K&M Antoni Budowa

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

K&M Antoni Budowa

Post autor: banderas »

Mam aparat więc dołączam się i wgram parę zdięć z budowy. Miałem zająć się szlifowaniem w poniedziałek ale klej wysechł i luż mogę szlifować i na bierząco wklejam wypełnienia i szlifuję.
Może i robię źle ale chyba sam muszę się wprawić i przy następnym modelu zrobię go po odliczeniu własnych błędów.Jak zauważycie jakieś poważne błędy to zasugerujcie mi to przyjmę każdą krytykę.
Mirek przepraszam za to,że jestem szybszy niż Twoje uwagi ale od tej pory już się poprawię OBIECUJĘ

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak skończę w poniedziałek to wrzucę jeszcze jedno zdięcie
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Antoni Budowa

Post autor: vegelus »

Ja jeszcze poproszę zdjęcie stoczni :-)
Wygląda na jakąś prostrzą wersję ;-)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Antoni Budowa

Post autor: mirek »

Wszystko wygląda dobrze ale bedą klopoty z kilem jaki bedziemy później doklejać . Wiem , że wynika to z brakuów materialowych . Swoją stępkę zrobileś zwe sklejki 8 mm czyli dwa razy grubszą niż jest w planie . Teraz musisz koniecznie tak ją zeszlifować aby miala ok 4 mm . Jeżeli tak pozostawisz to Twój kil bedzie miał ok 12 mm a wg planów powinien mieć ok 8 mm
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Antoni Budowa

Post autor: banderas »

Masz rację Mirek.Ale mam na to pomysł i opisze Ci jak chce to zrobić.
Otóż seszlifuję kil do zera równo z wręgami i mój kil będzie w pełni fałszywy.Po prostu przykleję go na nowo i wtedy będzie z listewki 4 mm.
A oto moja stocznia w pełni prymitywna i prostsza wersja ale w pełni funkcjonalna ale muszę ją trochę jeszcze zmodernizować,a te listewki z wycięciami służyły mi do wklejania wręg i pionowania ich względem stępki.Pracuję w piwnicy i niestety nie mam za dużo miejsca, a zazdroszcze tym którzy mają garaż lub własny warsztat
Obrazek
Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Antoni Budowa

Post autor: mirek »

No fajnie , zeszlifujesz stępkę rowniutko z wręgami . A co zrobisz ze stewą dziobową i rufową tu jest największy problem :( :( . Proponuję tak zeszlifowac stewę dzibową i rufową aby mialy ok 4 mm
Pozdrawiam Mirek Rybus
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Antoni Budowa

Post autor: vegelus »

Dzięki za zdjęcia stoczni. Powoli krystalizuje się moja dlatego pytam i szukam u ninnych inspiracji :-)
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Antoni Budowa

Post autor: banderas »

Mirku jeszcze jedno pytanie - jeśli nie mam materiału na poszycie typu czereśnia to co byś mi polecił wybrać (topola,olcha,akacja,sosna,buk a może coś innego)?bo u stolarza ciężko z czereśnią, a co do tego szlifowania to zrobie tak jak zaproponowałeś może mi się to uda.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Antoni Budowa

Post autor: mirek »

Z materiałów jakie wymieniłeś najbardziej nadaje się olcha , tak uwazam . Ja swój model kryję Czereśnią Amerykańską ze względu na piekny kolor i prawie nie widoczny rysunek słojów . Proponuję jeszcze abyś zaopatrzył się w listewki brzozowe na pokład . Szlifowanie napewno się uda :) :) i zaraz z całą ekipą budującą Karl und Marie będziesz krył swój modelik . Fajnie , że masz juz aparat bo mozemy sledzić postępy w budowie . Bardzo załuję jedynie . ze tych relacji innych kolegów jest tak mało :( :(
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Antoni Budowa

Post autor: banderas »

Właśnie przywiozłem listewki,kolorek fajny (olcha) i dobrze się gną.Mirku co Ty na to?
Zapłaciłem 10 zł za kpl na poszycie i pokład.
Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M Antoni Budowa

Post autor: mirek »

No listeweczki jak malowane :) :) I aż chce się westchnąc , zeby takie ceny byly w Łodzi a o Warszawie nie wspomnę . U mnie w sklepie listewka sosnowa najtańsza kosztuje 1 zł. :mad: :mad: :mad: Zresztą z tego co wiem to ceny drewna pójdą strasznie do góry ponieważ jest olbrzymie zapotrzebowanie na drewno dla przemyslu meblarskiego
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ