maya - ale jak to działa?

W tym miejscu potykamy się o projektowanie modeli żaglowców - i te na kartce i te tworzone komputerowo
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daszka
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

maya - ale jak to działa?

Post autor: daszka »

No więc tak postanowiłam zaprzęgnąć komputerek do pracy B) , zamiast ślęczeć nad kalką techniczną i ołówkiem - dodam, że pomimo, że jestem raczkującym modelarzem rzucam się na bardzo głęboką wodę i buduję hms victory - jak wielu kolegów na tym forum (pomimo, że nie jest nas tu za dużo przynajmniej dwóch zabiera się za "vitka"), ale wracając do tematu - Radku powiedz jak mam wprowdzić dane z planów modelarskich do mayi na której opracowujesz swój model.

Jest to mój pierwszy kontakt z programem tego typu i nawet jeśli nie wyjdzie współpraca z nim (tzn programem ;) ), to i tak będę miała satysfakcję że spróbowałam

Wiem też, że to forum nie jest miejscem na kurs informatyczny, ale traktuję ten program jako narzędzie modelarskie i stąd ta moja nietypowa prośba... hm na pewno jak ktoś mi udzieli odpowiedzi to wpakuje się w spiralę pytań na temat to tego, to owego wątku związanego z tym programem, ale to może też nie jest złe, bo przecierz ma nam wszystkim służyć, także tym któży nie znają się na tego typu prg.

Pozdrawiam serdecznie - w końcu jest to mój pierwszy post na łamach naszego forum ;)
Daszka
:laugh::
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: maya - ale jak to działa?

Post autor: radek »

Witaj Daszka na forum :) !!!
Nie ważne, że to nie forum informatyczne. Oczywiście odpiszę Ci na ten post, ale muszę to przemyśleć, jak to najpościej opisać, może porobię jakieś zrzuty ekranowe :) Bardzo się cieszę, że sięgasz po takie narzędzia, bo to napewno jest przyszłość modelarstwa, nie ma przed tym ucieczki. Jak widzisz staramy się tu właśnie próbować wielu nowych rzeczy, nowych technik.
Pozdrawiam i zrobię co w mojej mocy, żeby to przybliżyć.

Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
w_taras
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re: maya - ale jak to działa?

Post autor: w_taras »

Ahoj!

Długo siedziałem cicho jak mysz w ładowni, ale teraz mam trochę czasu i odwiedzam strony i fora dyskusyjne szukając starych znajomych i ciekawych tematów. Daszka może mnie nie zna ale z Radkiem to byliśmy na Cutty Sark i u Pana Litwina. Ale rozwodzę się nad detalami. Mnie też interesuje zastosowanie mojego PC w budowie modeli, trafiłem na post Daszki o programie Maya i szukając poprzez Google znalazłem strone z opisem pracy na maya PLE http://www.digit.pl/artykuly/32506.html a na marginesie, dlaczego maya a nie jakiś typowy CAD. i czy może znacie jakąś darmowa wersje dobrego programu CAD (tak jak jest np. Eagle dla elekroników). Jest też darmowa Maya PLE na stronie producenta http://www.alias.com/glb/eng/products-services/product_details.jsp?productId=1900003

pozdrawiam
Wiesław Taras

P.s. Radek, strona jest świetna.
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re: maya - ale jak to działa?

Post autor: vegelus »

Programów CADowskich za free jest dużo w necie i to nawet fajnych :)
Problem w moim przypadku to konieczność zainstalowania XP co nie jest możliwe z przyczyn politycznych. Ostatnio bawiłem się wersją demo SketchUp 4.0 i muszę powiedzieć, że projektowanie 3D jest banalne :)
Jest wiele innych programów udostępnionych za free dla studentów lub wykorzystań niekomercyjnych. Jak jest potrzeba do dołączę odpowiedni spis.

Ja się interesuję CAD/CAMem ze względu na niedaleką w przyszłości budowę frezarki CNC :)
w_taras
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:maya - ale jak to działa?

Post autor: w_taras »

O.K. ale jak z programami na linuxa? Winda nie jest jedynym systemem?

Pozdrawiam
Wiesiek
LeonHeart
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:maya - ale jak to działa?

Post autor: LeonHeart »

hej Radek, a jak udalo Ci sie umiescic te rysunki w mayi ? ja probowałem ale niestety nie udalo mi sie :(
drwisz
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:maya - ale jak to działa?

Post autor: drwisz »

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich.
Tutaj jest chyba wystarczająca ilość programów typu cad dla linuksa.B)
http://www.tech-edv.co.at/lunix/CADlinks.html
ODPOWIEDZ