Gdzie jest Halny

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 464
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Gdzie jest Halny

Post autor: antosiek »

Ktoś z Koleżanek i Kolegów orientuje się gdzie w tym roku (sezonie wakacyjnym) cumuje Halny?
Awatar użytkownika
Cezar65
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Gdzie jest Halny

Post autor: Cezar65 »

Dzień dobry kolegom . Tak więc coś co było kiedyś statkiem ratowniczym Halny , i po wycofaniu ze służby w M S P I R zostało kupione przez armatora prywatnego. Bazuje w m. ŁEBA , i nosi nazwę Halny1 , jego nowym zajęciem jest wożenie turystów- wędkarzy , głównie tych co to chcą pojmać na wędkę dorsza czy innego wieloryba.... Oczywiście możesz go sobie obejrzeć jak trafisz że akurat stoi w porcie , może uda Ci się nim popłynąć - czasami są na nim organizowane rejsy na tzw. zachód słońca, ja tak na nim właśnie płynąłem..... , nie zapomniane przeżycie jak podrzucało go na falach , a ja trzymałem się tego potężnego pachoła dziobowego.... Ogólnie ma już mocno zmieniony wygląd , kolory , szczególy wyposażenia......A jak byś chciał zobaczyć oryginalnego R 17 w barwach M S P I R to tylko Dziwnów , tam bazuje Zefir , też go zwiedzałem i to 2 razy ..... Miłego oglądania życzy Cezar...
http://budowa-modelu-atlas-ll.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 464
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Gdzie jest Halny

Post autor: antosiek »

To, że oryginał jest w Otwocku to jestem nawet w stanie się zgodzić. W końcu mam lustro i tą swoją gębę oglądam. Fakt oryginalna. B)
A z tą Łebą to nie do końca jest tak jak pisze Cezar. Owszem bywał w Łebie jako prywatny wycieczkowiec. Byłem, pływałem, oglądałem, nawet czułem jego woń po co bardziej chwiejnych rejsach, fotografowałem i rozmawiałem z właścicielem. Ale dwa lata temu go nie było bo gdzieś pracował. W zeszłym roku, z tego co wiem, też go nie było. Więc może załapał jakąś fuchę i nie rozdrabnia się na zaszczytną służbę w turystyce.
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Gdzie jest Halny

Post autor: grzegorz75 »

Andrzejku, nie dam sobie nic uciąć :-) , ale byłem w Łebie z 1,5 , może dwa miesiące temu i stał zaparkowany w porcie ( za mostkiem nad kanałem w lewo kilkadziesiąt metrów )
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Gdzie jest Halny

Post autor: halny55 »

Witam,
zgadza się,jest zacumowany w Łebie i czeka za następnym rzutem wędkarzy.Z resztą służy nie tylko do usług wędkarskich,ale również,w razie wypadku morskiego,do ratowania mienia.
Tak twierdzi właściciel Halnego 1.
A tak swoją drogą wygląda okropnie.
Ale i tak dobrze,że w ogóle jest i żyje.

tel. do Pana Bartha - właściciela
601 718 116
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Gdzie jest Halny

Post autor: Andrzej1 »

antosiek napisał:
...
W końcu mam lustro ...


Tego rodzaju uwagi zamieszczamy w dziale : "Chwalimy się".

Z ukłonami
Andrzej Korycki

P.S.
To kiedy do Łeby ? I czy z oryginałem :) ?
Andrzej.
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 464
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Gdzie jest Halny

Post autor: antosiek »

Jest niewielka szansa, że będę w okolicy Łeby na początku sierpnia. Może się uda jeszcze coś podpatrzeć i obfotografować. Dzięki za informację.
Awatar użytkownika
Cezar65
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Gdzie jest Halny

Post autor: Cezar65 »

Dobry wieczór. Andrzeju cudotwórco..... analizując twoje relacje z budowy modelu......nie śmiem twierdzić (a widziałem halnego1 pare razy ) aby jakiekolwiek robienie zdjęć czy inne oglądanie tego czegoś w m. Łeba miało tobie w czymś dopomóc.......toć ten twój Halny jest ładniejszy niż te wszystkie 10 co to zwodowała stocznia Wisłą zwana..........pozdrawiam CEZAR 65
http://budowa-modelu-atlas-ll.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 464
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Gdzie jest Halny

Post autor: antosiek »

Wreszcie udało mi się dorwać Halnego na żywo. Rzeczywiście jest w Łebie. Wozi turystów i wędkarzy. Co do wyglądu to nie chcę się wypowiadać. Każdy ma swój gust. Jedno co mogę stwierdzić, to że w tym malowaniu słabo jest widoczny na tle morza. Pogadałem z załogą. Bardzo mili ludzie. Chętnie udzielali wyjaśnień. Oczywiście zafundowałem sobie dwugodzinny rejs. Fajne wspomnienia. Teraz czeka mnie analiza tego co obfotografowałem i za niedługo ruszam dalej z robotą.

Obrazek

Wychodzimy z portu.
Obrazek

A tu Pan kapitan za sterem. Tylko nie śmiać się z odbić w szybach. Nie miałem filtru polaryzującego.
Obrazek

Kilwater za Halnym
Obrazek

Właz którego nie ma na planach. Może wykonano go później.
Obrazek
ODPOWIEDZ