Zestaw modelarski

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Zestaw modelarski

Post autor: ARIS20 »

Witam wszystkich modelarzy. :)
Od skończenia kartonowego modelu Bounty już troszkę minęło i nie chce na tym skończyć przygody z modelarstwem dlatego zacząłem się rozglądać za jakimś już ambitniejszym dziełem a mianowicie zacząć od jakiegoś zestawu modelarskiego. Dzisiaj natrafiłem na taką stronkę http://www.modelarstwoszkutnicze.com/ z tego co widzę to ceny nie są zbyt wygórowane ale chciałbym znać waszą opinie jako doświadczonych modelarzy którzy już mieli z tym styczność. Będę wdzięczny za odpowiedzi ale z góry zakładam że nie chce robić "dżanki" bo mi sie ona po prostu nie podoba.:P
Pozdrawiam AREKB)
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Zestaw modelarski

Post autor: Rafal »

Witam,
Czasami zaopatruję się w tym sklepie: duży wybór modeli, ceny nie są wygórowane i symapatyczna obsługa. Ja mogę tylko polecić - reszta należy do Ciebie: jaka skala, jaki typ jednostki, trudność i budżet :)
Ja wiem, że zestawy mają swoich zwolenników i przeciwników ale moim zdaniem poza wykonywaniem drobiazgów jest to taka sama budowa modelu jak w przypadku budowy wg planów. Jest po prostu trochę ułatwień, które czasami w warunkach domowych nie jesteś w stanie zrobić nie mając odpowiedniego sprzętu. Na początek poleciłbym jakiś model na tzw. "klocku" czyli bryła kadłuba już jest wykonana z jednego kawałka drewna - trzeba go tylko odpowiednio wyprofilować i okleić fornirem. Modele te zalecane są dla początkujących i ich cena nie jest wysoka - tak więc w przypadku wpadki nie ma dużej straty :)
Pozdraiwam
RAfał A.
Pozdrawiam
Rafał A.

www.motogaragekutno.pl
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Zestaw modelarski

Post autor: ARIS20 »

Rafał ja sie zastanawiam nad takim modelem do 300zł no max 400zł na początek a kilka tam takich znalazłem np z firmy Mamoli. A głównie chodzi mi o to czy jest to zaufany sprzedawca i czy modele za dobrej jakości. Dzięki za wypowiedź.B)
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Zestaw modelarski

Post autor: Rafal »

Sprzedawca jest godny zaufania - spokojnie mogę go polecić. Przed zakpem najlepeij zadzwoń i dowiedz się czy posiada model, bo może się okazać że w chwili obecnej go nie ma. Ale jetem pewien, że dobrze Ci doradzi i podpowie co możesz kupić. Doskonale zna wszystkie sprzedawane przez siebie zestawy - również jest modelarzem i doskonale wie który zestaw jest dobry a którego nie poleci.
Modele dobrej jakości? Nie ma czegoś takiego - bo mogę pokazać Ci tani i generalnie kiepski zestaw a bardzo ładnie zrobiony - wszystko zależy od umiejętności modelarza. Jakoś zestawu - to odpowiedni producent - a dobry producent to większa kasa - standardowo :)
Jutro w swojej relacji będę robił in-boxa przekroju MAMOLI więc zobaczysz jak wygląda "od środka". Podlinkuję ci również trochę innych zestawów - jeśl ichcesz:)?
Pzodraiwam
RAfal A.
Pozdrawiam
Rafał A.

www.motogaragekutno.pl
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Zestaw modelarski

Post autor: ARIS20 »

Jasne że chce wielkie dzięki. Dobrze też wiedzieć że sprzedawca jest zaufany a co do modelu to sie chyba lepiej wcześniej zapytam was i jego o zdanie.
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Zestaw modelarski

Post autor: Rafal »

Yacht MAry - Mamoli
Obrazek

Tutaj masz zestaw MINI MAMOLI - na tzw "klocku"
Obrazek

Podobny zestaw - może trochę lepszy (bardziej rozbudowany) firmy Artesania Latina
Obrazek

Tu masz dodatki z zestawu MArsillia - reszta standardowa - deseczki, wręgi, listewki, itp, itd ...
Obrazek

Obrazek

Tutaj Hunter również z Mamoli :)
Obrazek

Mam dużo więcej zestawów niż te które wymieniłem i masę ich również oglądałem. Jeśłi masz jakieś typy -podaj konkretne pozycję jeśli będe potrafił to podpowiem.

Pozdrawiam
RAfał A.
Pozdrawiam
Rafał A.

www.motogaragekutno.pl
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Zestaw modelarski

Post autor: arthx »

Dzieki za fotki zestawow inside-box - brakuje tego na stronach sklepow...
szkoda tez ze w Polsce nie ma dystrybutorow firm OcCre , a zwlaszcza firmy Jotika

pozdr
arthx
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Zestaw modelarski

Post autor: ARIS20 »

Rafał dzięki za fotki.;) Rozumiem że te przedstawiane przez ciebie zestawy mieszczą się w granicy 300 zł.
A powiem szczerze że się zastanawiam nad jakimś jachtem. np nad "Grenado" lub ten co pokazałeś "Mary"
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 973
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Zestaw modelarski

Post autor: krzysztof »

Jeśli jacht to Gretel. Uważaj za mała skala, choć model bardzo wdzięczny. Dwa się robią, zajrzyj.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Zestaw modelarski

Post autor: ARIS20 »

No już przeglądałem twoje ralacje. No powiem że czysty profesjonalizm. Mój nie byłby nawet w części tak dobrze zrobiony gdybym się zdecydował.
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
ODPOWIEDZ