"Western River" skala 1:25

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
Stanisław
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2011, 19:21

Re: "Western River" skala 1:25

Post autor: Stanisław »

Przepraszam bardzo Pana i nie odezwę się ani razu w tym temacie.
A z drugiej strony dowiedziałem się że forum jest tyko dla wybranych uczestników.
Szkoda że nie można mieć odrębnego zdania na forum.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: "Western River" skala 1:25

Post autor: Sance »

Stanisławie
Z całym szacunkiem dla ciebie twojej wiedzy i umiejętności.
Dlaczego czepiasz się od początku tego projektu?
robi Wojtek dobrą robotę być może zrobi kiedyś prototyp a może zrobi go ktoś inny co za różnica? Oddaje swoją prace za darmo dla użytkowników kogi i myślę że jeżeli ktoś będzie kiedykolwiek budował model na podstawie tych planów na pewno będzie mógł skorzystać ze wsparcia Wojtka lub/i kolegów.
A jeżeli koniecznie chcesz zapraszam do pobrania http://forum.clasicmodel.com/dm_eds/download.php?id=2 i budowy prototypu
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek-Sos
Posty: 159
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:05

Re: "Western River" skala 1:25

Post autor: Wojtek-Sos »

Witam,
Sance pisze:A jeżeli koniecznie chcesz zapraszam do pobrania http://forum.clasicmodel.com/dm_eds/download.php?id=2 i budowy prototypu

Sebastian, w tej chwili nie polecam pobierania planów a zdecydowanie odradzam budowania na ich podstawie prototypu modelu. Jetem w trakcie projektowania i zdarzają się sytuacje że muszę wnosić poprawki. Np. wstawiam drzwi w nadbudówce i okazuje się że w tym miejscu znajduje się wpust łączący elementy szkieletu. Muszę to poprawiać i poprzednio wykonane rysunki przestają być aktualne. Plany które przekazałem wam mają w tej chwili jedynie wartość poglądową i tak należy je traktować.
47b.JPG
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: "Western River" skala 1:25

Post autor: Sance »

Wiem Wojtku to miała byc ironia.
Obrazek
Dziadek
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: "Western River" skala 1:25

Post autor: Dziadek »

Nie rozumiem całej tej "dyskusji". Wojtek robi wspaniałą rzecz, która pomoże wielu chcącym Westerna popełnić. I zarówno tym doświadczonym, jak i nie doświadczonym. Rysunek techniczny jest młodym ludziom praktycznie nie znany dzisiaj, więc nie ma co liczyć na to, że się ktoś porwie na samodzielne budowanie. Było kilku, pobudowało modele, niektórzy padli, inni zawiesili roboty, jeszcze inni skończyli i pływają. Czyli można. A budowane były raczej na podstawie tych samych rysunków zamieszczonych w Modelarzu. Dajmy więc sobie spokój z wieszaniem psów na tej pracy. Krytykować każdy może, bo to nic nie kosztuje, a jeśli komuś to z jakichś powodów nie odpowiada, to niech raczej powstrzyma się od uwag które i tak nic nie zmienią, bo rysunki modelu powstaną w wykonaniu Wojtka, a na pewno wielu skorzysta z nich. A tylko atmosfera na forum się robi mniej więcej jak w S....e.
Wojtek trzymaj tak dalej i rób coś zamierzył. To nie wyścigi F-1 jak będzie opóźnienie nie szkodzi, poczekamy.
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
byku
Posty: 17
Rejestracja: 01 kwie 2012, 13:25

Re: "Western River" skala 1:25

Post autor: byku »

Dziadek napisał:
(...)Krytykować każdy może, bo to nic nie kosztuje, a jeśli komuś to z jakichś powodów nie odpowiada, to niech raczej powstrzyma się od uwag które i tak nic nie zmienią(...)

Ja mam lepszy pomysł. Jeżeli komuś z jakichkolwiek przyczyn praca kolegi Wojtka nie pasuje, nie odpowiada, nie podoba się (niepotrzebne skreślić) to najzwyczajniej w świecie niech ten temat OMIJA I ZOSTAWI W SPOKOJU! Myślę że Takie rozwiązanie będzie dla wszystkich najlepsze, a ci którym temat się podoba na pewno swoimi wypowiedziami wniosą Dużoo więcej do niego niż malkontenci, którym nic nie pasuje, tym samym doceniając pracą i wysiłek kolegi. Przepraszam za zaśmiecenie wątku.

PS. Koledze Wojtkowi gratuluje na prawdę dobrze wykonanej roboty.
Pozdrawiam
Bartek B.
Awatar użytkownika
Wojtek-Sos
Posty: 159
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:05

Re: "Western River" skala 1:25

Post autor: Wojtek-Sos »

Zacząłem pracę nad dokumentacją. To jest horror. Wiem że wszystkim nie dogodzę i zawsze znajdzie się ktoś, kto zrobiłby to lepiej.
Na rysunkach dokumentacja sterówki. Plan generalny i rysunki zespołów z detalami. Sterówka składa się z cokołu, szkieletu, okien, drzwi i schodków.
Rysunki przedstawiają plan generalny sterówki i złożenie cokołu z detalami.
Celowo unikam tworzenia dokumentacji zgodnej z kanonami rysunku technicznego. Rysunki są przewymiarowane, dlatego, aby ktoś kto nie potrafi czytać rys. technicznego nie podniósł alarmu że brak jakichś wymiarów. (W typowym rys. technicznym, niektóre wymiary są odczytywane poprzez dodawanie lub odejmowanie, jednych od drugich).
Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi dotyczące dokumentacji proszę o wpis.
Sterówka.JPG

Cokół.JPG
Cokół.JPG (88.34 KiB) Przejrzano 7441 razy
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: "Western River" skala 1:25

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
Wojtek - prosiłeś o uwagi (rysunek techniczny czytać umiem), to się lekko czepnę. Może to błąd literówka, ale zamiast skala 1:1 dał bym normalnie w opisie skala 1:25. Duży PLUS za rysunki aksonometryczne przy rzutach - wielu młodszym modelarzom ułatwi to pracę z planami . Tak trzymać.
Pozdrawiam SZKUTNIK

szkutnik-model@wp.pl
Awatar użytkownika
Wojtek-Sos
Posty: 159
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:05

Re: "Western River" skala 1:25

Post autor: Wojtek-Sos »

witam,
opisuję dokumentację, skala 1:1 dotyczy zamieszczonego rysunku sterówki, który przedstawiony jest w tej skali.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Wojtek-Sos
Posty: 159
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:05

Re: "Western River" skala 1:25

Post autor: Wojtek-Sos »

Witam,
szkielet kadłuba gotowy. Wszystkie elementy są dokładnie spasowane względem siebie. Zlecając wycięcie ich na ploterze laserowym, otrzymamy zestaw, który bez problemów można będzie złożyć, uzyskując efekt jak na poniższej fotce. Oczywiście, trzeba będzie zwrócić uwagę na zachowanie odpowiedniej kolejności w trakcie budowy modelu. Przy zastosowaniu PCV jako budulca, szkielet waży 8.2 kg. Powierzchnia użytego materiału to 2,25 m2 (bez odpadów)
Cała dokumentacja szkieletu dostępna będzie już dzisiaj.
Szkielet PCV - WR01.JPG

a ten wam się podoba?
007.JPG
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ