Lista społeczna na zakup drewna

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

ODPOWIEDZ
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Lista społeczna na zakup drewna

Post autor: vegelus »

Witam wszystkich modelarzy i niemodelarzy też:)

Wczoraj przyatakowałem sklep z drewnem. To w Olsztynie nazywa się centrum podług, ale tylko oni wydawało mi się, że mają drewno egzotyczne.

Chciałem zakupić troche duzych desek do przerobienia ich na mniejsze ale pojawił sie problem. Najmniejsza ilość jaką można kupić (zamówić) przerasta moje potrzeby conajmniej o 10 modeli (zakładając, że to co potrzebuję starczy do końca życia). Dlatego wpadłem na pomysł zapytania sie czy nie ma chetnych do wspólnego zakupu drewna egzotycznego.

Jakby to wyglądało. Np. merendi (taki mahoń) jest w tarcicy. Jeden balik o wymiarach 50X200X2000 kosztuje około 100 zł (nie wiem dokładnie ile) ja potrzebuje około metra. Co z reszta nie wiem. W sklepie powiedzieli, że nie tną. Po co to piszę jak listewki są w sklepiku. Otóż do modeli potrzeba także większych kawałków, lub grubszych listewek :)

Inny problem to piękne deski o długości do 1m (parkiety) ale pakowane po np 10 szt. I tu znowu problem bo ja potrzebuje 1 góra 2 sztuki.

Nie chcę na tym zarabiać ani odbierać innym chleba, ztąd tytuł. Poprostu zapraszam chętnych do listy społecznej. Zastanówmy się jakie gatunki nas interesują oraz jakie wielkości. Potem każdy we własnym zakresie rozejży sie po okolicy i na podstawie najtańszej ceny zakupimy. Nie ukrywam, że w moim przypadku dojdzie koszt transportu z Wawy ;)

Innym argumentem jest ilość. Jeżeli będę rozmawiał o 4m2 to będą inaczej mnie trakotwać niż gdy będę się pytał o jedną deskę ;)

Proszę chętnych oraz znawców o deklaracje jakie drewno będzie potrzebne do budowy modeli oraz przykładowe ilość (X x Y x Z gdyż prawdopodobnie będziemy kupować tarcicę)

ps. dzięki takiej liście społecznej kupiłem silniki krokowe 4 razy taniej niż to oferują sklepy więc chyba warto.
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lista społeczna na zakup drewna

Post autor: golasz »

Witam!
Mam pytanie jak wykonać maszty i z jakiego drewna (mam na mysli maszty do K&M)?Zmierzam do tego że jeśli cena bedzie przystępna oraz moje umiejętności i narzędzia wystarczające to wpisał bym sie na taką listę!
Chyba że można materiał na maszty kupić w mniejszej ilości! Za pomoc z góry dziękuje!
pozdrawiam golasz4
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lista społeczna na zakup drewna

Post autor: vegelus »

Lista raczej ma zaspokoić potrzeby na przyszłość niż na jeden model ale :)

Ja pmaszty robię przy użyciu papieru ściernego :)
Kwadratową listewke szlifuje na ośmiokąt, potem ośmiokąt na 32 bok. Jak zrobisz przekrój listewki o 32 bokach to potem wystarczy lekk przejechac papierem i masz owal :)

Są i cacy co robią to w wiertarce, ale moją metoda wykonywano maszty w orginałach i muszę powiedzieć, że przy dobrej wprawie robi się to bardzo szybko.
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Lista społeczna na zakup drewna

Post autor: banderas »

W sumie to moje pierwsze maszty jakie zrobiłem wykonane oczywiście Twoją metodą która sprawdza się nawet jeśli ktoś nie ma doświadczenia,a o gatunek drewna trzebaby było spytać producentów fajerwerków.

Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
ODPOWIEDZ