam że w Acrobacie ustawiłem dobrze wg wskazówek.
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Vegelus

Post autor: maciejza »

jak chce ci sie do jutra czekac to moge ci printnac komplet mi wychodzilo zgodnie z podziałka.
ze sklejką to tak jak pisałem mam zapasik w garazu wiec IMHO lepiej dac grubsze na wręgi.
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Vegelus

Post autor: vegelus »

jeżeli chodzi o druknięcie to będę dzwięczny.
Co do sklejki to mam około 3 m2 sklejki 4mm dlatego nie kupowałem 6. Ale jak coś możemy się machnąć:)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Vegelus

Post autor: mirek »

Wręgi to raczej sobie zrob ze sklejki 6 mm . A tak prywatnie to jak tam maly Adaś ?
Pozdrawiam Mirek Rybus
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Vegelus

Post autor: vegelus »

W ciągu swojego króciutkiego życia (4 miechy stukną 8 ) to przeżył bardzo dużo włącznie z wczorajszym wypadkiem :(
Ogólnie jednak chłop jest rewelacyjny i zawszem mam dylemat czy iść do piwnicy coś porobić czy z nim siedzieć i się bawić ;)

A tak na marginesie to PRAKTIKER oszukuje :( Kupiłem komplet listewek do stoczni i okazało się, że nie są metrowe tylko 90cm. A z tąd moje zbulwersowanie bo na cenie jak byk było, że mają metr
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Vegelus

Post autor: Marecki »

Reklamuj !
A tak w ogóle to po Praktikerze chodzi się ze swoją miarką :)
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Vegelus

Post autor: vegelus »

Muszę przeprosić Praktikera :( Jednak na listewkach było napiosane 90cm zmyliły mnie ceny i regały gdzie wydniało jak byk 1m

Reklamować się nie da bo już podstawa stoczni gotowa :)
Jutro mam nadzieję uzbroić ją w resztę detali
ODPOWIEDZ