Chwalimy się

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

chwalimy się

Post autor: jerry_bee »

dziś wpadł do nas (podobno przez komin) facet w czerwonym szlafroku i zostawił 4 paczuszki z grą "Piraci". mieliśmy z młodym ubaw po pachy, tym bardziej, że pierwsza faza zabawy nawet z lekka podpada pod modelarstwo.

Obrazek

całkiem przyjemna kolekcjonerska gra taktyczna dla wszystkich, będziemy namawiać tego w czerwonym, żeby kiedyś podrzucił jakieś dodatkowe zestawy.

aha, coby za bardzo nie odbiegać od poprzednich wpisów - zdjęcie zrobione Pentaxem ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
Surculus
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:chwalimy się

Post autor: Surculus »

WItam szanownych szkutników i nie tylko to mój pierwszy - i mam nadzieje że ne jedyny post na tym forum - bardzo zachęciła mnie wasza postawa do ludzi, to że jesteście otwarci i wogóle...:P

Tak na początek żeby się pochwalić na codzień robię to http://surculus.ovh.org/

Jesli chodzi o tematy szkutnicze - to nabyłem Bellone z Shoipyardu i La belle Poule i tak w sumie od samego początku odkąd tylko zacząłem grzebac w różnych stronkach to kiełkowała mi mysl żeby mocno zwaloryzowac ową wycinankę - teraz sądzę że w sumie zostanie mi z kartonu jedynie szkielet hehe - który już podkleiłem i zacząłem wycinać - niestety z powodu braku aparatu na razie nie podrzucam zdjęc - ani nie zaczynam relacji z budowy. To bedzie mój pierwszy model po jakiś 6-8 latach przerwy. Wczesniej były modele samolotów itp pierd... ale zawze marzyłem o żaglowcu no i teraz mając jakies tam pieniążki zacczynam spełniac marzenie - budowa trwać pewnie bedzie nawet do 2 lat ale co tam na tym to polega hehe (brak czasu ze względu na inne jeszcze hobby - patrz link)

PS co do mojego hobby to pod koniec czerwca odbędzie przy molu w Sopocie - to raczej pewne - Bitwa Oliwska 1627 - mamy do tego już 5 galeonów.
Honesta Mors Turpi Vita Potior
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:chwalimy się

Post autor: Zbyszek »

Witam kolegę na forum, no nie powiem ciekawe zainteresowania. Zaciekawil mnie temat tych 5 galeonów do rekonstrukcji bitwy oliwskiej, może coś więcej.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:chwalimy się

Post autor: mirek »

Witam również nowego kolegę . No hobby niezmiernie ciekawe, ale jenak wolę swoje żaglowce.
Model jaki wybrłeś napewno bardzo ciekawy a i jakość planów doskonała. Będziemy chyba wszyscy czekać na relacjęz budowy no i oczywiscie zdjęcia
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:chwalimy się

Post autor: JurekBin »

Witaj Surculus,

po prostu witaj, akurat jestem w przelocie i na GPRS'ie, ale zerknąłem na Twoją stronkę... :whistle: ciekawe. Jutro będę w domku to popatrzę dokładniej.

Mam nadzieję, że u nas Ci się spodoba :)

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
Surculus
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:chwalimy się

Post autor: Surculus »

Zbyszku pytałeś o owe galeony - oto trzy z nich - takie mam obecnie info że te sa załatwione - jeden z nich ponoć (nie sprawdzona infomacja) chcieli wziąść do Piraci z Karaibów III [hehe zgadnijcie który]

http://img187.imageshack.us/my.php?image=dragon4cq2.jpg
http://img183.imageshack.us/my.php?image=unicus1xv7.jpg
http://img224.imageshack.us/my.php?image=lew1ux8.jpg

pozostałe ponoć nieco gorsze B) ale przejdą dla "ciemnego" ludu hehe

PS JURKU BIN - JUŻ MI SIĘ TYDZIEŃ TEMU SPODOBAŁO - TYLKO MUSIAŁEM SIE UPEWNIĆ JACY LUDZIE SĄ - NIESTETY U NAS W RYCERSTWIE TEŻ OSZOŁOMY NA FORACH SIĘ ZDAŻAJĄ - patrz np taka FREHA - A TUTAJ JEST PEŁEN KOMFORT ROZMOWY I KONSTRUKTYWNEJ DYSKUSJI A NIE PI.... BYLE BY KOMUŚ DOWALIĆ

PS2 DZIEKUJE ZA CIEPŁE PRZYJĘCIE:laugh:

PS3 SZKODA ŻE FORUM NIE MA TAKIEGO PODGLĄDU ABY W TRAKCIE PISANIA POSTU BYŁO WIDOCZNE TO CO NAPISALI POPRZEDNICY - ALE NIE MA PRZECIEŻ IDEALNYCH STRON - CHOC TEJ NIEWIELE DO TAKIEJ BRAKUJE HEHE - NIE CZEPIAM SIE BROŃ BOŻE
Honesta Mors Turpi Vita Potior
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:chwalimy się

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

Ja cie też serdecznie Witam SURCULUSIE. Fajne masz perspektywy, ja też nowy tutaj jestem, jakoś od niedawna. Pozdrawiam i życze powodzenia.

Ps. Jeżeli chodzi o rycerstwo to kojażysz może kogoś z Woj. Opolskiego, a dokładniej może z Gogolina, Kietcza albo Opola? Chodzi mi tu o sprawy związane z Rycerstwem

Ps. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:chwalimy się

Post autor: Zbyszek »

Nie powiem fajnie wykonane te stateczki, ale raczej typowo pod turystów, przy duże ilości świec dymnych będzie OK Szkoda że nikt się nie pokusił żeby raczej zrobić coś bardziej wierdnego orginałem, najbardziej jeszsze ten egzemplarz jest podobny
Obrazek
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Surculus
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:chwalimy się

Post autor: Surculus »

NO niestety ale wierne orginały to jest niesamowita kasa a trzeba jeszcze zrobic duzo innych spraw - reklama, ubiory i broń dla części uczestników, na kaskaderów, na pirotechnikę itd. Wogóle szczerze mówiąc to jestem zdziwiony że taka impreza ma sie odbyć. Fakt że organizuje ją koleś który organizuje tez Oblężenie Malborka 1410 - zresztą my też tam jesteśmy od 2 lat - i imprezka ta podoba sie publice - w 2005 Oblężenie dostało 1 nagrode organizowanego przez któreś ministerstwo za najlepszą impreze 2005 roku. WIęc Oliwa nie bedzie robiona przez nowicjuszy - to mnie cieszy.

PS JEstem z północy kraju i na północy odbywam imprezki i niestety z południowymi regionami mam słaby kontakt - zbyt mała kasa hehe - więc nikogo z okoli Opola nie znam osobiscie - choć pewnie na Grunwaldzie sporo sie spotkało a nawet pewnie i miodu się piło.

PS2 Ten pseudo galeonik ponoć nazywa się "dragon"
Honesta Mors Turpi Vita Potior
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:chwalimy się

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

No no no.Grunwald to jest coś, tak mi mówiono, lecz ta bitwa to będzie dopiero widowisko. Mam takie tyci Tyci pytanko, czy wiadomo kiedy teorytycznie ma się Odbyć ta Bitwa? Na Mór Beton tam bede:)

Ps. By na takiej imprezie być, to ile trzeba sobie liczyć za wstęp? Bo darmowe to chyba niejest, prawda?

Ps. nr 2 Jak długo może trwać ta bitwa? Dzień kilka? Bo to wtedy trzeba sobie nocleg załatwić:)

Ps nr 3 Bedzie Pieknie (jak na bitwe przystało, to zatonie jakiś Galeonik?) Szkoda by był?
ODPOWIEDZ