Hms Victory

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Hms Victory

Post autor: gruby0606 »

Witam wszystkich.


Jakiś czas temu wpadły mi w ręce plany Hms Victory w skali 1:98 mam 6 duzych arkuszy tylko jeden mały problem opis który posiadam jest po niemiecku . Niestety z tego jerzyka znam może z 10 słow .


Czy pomóglby mi ktoś z odczytaniem tego opisu. ?????


Na planach pisze H.M.S VICTORY NAVE INGLESE DI PRIMO RANGO 1805
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Hms Victory

Post autor: Hadżi »

gruby0606 napisał:
Jakiś czas temu wpadły mi w ręce plany Hms Victory w skali 1:98 mam 6 duzych arkuszy tylko jeden mały problem opis który posiadam jest po niemiecku . Niestety z tego jerzyka znam może z 10 słow .


Czy pomóglby mi ktoś z odczytaniem tego opisu. ?????


Na planach pisze H.M.S VICTORY NAVE INGLESE DI PRIMO RANGO 1805


To jest raczej po włosku.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Hms Victory

Post autor: mirek »

HMS VICTORY ANGIELSKI okręt pierwszej rangi z 1805
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Hms Victory

Post autor: gruby0606 »

dzieki panowie za odpowiedz.


Tylko , że jest taki problem iż ten tekst mam na kilku stronach na kartkach. To jak by któryś z was znał niemiecki to niech da znać na PW to wyśle mu skan.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
jakmiz
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Hms Victory

Post autor: jakmiz »

Jak masz skaner to i pewnie jakiś programik typu OCR. Wystarczy zeskanować wrzucić do OCR`a , później do "wujka Google" i masz tłumaczenie . Może nie doskonałe, ale zazwyczaj dość zrozumiałe. Pozdrawiam Kuba
W stoczni: zagadka
Zwodowane: Santa Maria,HMS Bounty,Berbice
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Hms Victory

Post autor: bartes123 »

jakmiz napisał:
Jak masz skaner to i pewnie jakiś programik typu OCR. Wystarczy zeskanować wrzucić do OCR`a , później do "wujka Google" i masz tłumaczenie . Może nie doskonałe, ale zazwyczaj dość zrozumiałe. Pozdrawiam Kuba


I na co nam szkoła...
Wystarczy kurs obsługi kompa:
Google przetłumaczy,
Word poprawi błędy ortograficzne,
Wikipedia pomoże w nauce
Piękne mamy te czasy, piękne
...
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Hms Victory

Post autor: gruby0606 »

Wklejam pierwsza stronę. W sumie mam ich 10 wszystko po niemiecku. Sa to jakieś kserówki z jakiejś książki (chyba) nie wiem nie orientuje sie za bardzo niestety :( co tam wogóel pisze itp itd czy sa tam jakieś (na dalszych stronach) dane co do wymiarów części itp
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Hms Victory

Post autor: Hadżi »

Witam!


gruby0606 napisał:
Wklejam pierwsza stronę.


Tutaj rzeczywiście widać, że jest po niemiecku, ale tamten napis był po włosku. Nie wiem ale ten skan jest u mnie mało czytelny. Po powiększeniu jeszcze bardziej rozmazany.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
jakmiz
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Hms Victory

Post autor: jakmiz »

Witam
Chciałem podpowiedzieć jak można to zrobić, ale zgodnie z sugestią bartes`a 123 ( przynajmniej ja ją tak odebrałem) powinieneś kolego najpierw zaliczyć kurs języka niemieckiego, absolutnie nie korzystać z komputera i innych pomocy multimedialnych. ;) A swoją drogą to te skany na forum są rzeczywiście mało czytelne. Wrzuć mi na e-mail skany w rozdzielczości 300 ppi na scalmar@wp.pl ( albo lepiej wyślij Pocztą Polską, żeby nie drażnić kolegów), to spróbuje coś Ci pomóc.
Pozdrawiam Kuba
W stoczni: zagadka
Zwodowane: Santa Maria,HMS Bounty,Berbice
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Hms Victory

Post autor: bartes123 »

jakmiz napisał:
Witam
Chciałem podpowiedzieć jak można to zrobić, ale zgodnie z sugestią bartes`a 123 ( przynajmniej ja ją tak odebrałem) powinieneś kolego najpierw zaliczyć kurs języka niemieckiego, absolutnie nie korzystać z komputera i innych pomocy multimedialnych. ;) A swoją drogą to te skany na forum są rzeczywiście mało czytelne. Wrzuć mi na e-mail skany w rozdzielczości 300 ppi na scalmar@wp.pl ( albo lepiej wyślij Pocztą Polską, żeby nie drażnić kolegów), to spróbuje coś Ci pomóc.
Pozdrawiam Kuba



To źle odebrałeś. Po pierwsze nie ma darmowego programu do OCR, który idealnie zczyta tekst, a kolega bez znajomości języka niemieckiego nie będzie nawet wiedział, gdzie są błędy i jak je uzupełnić. Chyba że po przeskanowaniu weźmie kartki i literka po literce będzie porównywał. To równie dobrze mógłby wszystko przepisać na komputerze.
I teraz najlepsza część - tak marnie przygotowany materiał wrzucasz w "wujka google", który nawet gotowy i dobry składniowo tekst tłumaczy tak:
"Mam pytanie dla grupy. Zaczynam robić badania na ewentualną projekt w przyszłym. Konfederacja jest na krótkiej liście. Zauważyłem na kilku modelach konfederacji, że są zazwyczaj wzorowane wales 4 strakes szerokości. Po zapoznaniu się z pierwotnego projektu wraz z Hahn / Chapelle / Corothers projektów Mam pytanie. Brak faktycznie posiada żadnych szczegółów na temat grubości deski w przekroju zbadać. Corothers nie, ale nie pasuje do żadnego z modeli zwykle zobaczyć zbudowany.

Pytanie # 1-Ciekaw jestem, dlaczego nie miałby wales czarny burtowej nad nimi. Czarny burtowej oczywiście są nieco grubsze niż wierzchniej deski jeszcze nie tak grube jak Walii. I został dołączony zdjęcie dobrze zrobione model w toku dalszego wyjaśnienia. Widzę, że zrobił to czarny burtowej powyżej Walii (niepomalowane). Jak on dojść do tego wniosku nie o to pokazano na planach. Mogę zrozumieć stosowanie czarnego burtowej ponieważ była to powszechna praktyka, ale chciałby wszelkie inne opinie na ten temat. Byłoby naprawdę pomóc z moich badań wstępnych projektów.

Pytanie # 2 - jestem pewien, głównie o tym. Ciekaw jestem, dlaczego widzę innego zespołu z grubszej deski tuż poniżej gunports. Widziałem to na wzór z dwoma strakes jak Adrift zrobił i trzy strakes jak Hahn zrobił. Na tym zdjęciu są cztery strakes szerokości. Widziałem też ta funkcja nie modelowane, jak również. Jest to bardziej widoczne niż często nieobecne. Brak spójności. Jednak ten element jest zupełnie nie widoczne na każdym z projektów / planów, o których wspomniałem. To również nie wydają się być używane w jakikolwiek inny fregaty kontynentalnego do mojej wiedzy i badań naukowych. Każda pomoc będzie mile widziane.

Statek był bardzo długi i wąski i mogły zostać wykorzystane na siłę, ale dlaczego nie jest widoczna lub wymienione przez Hahn i Romero? I dont mieć praktyka Romero na drodze. Czytałem przez moje badania i zrozumieć, że znaczna problemy z jego kadłuba formy i oprawy (między innymi). Każdy myśli lub źródeł na temat tego konkretnego pytania będą mile widziane.

Należy również pamiętać, mini belek statków łodzi. Nie pojawia się na innych programów określonych wyjątkiem corothers / Romero. Przystań tak daleko jeszcze. Dużo pytań ale jestem zaskoczony, nie arent wiele postów na ich temat na wielu forach znamy. Biorąc pod uwagę popularność Konfederacji lub Hancock (także na mojej krótkiej liście) to myślisz, że nie będzie więcej historii na forum. Czytałem przez większość wątków forum po przeprowadzeniu wyszukiwania dla każdego statku, jestem pod uwagę.

Jestem również zwrócić uwagę na artykuł, który ukazał się w NRJ o budynku Konfederacji lub Hancock. I dont mieć z powrotem te szczególne problemy z powrotem i chętnie przyjmie każdą pomoc w odnalezieniu ich.

Dzięki wszystkim z góry za myśli i pomoc. O pierwsze zdjęcie jest model Romero z Konfederacji. "

Chciałem tylko powiedzieć, że nadmierna ufnośc w "wujków" typu google, albo ciotki "Wikipediopodobne" niekoniecznie jest najlepszą drogą. Lepiej skorzystać z pomocy kogoś, kto język zna i rozumie. A że być może trzeba będzie piwo tłumaczowi postawić albo dwie dyszki odpalić, cóż, niejednokrotnie już się mówiło, że modelarstwo to nie tanie hobby. To przepraszam Cię kolego jakimz jak odebrałeś to co napisałem za atak na swoją osobę. Nie miał nim być (tekst). Sam jestem informatykiem, ale do pomocy onlinowych podchodzę z dużą rezerwą. Mogą wspomóc, ale nigdy nie powinno się na nich bazować.
ODPOWIEDZ