Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 147
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: sferoida »

o'k
Trzeba będzie trochę przywyknąć i pozmieniać zakorzenione przyzwyczajenia.
Nawet tego "więcej" musiałem się naszukać :)
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: radek »

Artek pisze:http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=534&t=47143&start=20#p87280
viewtopic.php?f=534&t=47143&start=20#p87286


dali pisze:Ja mam drobną uwagę, po przeniesieniu postów na nową Kogę, np. w relacji Rafała ( ralfie) zniknęło kilka postów. Na starej Kodze w wątku „kolejny HMS Enterprize” jest 263 posty a na nowej 251, nie wiem jakie posty uciekły, ale biorąc pod uwagę że relacje na Kodze są szczególne, wyjątkowo pouczające to obawiam się, że zniknęły ważne zdjęcia i opisy Rafała i innych kolegów.

Podobna sytuacja jest w mojej relacji „HMS Bounty” – na starej Kodze 300 na nowej 296, w relacji Adama (oksala) „HMS Royal William” stara 614, nowa 591. Itd. Martwi mnie że stara Koga pewnie zostanie zamknięta a na nowej mogą nie znaleźć się bezcenne zdjęcia i opisy.


W skrypcie migracyjnym faktycznie był błąd, dzięki chłopaki za te uwagi.
Po ponownej migracji postów powinno być ok, chyba już nawet doszły. Dodatkowo dodałem do kroków podczas migracji krok zliczenia postów i porównania, czy na nowej i starej Kodze jest tyle samo.

EDIT:
ten sam problem dotyczył ilości tematów, też poprawione i załatane, po ponownej migracji będzie ok.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: radek »

Witajcie.
Posty udało się "dociągnąć" i wygląda na to, że już nic nie zgubimy w procesie migracji. W razie czego zawsze mam backup i uda mi się "dociągnąć" rzeczy już po przeniesieniu Kogi, które mogliśmy przegapić podczas testów.

Wiele problemów zostało zgłoszonych i poprawionych w komunikacji na shoutbox'ie nowej Kogi.
Cieszy mnie Wasz odbiór nowej Kogi i na dziś zakładam, że kogę przepnę w środę tj. 16.12.2020.

Pozostałe błędy usunę już po wdrożeniu nowej Kogi, na ten moment wydaje się, że nie ma nic co by blokowało wieszanie nowych informacji, są raczej niedoskonałości które poprawię po wdrożeniu.

Zatem po środzie będziecie mogli już wieszać materiały na nowej kodze bez ryzyka, że znikną w procesie migracji.

Dziękuję Wam za testy, dziękuję za zaangażowanie i chęc rozwoju którą deklarujecie!
Zgłaszajcie oczywiście dalej, to nie koniec testów.

Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: radek »

Witajcie!
Uwaga uwaga
Mimo, że są jeszcze pewne wykryte bugi to podjąłem decyzję, że Kogę przeniosę już dziś!!!!
Po migracji opiszę te bugi, wszystkie zostaną usunięte po migracji, pewnie jeszcze przed świętami.

Koga zostanie nie tylko zmieniona pod względem skryptów ale zmieni też serwer, na którym się znajduje. Spowoduje to zmianę DNSów. Wiem, że nie wszyscy wiedzą co to DNS i w zasadzie chyba nie powinno to większości obchodzić, ale efekt będzie taki, że przez jakiś czas będziecie widzieć jeszcze starą kogę mimo że nowa koga będzie już uruchomiona. "Jakiś czas" jest zależny od Waszego dostawcy internetu, u więksości będzie to trwać kilka godzin do doby, w niektórych przypadkach niestety może to trwać 2-3 dni.
Niestety nie mam na to do końca wpływu, zatem wybaczcie taką dłuższą niedostępność. Możecie wtedy próbować przeglądać Kogę przez telefon komórkowy, ale przez internet mobilny, a nie wifi.

Aby nie narobić "bigosu" stara Koga będzie wisieć w statusie offline z komunikatem o pracach migracyjnych. Nie będzie można na niej wieszać postów ani jej przeglądać. Po jakimś czasie przepnie się po prostu na nową kogę.

Zatem do zobaczenia na nowej Kodze!
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: mati »

Cześć Radek!

Przede wszystkim chciałbym podziękować Ci za czas i trud włożony w nową Kogę.
Wygląda bardzo fajnie.

Z mojej strony mam tylko taką uwagę... sugestię...

Nowości na Forum

Tytuły nowych postów/wątków są dość skrócone. Domyślam się, że wynika to z ograniczonego miejsca w tym polu. Ale może istnieje jakiś trik, aby tytuły wyświetlały się w nieco pełniejszej formie??

Myślę, że nieco poprawi to przejrzystość.

Na tę chwilę na nowej widzimy (na przykładzie relacji ralfee) tylko: kolejny HMS... zamiast pełnej nazwy, czyli kolejny HMS Enterprize - ralfee

Na pewno ułatwi to zidentyfikowanie co to za post/relacja, itp...

Dzięki i pozdrawiam
Mateusz
The world is yours...
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: Andrzej1 »

mati pisze:...
Nowości na Forum

Tytuły nowych postów/wątków są dość skrócone. Domyślam się, że wynika to z ograniczonego miejsca w tym polu. Ale może istnieje jakiś trik, aby tytuły wyświetlały się w nieco pełniejszej formie??
...
Mateusz

Dziędoberek

Taki trik albo trick nazywa się tooltip.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: mati »

Witaj Andżejuu :)

Tooltip byłby ok... (jest w jakimś sensie jedynie półśrodkiem)... ale myślę, że cała nazwa postu wyświetlana od razu byłaby praktyczniejsza.

Tak jak jest to na starej Kodze.
Oczywiście długi tytuł wątku musiałby być ucięty ... tak jak to widnieje na starej.

Pozdrawiam
Mateusz
The world is yours...
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: radek »

@Mati, dopisuję do listy rzeczy do poprawy.

Koga właśnie przeniesiona!!!
Oto lista znanych błędów, które będę sukcesywnie usuwać:
- nie wszystkie linki do plików zostały przekierowane ze starych adresów na nowe
- do poprawy wygląda avatarów tak, aby nie było jajek wielkanocnych, zapewne powrócę do kwadratów tak jak było na starej kodze
- źle wyświetla się lokalizacja pod avatarem na forum
- Enter w shoutbox nadal na Windows nie działa prawidłowo
- shoutbox źle podświetla linki, gdy znajdują się 2 w jednym komunikacie
- niektórym ludziom nie odświeża się sam shoutbox. Ten błąd + wysyłanie Enterem to prawdopodobnie będzie pierwsza poprawka jaką wdrożę na nowej Kodze.

Oto rzeczy dodatkowe:
- dojdzie forum kupię/sprzedam
- grupy zostaną przepisane do odpowiednich kategorii, puste lub bez treści wyłączone
- poprawione wyświetlanie modułu z nowymi postami na forum
- nie odświeżają się same (bez przeładowania strony) moduły: ostatnie posty na forum i lsta użytkowników
- dołożenie wyszukiwania na stronie
- ułatwienie dostępu do zakładek personalnych dotyczących ustawień forum
- do dodania favicon (ikonka kogi)

Inne rzeczy będę dopisywać do listy i sukcesywnie poprawiać.

Migracja trwałą wiele godzin ze względu na fakt, że bardzo dużo czasu poświęciłem na sprawdzenie, czy przeniosły się wszytkie fora, tematy, odpowiedzi i załączniki na forum. To samo dotyczy grup i zdjęć.

Oczywiście zweryfikujecie sami czy wszystko jest ok.

Niedługo postaram się powiesić kilka samouczków dla moderatorów (w forum "moderacja") oraz dla użytkowników w dziale "ogłoszenia".

Ważna informacja
Zaktualizowałem regulamin całego serwisu proszę o zapoznanie się z nim:
Regulamin korzystania z serwisu
W zasadzie zebrałem tam to co pisaliśmy do tej pory, jeżeli macie uwagi do regulaminu to załóżcie wątek w hyde park i tam sobie o tym podyskutujemy.

Tyle na tą chwilę, cały czas monitoruję naszą Kogę.
Pozdrawiam i życzę miłego korzystania.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: Karrex »

Po pobieżnych oględzinach w moich relacjach jest ok. zdjęcia są, avatar jest (brak emotka BRAWO :) ).
Natomiast na forum i w grupach mojego avatara brak :(
Grupy.
W czasie testowym było ok. teraz coś się porobiło ze zdjęciami w grupach (oprócz avatrka) jedne są, inne zniknęły (piszę o kogowych zdjęciach - wstawiam ich adresy).

1. FRANCUSKIE ŁODZIE OKRĘTOWE

https://www.koga.net.pl/grupy/viewdiscu ... groupid=71

Następna to grand canot z całym osprzętem (nawet trap),

http://www.koga.net.pl/components/com_j ... can10.jpeg

kolejne dwie to petit canot.

http://www.koga.net.pl/components/com_j ... 367108.jpg
http://www.koga.net.pl/components/com_j ... 821139.jpg

RIVOLI

http://www.koga.net.pl/components/com_j ... oli183.jpg

Obrazek


i z końca postu HERMION

Grand canot.

http://www.koga.net.pl/components/com_j ... 186423.jpg
http://www.koga.net.pl/components/com_j ... /03can.jpg

Te z innym adresem są widoczne

http://www.koga.net.pl/images/originalp ... f92d66.jpg

Obrazek

Jedne były wstawiane na najstarszej Kodze, drugie na drugiej (te z nazwami zdjęć np. gd_can10, 02rivoli na pewno z tej najstarszej).
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: radek »

@Karrex - sprawdź proszę teraz, powinny zniknąć duble grup oraz powinny pojawić się brakujące zdjęcia.
Część starych zdjęć zmieniła swoją lokalizację, wcześniej były tu:
components/com_joomlaboard/uploaded/images/
a teraz są tu:
images/old_forum/
Zmieniłem automatem ścieżki, więc powinno być już ok.

Awatary też przywróciłem.
Radosław Kubera
Koga Portal
ODPOWIEDZ