santa maria

Opis żaglowców, ciekawostki, rejsy i wspominki
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 424
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: santa maria

Post autor: TomekA »

No to, widze, ze poszlismy oboje w odwrotnych kierunkach, bo ja, po latach dlubania w drewnie (https://www.koga.net.pl/forum/523/46424.html?start=140 zerknij wpis z 24 lutego i pozniejsze), teraz zrobilem sobie mala odskocznie i popracowalem w plastiku (pancerka) - patrz fotka mego Tygrysa z kilkoma chlopakami.
Teraz przemysliwam nad zbudowaniem dla tego projekciku malej dioramki, na ksztalt tej od Martina Kovaca ze Slowacji.



A ty do pracy w drewnie bedziesz potrzebowal innych narzedzi niz te dla kartonu, zalecane jest tez wygospodarowanie sobie przynajmniej specjalnego dla tych celow kąta, no i trzeba sie przygotowac do sporych ilosci pylu i odpadow drewna, a co za tym idzie, pewnej tolerancji od domownikow. Mowie o zestawach, gdzie wszystko jest juz wstepnie przygotowane przez fabrykanta, bo do budowania z wlasnych materialow wg. planow, tzw. scratch building - to juz trzeba odzielnego warsztaciku, czy to w garazu, czy na stryszku, albo w piwnicy, tudziez paru narzedzi mechanicznych, no i samych materialow...
Załączniki
_DSC0052.jpg
jacek691
Posty: 14
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: santa maria

Post autor: jacek691 »

Tomku , powiem ci że ten okręt baaaardzo mi się podoba. Ja kiedyś , czyli około 40 lat temu , miałem sklejoną prawie całą pancerkę z firmy tamiya w 1:35. Ale to były inne czasy , wszystko malowane pędzlem . A potem nadszedł czas na karton i tak do dzisiaj się tego trzymam. Aczkolwiek ostatnio skompletowałem sprzet do malowania. i chcę sobie powoli kompletować czołgi i samochody wojskowe ale już w skali 1:72. Tygrysek pierwsza klasa
jacek691
Posty: 14
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: santa maria

Post autor: jacek691 »

Witam. Pomalutku, powolutku, wkoncu udało mi się coś ruszyć do przodu
Załączniki
20240907_190226.jpg
Awatar użytkownika
piter56
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2013, 13:22

Re: santa maria

Post autor: piter56 »

Dzień dobry, tak kilka lat temu zbudowałem model Santa Maria, mogę odpowiedzieć na pytania dotyczące budowy tego modelu. Niestety mamy wojnę i jakoś nie interesują nas modele. Na pewno będę kontynuował budowanie modeli w przyszłości. Będę w Warszawie pod koniec września. Z poważaniem, Piotr.
ODPOWIEDZ