Gdzie mogę odrestaurować model żaglowca

Opis żaglowców, ciekawostki, rejsy i wspominki
ODPOWIEDZ
Juras123
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2022, 20:47

Gdzie mogę odrestaurować model żaglowca

Post autor: Juras123 »

Mam drewniany model żaglowca, który padł ofiarą zabaw dzieciaków, spadł i się „troszkę” uszkodził…
Może ktoś wie gdzie mogę go naprawić, odrestaurować ?
Z góry dziękuję za pomoc !
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 389
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Gdzie mogę odrestaurować model żaglowca

Post autor: TomekA »

Obawiam sie ze bedziesz musial zakasac rekawy i samemu sie do tego zabrac. Wiekszosc modelarzy zapalencow nie pokwapi sie by poprawiac model zbudowany przez kogos innego, a za granica jest zaledwie kilka osob, ktorzy sie tym zawodowo zajmuja - ich ceny sa dosc wysokie, zeby nie powiedziec powalajace, czesto wielekroc przewyzszajace cala hipotetyczna wartosc modelu!
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Gdzie mogę odrestaurować model żaglowca

Post autor: Jarek »

Tak jak Tomek piszę. Cena renowacji na pewno będzie bardzo wysoka. Aby efekt był zadowalający trzeba poświęcić mnóstwo godzin pracy. Sami dobrze wiemy ile to pochłania czasu.
Jako hobby, możemy to robić za darmo, natomiast na zlecenie to sobie policz. Ile mógłbyś zapłacić za godzinę pracy ? Do tego koszt materiałów.
Ale jesteś na kodze. Wielu kolegów tu jest co pospieszy Ci z radą i udzieli wskazówek jak to zrobić samemu.
Otwórz swój temat pokazuj zdjęcia. Mnóstwo fotek. Jedno dobrze zrobione zdjęcie da dużo więcej informacji niż dokładny opis.
Zachęcam Cię do remontu tego modelu.
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Gdzie mogę odrestaurować model żaglowca

Post autor: Hadżi »

Witam!
To nie jest model jakiegoś konkretnego żaglowca. To jest wytwór wyobraźni Twojego dziadka. Rękodzieło, czyli "cepelia". Dla Ciebie zapewne ma wartość sentymentalną, a materialną minimalną. Żadna renowacja jego wartości nie podniesie. Towar jest tyle warty ile kupujący chce za niego dać. Z tego co widać oderwały się "sznurki" trzech żagli trójkątnych które sam możesz przykleić do tego szpica dziobowego i będzie naprawiony. Ucinając maszty w tym stanie jeszcze gorzej uszkodzi się to dzieło. Więc czy to się opłaci robić?

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
ODPOWIEDZ