K&M Raballach

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
ODPOWIEDZ
Raballach
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

K&M Raballach

Post autor: Raballach »

Ahoj!!!
Od jakiegoś czasu buduje sobie K&M, i właściwie jestem już prawie na etapie kładzenia poszycia. Prawie, bo nie mam jeszcze materiału na to poszycie :unsure: .
Moje pytanie: Skąd Wy Panowie takie sliczne listeweczki kombinujecie??
Też chce takie :P . Na necie to towar deficytowy, w sklepiku forumowym są fajne (taka np. czereśnia amerykańska :whistle: ), ale sądząc że potrzebuje minimum 6 kompletów po 10 sztuk w każdym (mało?), to to już spory wydatek (ale da sie przełknąć ;) ).
Bede wdzieczny za pomoc :), postaram sie zrobić pare fotek tego co mam w warsztacie, ale obecnie tam taki bajzel, że szkielet ledwo co widać :woohoo:
Aha, jeszcze jedno, gdybym zamówił te czereśnie w sklepiku, to jak długo potrwa ich wycięcie, bo jest dostępny tylko jeden komplet.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:K&M Raballach

Post autor: ataman »

Miałem o tym napisać za jakiś czas, jak już ruszę "z kopyta" z robotą... ale... ale właśnie poruszone przez kolegę Raballacha kwestie są doskonałą okazją, aby ... się wygadać..;)

Otóż w FORUMOWYM SKLEPIKU można dostać wszystko i jeszcze więcej. Nawet to, czego nie ma w ofercie!!B) .

Trzeba tylko zapytać, wyjaśnić co i do czego potrzebujemy.. a zapewne dostaniemy, jeszcze z radą, co będzie do naszych celów najlepsze..

Z własnego doświadczenia z ostatnich chwil:
Zabieram się za budowę łodzi słowiańskiej z XII w na wystawę w moim muzeum... o przymiarkach pisałem już parę miesięcy temu:
http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,9392/catid,4/

Na tą jednostkę potrzebuję wyjątkowo nietypowy pod względem wymiarów materiał..
długie, ok 1 m listewki, o szerokości 2,5 i 3 cm, grubości 2 mm, materiał na wręgi o grubości 8 mm, na wiosła 4mm x 15 mm x 40 cm.. stępka, stewy...reling, wzdłużniki, ławy.. wszystko innych rozmiarów, nietypowe.. itd..

Napisałem, zapytałem.. dowiedziałem się, złożyłem zamówienie i mam wszystkie potrzebne materiały, w tym nawet wyciętą już T -ową stępkę. Wszystko z doskonałej jakości gruszy.
Jak długo trwała realizacja zamówienia? Od złożenia zamówienia do dostawy do domu dokładnie 1 tydzień, w tym 3 dni oczekiwania na ostrzenie frezów do stępki. Mogłem bowiem wybrać, czy chcę mieć towar po 4 dniach ze stępką ciętą "zastanymi" frezami, czy poczekam dodatkowo 3 dni na ostrzenie frezów i stępka będzie cięta "na zicher".. wybrałem to drugie..

No.. a że materiał trochę kosztował.. no cóż.. nietypowy, długi, szeroki, zróżnicowany.. to musiał kosztować... ale i tak muzeum płaciło
:P
Obrazek
Pozdrawiam
Raballach
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:K&M Raballach

Post autor: Raballach »

Ahoj! Dzięki Ci Atamanie!
Myśle że narazie zamówie tak z 5 x 10 sztuk listewek czereśni amerykańskiej (2/6/800mm), napewno nie wystarczy na całe poszycie, ale przynajmniej zobacze ile tego wyjdzie a póżniej dokupie reszte, wraz z materiałem na pokład.
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:K&M Raballach

Post autor: JurekBin »

Ja już również pisałem kiedyś od listwach ze sklepiku.
Prima sort!
Ja sam kupowałem avodire i brzozy a ostatnio nawet sapeli dla takiego znajomego Anglika.
Gość był zachwycony jakością i zapowiedział się za jakiś czas na następne zamówienia!
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
ODPOWIEDZ