K&M jerry_bee Budowa

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

K&M jerry_bee Budowa

Post autor: jerry_bee »

zachęcony przez Mirka postanowiłem pokazać swoje dotychczasowe dokonania. nie ma tego dużo, ale sprawy zawodowe sprawiają, że nie wiem kiedy ponownie znajdę czas na cięcie sklejki. samo cięcie, pomimo braku narzędzi mechanicznych, przebiega w miarę sprawnie. dużo pomogło stosowanie innej piłki niż włosowa, tej używam tylko do cyzelowania wcięć.
jak widać szykuje się kawał modelu, już mam problemy (rodzinne) z magazynowaniem części i modelu. na szczęscie mam poważne wsparcie w osobie osobnika widocznego na zdjeciu i we dwójkę jakoś dajemy radę ;)

Obrazek

Obrazek

stocznia jest super ;) ale cała zasługa spływa na Mirka. nie ma to jak być kursowym lizusem ;) ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:K&M jerry_bee Budowa

Post autor: Zbyszek »

Jerry i tak masz dużo szczęscia masz przynajmniej pomocnika. :laugh: :laugh:
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:K&M jerry_bee Budowa

Post autor: jerry_bee »

trochę to trwało, w końcu udało mi się jakoś dobrnąć do etapu ukończonego szkieletu. zostało mi jeszcze szlifowanie szkieletu, być może uda mi się to zrobić w przyszłym tygodniu.

tu widać, że jednak stocznia warta była zachodu:

Obrazek


no i stan obecny modelu:

Obrazek


we wrędze nr 1 zrobiłem małą modyfikację. nie wyciąłem w niej gniazd na listwy usztywniające, listwy dokleiłem do wręgi czołowo na styk. może dzięki temu nie będę miał problemów z obłamywaniem się tej wręgi.

Obrazek


teraz (trochę wbrew instrukcji ;) ) wkleję wzmocnienie gniazd na maszty i spróbuję te gniazda nawiercić. nie chcę ryzykować zniszczenia poszycia.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:K&M jerry_bee Budowa

Post autor: mirek »

Eee no z takim pomagierem robota jakoś idzie ;) Mnie znowu zdrowie wysiadlo :( i niestety model stoi w miejscu , Ale cieszę się , że dajecie sobie radę jakoś bez mojej pomocy . Wzmocnienie proponuję dać tylko na wrędze nr. 8 Na wrędze 15 jest to zbyteczne bo mozna maszt zamocować do pokładu a resztę zakryje nadbudówka :) :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:K&M jerry_bee Budowa

Post autor: jerry_bee »

w końcu zebrałem się w sobie, wyłączyłem telefony i udało mi się trochę podłubać przy modelu.

Obrazek

wkleilem klocki abahi między wręgi...


Obrazek

...zgrubnie przyszlifowałem...


Obrazek

...dołożyłem (na sucho) klocki rufy. szpary oczywiście wypełnię jakimiś ścinkami.

...i na tym, w wyniku protestów rodziny, poprzestałem.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:K&M jerry_bee Budowa

Post autor: jerry_bee »

udało mi się jeszcze wystrugać kopytko szalupy. obrazki chyba mówią same za siebie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:K&M jerry_bee Budowa

Post autor: krzysztof »

przed szlifem dziobu wzmocnij wręgę 1 poprzeczną listewką. Zobaczysz ile z przekroju staci w szlifie. Myślę, że takie wzmocnienie jest niezbędne.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:K&M jerry_bee Budowa

Post autor: mirek »

No kopytko szalupy wygląda obiecująco ;) ;) A moze tak napisz coś na temat obróbki Abahi bo wyglada , że właśnie z tego drewna zrobiłeś to kopytko . Z jakiego materiału planujesz wykonać szalupę ? Proponuję troszkę zaimpregnować kopytko bo moze inni będą mogli z niego skożystać ;) ;) ;) Impregnacja troszkę utwardzi kopytko i bedzie mozna ją uzyć wielke razy :) :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:K&M jerry_bee Budowa

Post autor: jerry_bee »

kolejny weekend zleciał na walce z wypełnieniem rufy.

Obrazek

Obrazek
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re:K&M jerry_bee Budowa

Post autor: mirek »

Po malutku ale sukcesywnie do przodu :) :) Pokaż stary dziubek tego modeliku , no chyba , że jescze tam nie dotarłeś ;) ;)
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ