Listewka okrągła Ramin 3mm

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwsz
Posty: 58
Rejestracja: 03 lip 2020, 23:01

Listewka okrągła Ramin 3mm

Post autor: Sylwsz »

Witam kolegów
Podczas pracy nad zestawem OcCre Beagle przy końcówce zaczyna brakować elementów do budowy.
Ponoć czasami się to zdarza w zestawach.
Może komuś zostało i odsprzeda okrągłą listewkę z Raminu o przekroju 3mm .
Potrzebuje 50 cm może być w odcinkach ale nie krótszych niż 100mm.

Szukałem w sklepach są z lipy, topoli ,gruszy z raminu nie potrafiłem znaleźć w dostępnych.

Z góry dziękuje za odpowiedzi ewentualna pomoc
Pozdrawiam
BEN
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2015, 14:21

Re: Listewka okrągła Ramin 3mm

Post autor: BEN »

Cześć
Widziałem w sklepie Modelnet
Pozdrawiam
BEN
https://www.modelnet.pl/materialy-model ... /?start=60
Poszukuję listewek bukowych 0,5x3mm - w żadnym sklepie nie znalazłem, może któryś z kolegów mnie poratuje
BEN
Awatar użytkownika
Sylwsz
Posty: 58
Rejestracja: 03 lip 2020, 23:01

Re: Listewka okrągła Ramin 3mm

Post autor: Sylwsz »

też tu zaglądałem ale wg opisu są o przekroju 8 i 10 mm.
Poza tym opis i zdjęcia są niejednoznaczne
Spróbuje zadzwonić może się dowiem czegoś więcej

Dzięki za odzew
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Listewka okrągła Ramin 3mm

Post autor: Leon27 »

Ja się ostatnio bardzo rozczarowałem . Pan Andrzej M zapytany o dany produkt ( pomimo iż kupiłem tam sporo różnych gadzetów) odpowiedział mi nastepująco :

"Mój towar pochodzi z polskiej dystrybucji i fakty są takie ze od grudnia zeszłego roku wzorników jak i wielu innych produktów nie ma w hurtowni. Jeśli wzorniki pojawiły się u producenta to najprawdopodobniej będą też w najbliższej dostawie która zmierza do Polski, a która to powinna być w grudniu.

Jeśli się Panu śpieszy to proponuje Panu kupić wzorniki bezpośrednio w Artesani.

A stwierdzenie ze jakoby zamierzam "wprowadzać kogoś w błąd dziwnymi wywodami" to proszę zachować dla siebie.

Pozdrawiam,
Andrzej M."

Wcześniej Pan właściciel informował " nie mam na to wpływu. Od kiedy firma Artesania upadła dochodzą do Polski tylko niektóre produkty z Chin. Te wzorniki znajdują się w dziale "wycofane produkty" bo jest tylko 1% szans ze się znów pojawią"

Pozdrawiam,
Andrzej M

Nadmienię, że wcześniej rozmawiałem z Panią z Artesanii odnośnie innego produktu. Rozmawialiśmy dość długo i było to już po tym jak firmę podnieśli. Parę produktów przez koniecznośc płacenia kasy z powodu praw autorskich spadło z planów produkcji jak niestety okręt Harmione i to w wersji poprawionej ale firma walczy.

Moja dygresja do przyszłości firm modelarskich europejskich - Małe szanse te firmy mają jak Chińczycy w końcu dogadają się z Ancre bo ta zablokowała sprzedaż wszystkiego co było opracowane na podstawie ich planów to firmy europejskie leżą i kwiczą wtedy. Skończy się bez powrotu era mahoniowych zestawów opracowanych z d....y. Zdrowa konkurencja wymusi jakieś działania z pozytywnym skutkiem dla klienta. Może takie portale jak Modelship ........ też zweryfikują swoje podejście i przestaną blokować użytkownków którzy chcą się pochwalić budową modelu z chińskiego zestawu bo przecież znajduje się on na liście Baned Kit. Ja nieswiadomie wyleciałem z tego forum za budowe modelu z chińkiego zestawu gdzie rzadna firma w Europie tego modelu w takiej jakości i w takich super materiałach nie opracowala. Sprzedawać się będzie to gdzie nie będzie się modelarzowi chcialo gromadzić materiałów skoro w zestawie dostanie wszystko bardzo dobrej jakości z bardzo dobrymi planami i dobrze opracowane.

Wszyscy wydaje się spią choć sytuacja daje wiecej czasu do badania rzeczywistości.

To co potrzebowałem i o co dopytywałem pół roku w Modelnecie kupiłem w innej polskiej firmie modelarskiej www.agrom.eu

Bez problemu zrealizowali coś czego niby nie było. Bez łaski i kąśliwych maili. Oczywiście nie pozostałem dłużny kąsliwościom. Niestety tak reaguje jak mnie ktoś wprowadza w błąd.

Szczęśliwego Nowego Roku i zaje.....stych modeli.
Awatar użytkownika
Sylwsz
Posty: 58
Rejestracja: 03 lip 2020, 23:01

Re: Listewka okrągła Ramin 3mm

Post autor: Sylwsz »

Pisząc ten post tak po cichu liczyłem że może któryś z Panów modelarzy się odezwie ze
ma takie listwy w tzw zapasach lub złomie modelarskim po nierealizowanych projektach,
Przecież tylu nas jest :)
Cóż tak się nie stało.
Ale po wielu poszukiwaniach znalazłem firmę która ma bardzo bogaty asortyment dla Nas dla modelarzy

Jest to firma Scorpio-polska.pl

o to link akurat do asortymentu z Raminu tego co szukałem

https://www.scorpio-polska.pl/katalog/m ... c1281.html
na pewno się nie jednemu z nas jeszcze przyda

Pozdrawiam wszystkich modelarzy i żeby było jak najmniej sytuacji gdzie w zestawach czegoś brakuje.
Akurat dzięki tej firmie już się nie muszę o nic martwic.
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Listewka okrągła Ramin 3mm

Post autor: TomekA »

Jesli masz u siebie reczna wiertarke i odpowiedniej wielkosci gwintownik, mozesz z latwoscia zrobic sobie okragla (z kwadratowej) listewke z dowolnego drewna, jak to robi Andrej Kudin tutaj:

Poczatek procesu zaczyna sie od ~ 2giej minuty.
On to robi dla krotkich odcinkow okraglych (oski do lawet dla dzial), ale nie widze przeszkody by tak nie zaokraglic dluzszego odcinka listewki.
(ja bym to robil przelaczajac wiertarke raczej na odwrotne obroty i delikatnie reka wciskajac gwintownik w drewno w kierunku przeciwnym spiralnym skretom gwintownika, bo inaczej to gwintownik moze zbyt szybko zaglebiac sie w drewno i otrzymasz zamiast okraglej listewki, okragly pret z drewna ale nagwintowany. :lol:
Na koniec przetarlbym taka listewke papierem sciernym dla wygladzenia powierzchni).
ODPOWIEDZ