Koga - dalsze plany

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Koga - dalsze plany

Post autor: radek »

Witam wszystkich.
Tak jak widzicie, serwer Kogi stoi w miarę stabilnie, nie dostałem żadnych alarmów coby coś było nie tak.
Dlatego czas na dalsze zmiany.
A tym razem będzie ich w miarę sporo, nie wszystkie od razu, ale plan jest ambitny.
Przede wszystkim chcemy doprowadzić do tego, aby Koga niosła za sobą coraz więcej merytoryki, aby trafiała do jak najszerszego grona. Aby słowa te nie były tylko gołosłownymi frazesami, przyjęliśmy pewien plan działania, który chcę Wam po krótce przedstawić.

Po pierwsze chcemy aby Koga rozszerzyła profil - również o statki i okręty. A jest to związane dodatkowo z jeszcze jednym wydarzeniem - Jurek Biń zgłosił swoją gotowość w prowadzeniu tego zagadnienia. Ponieważ, tak jak KID pisał, dużo tu wujaszków, tatusiów i klakierów, on sam zaś przyjął funkcję tego złego z paskiem, z tego powodu nie mogliśmy i w tej funcji obsadzić Jurka. Zatem zostanie moderatorem na forum o statkach i okrętach, z czsem zajmie się budową działu z artykułami. I nie bez powodu, bowiem ma doświadczenie w tego typu modelarstwie. Do tematu Jurka powrócę jeszcze później.

Po drugie - chcemy aby Koga nie tylko rozszerzyła profil - chcemy, aby dotarła do innych krajów. W związku z tym powstał proejkt Kogi wielojęzykowej. W tej chwili myślimy o dwóch wiodących językach - czyli polskim i angielskim.

Po trzecie - chcemy aby Koga była jeszcze bardziej otwarta dla Was, aby każdy bez żadnego problemu mógł sam zamieścić własny tekst, czy nawet stworzyć cały własny dział, bez potrzeby akceptacji z naszej strony. Jest to możliwe. A chcemy to osiągnąć wprowadzając mechanizmy wikipedii (tzn. uruchomić niezależny serwer wiki na Kodze), tak, aby każdy mógł dodać lub zmodyfikować dowolny tekst. Kilka osób będzie jedynie czuwać na tym, czy wprowadzony tekst jest poprawny i czy nie ma nadużyć, czy ewewntualnie przywrócić starą wersję artykułu.
Tych co słyszą o wikipedii po raz piwrwszy zapraszam na stronę:
http://www.wikipedia.pl. Tam można poczytać o idei tworzenia takich wolnych encyklopedii.
W naszym wydaniu artykuły będą migli tworzyć i modyfikować wszyscy zarejestrowani użytkownicy.

Aby dokonać tego co napisałem, trzeba jakby "postawić Kogę od nowa", czyli przygotować nową Kogę na boku, a następnie ją podmienić. Nie jest to tylko plan, a tak naprawdę już postawiliśmy zalążek takiej nowej Kogi, w tej chwili posiada juz mechanizm wiki i obsługę wielu języków. Nie będziemy jej kryć przed Wami, chcielibyśmy aby tę nową Kogę tworzyli wszyscy, pomagali nam dokładać artykuły, może tłumaczyć teksty?

Zatem jak tylko nową Kogę przygotujemy do takiego stanu, że można ją pokazać, damy Wam o tym informację i poprosimy o współpracę.

Mówiłem że powrócę do tematu Jurka - zatem Jurek pomaga mi w tworzeniu tej nowej wersji strony i krok po kroku poznaje zagadnienia publikacji artykułów i budowy Kogi "od środka". Chciałem podziękować Jurkowi za jego chęć pomocy.

Wracając do tematu statkw i okrętów, zatem z tą chwilą obwieszczam podział Stoczni na dwie - Stocznia żaglowce oraz Stocznia Statki i Okręty. A z czasem, gdy pojawią się artykuły, powstanie oddzielny dział w publikacjach.

Mam nadzieję, że nowa koncepcja podoba się Wam, czekam na opinie.
Radosław Kubera
Koga Portal
ODPOWIEDZ