"Karl und Marie - Relacje" Nowy

indywidualne relacje z budowy uczestników projektu Karl und Marie
Irek
Posty: 18
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

\"Karl und Marie - Relacje\" Nowy

Post autor: Irek »

Myślę że w końcu mogę pokazać co zrobiłem, kadłub jeszcze nie pomalowany ale to już nie problem, czekam na opinie. Ostatnio często na forum poruszany jest sposób wykonania pokładu a dokładnie sposób pokazania uszczelnień pomiędzy deskami, moje uszczelnienia to paseczki forniru wklejone pomiędzy deski pokładu i wyszlifowane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
marsjano
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:\"Karl und Marie - Relacje\" Nowy

Post autor: marsjano »

Gratuluje ukonczenia moelu. Malowanko to tylko kosmetyka.
Nowy pamietaj nastepnym razem zapodawaj cala relacje bo tak naprawde to nie wiadomo czy to ty robiles;)
Im wiecej modelarzy tym lepiej powataje wowczas tzw "zrdowa konkurencja" co przeklada sie na pozom budowanych modeli, tak wiec czekamy na relacje a nie tylko na pieknego zaglowca lecz "gotowca".
A co bedzie nastepne?
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:"Karl und Marie - Relacje" Nowy

Post autor: mirek »

Jak dla mnie to bardzo ładnie.
Jedyna rzecz jaka mnie się nie podoba to, moim zdaniem zbyt cienkie wanty i sztagi.
Model nabierze uroku po lakierowaniu
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:\"Karl und Marie - Relacje\" Nowy

Post autor: stefan »

Ot mądrego to i dobrze posłuchać:) zgadzam sie z Mirkiem, model wykonany bardzo starannie i czysto.
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:\"Karl und Marie - Relacje\" Nowy

Post autor: RomekS »

Gratuluję, bardzo starannie wykonane.
Miło obejrzeć znajome kształty.
:)
zimon
Posty: 101
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:\"Karl und Marie - Relacje\" Nowy

Post autor: zimon »

Moje gratulacje, :whistle: model jest naprawde fajny, szkoda tylko ze tak malo relacji z jego budowy :)
"Ogłada przychodzi z miast, mądrość z pustyni"
zimoni@wp.pl
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:\"Karl und Marie - Relacje\" Nowy

Post autor: oksal »

To tylko teraz pędzel i kolejne fotki...Zgrabnie Ci to wyszło.

Pozdrawiam Adam
Irek
Posty: 18
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:\"Karl und Marie - Relacje\" Nowy

Post autor: Irek »

Marsjano słowo "gotowiec" to trochę nie pasuje, to zawsze kojarzy mi się z pracą wkonaną przez kogoś a przedstawianą jako własną, możesz mi zaufać, to moja robota. Poza tym to mój pierwszy w życiu model, w dodatku z drewna, więc chciałem najpierw spróbować, a dopiero póżniej pokazać efekt. Następny model, zresztą prace już ruszyły (rozrysowuję wręgi i naklejam na sklejkę 6mm) to Ingermanland skala 1:73, trochę dziwna, ale uznałem przy kopiowaniu planów że będzie ok. Prawdopodobnie założę relację, czuję się teraz juz trochę pewniej. A tak przy okazji przyjmę wszelką pomoc w postaci zdjęć, planów, róznych opracowań, ( internet właściwie mam już opanowany i przejżany ) na wszelki wypadek e-mail irekm@vp.pl
Awatar użytkownika
krzychkam
Posty: 187
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Bia\u0142ystok","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:

Post autor: krzychkam »

Witam :) :) :)

Dużego doświadczenia nie mam - ale mi naprawdę się podoba - od uwag krytycznych i ewentualnych wskazówek dotyczących techniki wykonania są nasi Mistrzowie (bes zadnych podtekstów ;) )
ja pozostanę przy "odczuciach estetycznych"
Co do malowania to bym ograniczył się do lakieru lub oleju - kolory już masz i to całkiem ładne ;)
Fajnie dobrałeś gatunki drewna.

marsjano napisał:
... Nowy pamietaj nastepnym razem zapodawaj cala relacje bo tak naprawde to nie wiadomo czy to ty robiles;) ...


No niby tak - ale równie dobrze można pokazać wiele zdjęć z budowy cudzego modelu i napisać że to nasza robota.
To jest sprawa zaufania - z my tu na Kodze mamy chyba do siebie zaufanie - prawda ??
Nie trzeba przedstawiać dodatkowych dowodów i świadków ;)

Nowy - powodzenia w kolejnych produkcjach - jeśli to był pierwszy model drewniany (choć wątpię ;) ) to zacząłeś "z grubej rury" i to z wielkim powodzeniem. A jeśli to Twój kolejny model to też jest super.
Irek
Posty: 18
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:\"Karl und Marie - Relacja

Post autor: Irek »

Dzięki krzychkam za wsparcie, słowo, to mój pierwszy model.
ODPOWIEDZ