pytanie o drewno

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

pytanie o drewno

Post autor: Łukasz_Oleś »

Witam wszystkich. Przygotowuje sie do budowy nowego modelu (nie powiem jakiego :P ). Jestem na etapie rysowania wreg. Zastanawiałem się nad poszyciem i doszedłem do wniosku, że ma ono mieć taki odcień jak na załączonym rysunku. I tu moje pytanie: jakiego drewna (dostępnego w Polsce i możliwie taniego) użyć aby miało taki kolor? A moze użyć jakiegoś tańszego i zastosować bejce? Jak myślicie, co byłoby lepsze?
Pozdrawiam
Łukasz Oleś
http://republika.pl/blog_pp_102654/120182/tr/bez_tytulu.jpg
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:pytanie o drewno

Post autor: vegelus »

z bardzo podobnego zrobiłem stępkę do mojego Speeda :)

Powiem ci jaki to gatunek jak powiesz jaki model :P :P :P
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:pytanie o drewno

Post autor: Łukasz_Oleś »

Dobra powiem :P Szykuje sie do Wasy ale nie takiej zwyklej B) pewnie niektorzy powiedza ze jestem nienormalny ze sie na takie cos decyduje ale trudno, lubie wyzwania :P wiecej nic nie powiem, tajemnica :P nie chcialem mowic bo bedzie to duze wyzwanie dla mnie i z pewnoscia bede po pare razy cos robil .. z pewnoscia uplynie jeszcze troche czasu zanim rozpoczne prace w dewnie.. narazie pracuje nad rysunkami tylko w wolnym czasie ktorego mam naprawde malo ;) mam nadzieje ze tyle starczy zeby sie dowiedziec co to za drewno :P :P :)
Pozdrawiam
Łukasz Oleś
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:pytanie o drewno

Post autor: vegelus »

Na pierwszy rzut oka wygląda to na Badi z którego robię stępkę i inne elementy wyposażenia. Może to byc także coś z machoni lub pseudo machoni :)

W ostateczności coś polskiego pociągniętego bejcą ;)
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:pytanie o drewno

Post autor: Tomek Aleksinski »

Orzech
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:pytanie o drewno

Post autor: Łukasz_Oleś »

Dzieki za odpowiedz. :P Bardzo ladne to Badi (sprawdzilem w internecie na zdjeciach ). Ale mysle ze nie jest to mahon bo troche za ciemny jest, chyba ze cos, tak jak napisales, pseudo mahoniowe ;) . Jeszcze jedno pytanie.. gdzie mozna dostac ten gatunek drewna i czy jest ono drogie? :) Szkielet najprawdopodobniej bedzie z drewna debowego i pociagne to bejca... ale czas pokaze co z tego wyjdzie ;)

Dzieki Tomku :) To chyba troche ulatwilo sprawe bo orzech pewnie bedzie tanszy niz egzotyczne drewno :)
Moj dziadek ma w ogrodzie orzech ale niestety cos sie nie szykuje zeby go sciac :P
Pozdrawiam
Łukasz Oleś
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:pytanie o drewno

Post autor: vegelus »

Jeżeli zamierzasz robic model w dużej skali z pełnym owrężem to proponuję buk, ładny i tani.
Co do pseudo machoni to chyba maribu się nazywało. Jest to tańszy gatunek mahoniu. Kłoda kosztuje koło 100 i starczy na wiele modeli.
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:pytanie o drewno

Post autor: Łukasz_Oleś »

jestem w komfortowej sytuacji bo koleżanki ojciec ma stolarnie wiec moge sie zawsze ładnie uśmiechnąć :P i na cos liczyc :) a co do tej kłody to gdzie można o taką zastukać ? ;)
Co do buku to jest on za jasny jak na moje potrzeby ale zawsze można sie poratować bejcą :)
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:pytanie o drewno

Post autor: vegelus »

Jak będziesz gotowy na zakup to daj znać i zapoznaj się z tematem lista społeczna na zakup drewna :)
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:pytanie o drewno

Post autor: RomekS »

Łukasz_Oleś napisał:
Co do buku to jest on za jasny jak na moje potrzeby ale zawsze można sie poratować bejcą :)


Bejca nie jest najlepszym rozwiazaniem. To tylko "podrobka drewna szlachetnego".

Lukasz a co z K&M i Serapis ....pozwol ze zacytuje twoja wypowiedz z Forum....

Łukasz_Oleś napisał:
Ja stanelem w miejscu z niedokonczona stocznia i ... jak narazie dalej nie rusze. Wszystko to przez glupia szkole . Nawet w weekendy nie mam czasu bo musze sie uczyc . Patrzac na Wasze prace zal mi serce sciska, ze tez nie moge razem z Wami budowac K&M Nawet nie mam kiedy konczyc mojego HMS Serapis. Mirku... mam nadzieje, ze nie zawiodlem Cie tym, ze nie moge brac bezposredniego udzialu w tym projekcie - sily wyzsze .


Ja bym zachecal jednak do K&M. :) :)
Mozna poznac i drewno i techniki i model jest moim zdaniem niezly...

No ale skoro wolis Wase :( :( to trudno....

:) :)
ODPOWIEDZ