Koga i BoatModelling.com Trasa Muzealna 2007

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Koga i BoatModelling.com Trasa Muzealna 2007

Post autor: JurekBin »

Ogłaszam nabór chętnych na wycieczkę....
Koga & BoatModelling.com Trasa Muzealna 2007.

Pomysł jest następujący:

Przez około tydzień do 10 dni objechać muzea i repliki lub okręty stojące w zachodniej Europie - głownie Batavię, Amsterdam, HMS Victory, Cutty Sarka.

Patrząc na mapkę wybrałem za dobrą bazę wypadowa okolice Utrechtu, który się znajduje się pomiędzy Lelystad i Amsterdamem. Rotterdam jest już po drodze do Calais skąd byśmy płynęli do Anglii. Patrz mapka.

Pod Utrechtem jest sporo kampingów i tam na 2-3 noce byśmy założyli bazę namiotową. Po przeprawie na angielska stronę kamping byłby we wschodnim Kencie i w okolicach Portsmouth (HMS Victory). Dlatego tam, gdyż specjalne wizyty na Wiktorię są tylko o 9:30 rano.

Jak na razie wyliczyłem długość trasy na jakieś 3.500 km, co przy założeniu kosztów paliwa + promu + kampingów jakieś 500 Euro na samochód osobowy. Proponuję na samochód do 4 osób aby był jakiś komfort, wówczas oczywiście 500 rozbija się po kościach.

Koszty muzeów to od około 10 euro za bilet. Wyjatek stanowi HMS Victory gdzie główną atrakcją będzie zamówione zwiedzanie. Koszt to 25 funtów i trzeba zarezerwować na tydzień wcześniej. Już dzwoniłem i się dowiadywałem. Podczas rezerwacji należy również podać numer karty płatniczej czyli innymi słowy zapłacić.
25 funtów to jakieś 38 euro. Więc na muzea bym przeznaczył jakieś 100 euro od osoby.

Reszta kosztów to indywidualne spożycie potraw i napojów wszelkich rodzajów, więc trudno mi szacować nie wiedząc jakie macie żąładki (duże czy małe). Ja bym liczył jakieś 20-40 euro dziennie aby było na piwo i jakiś imbiss.

Jak na razie mam już jednego chętnego - obywatela X - ale gwarantuję że go znacie z forum. Do mojego samochodu szukam jeszcze 2 osoby. Ale sądzę, że jak byśmy pojechali w 2-3 samochody mogłoby być jeszcze weselej.

Termin - czerwiec lub lipiec lub sierpień. Do ustalenia w zależności ilu chętnych i by się znalazło i kiedy kto dysponuje czasem.

Punkt startu - również do ustalenia, jeśli by więcej osób jechało z ‘północy’, wówczas jestem skłonny zrobić mały objazd do góry. Inna opcja to spotkać się w Berlinie lub we Frankfurcie. Do obgadania.

Chętni – proszę zgłaszać się szybko i nie myśleć długo. Oczywiście kontakt do mnie na PW albo email.

I nie marudzić, że drogo. W kupie właśnie będzie taniej i na wakacje żony (lub mężowie) dadzą Wam te 200 setki.

Obrazek

Pozdrawiam
Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga i BoatModelling.com Trasa Muzealna 2007

Post autor: Zbyszek »

Jurku jak już obejrzyć sobie to co widać poniżej na fotce pierwszej, to mam prośbe poszperajcie jeszcze po porcie i określcie co to za cudo na drugim zdjęciu.


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Koga i BoatModelling.com Trasa Muzealna 2007

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

Może i wiecie, a jeżeli nie to jak będziecie w Rotterdamie to prawie w centrum (nie pamiętam ulicy) jest taka wystawa marynarskiego sprzętu, i kilka ładnych statków i chyba dwa żaglowce na emeryturze na kanale obok. Na statki oczywiście można wchodzić ale jest to średnio 7euro za osobę w latach18+
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:Koga i BoatModelling.com Trasa Muzealna 2007

Post autor: JurekBin »

Sprawa się ma następująco:
W chwili obecnej zadelarowały się
4 osoby + ja. = 5 (Jedna się wczoraj wycofała :( )

W przypadku 5-8 osób potrzebny drugi samochód.... bo w piątkę moim... to ciasno.
Potencjalnie mamy drugi samochód ale benzynę nie diesla.... sami rozumiecie do czego zmierzam.

Aby ustalić końcowe koszty w zależności od posiadanych pojazdów i liczby podróżników muszę mieć czas na to owo.

Proponuję ustalić termin nadsyłania ofert - do końca maja!
Aha na 90% wyjazd będzie w sierpniu - jako że większość zgłoszeń za tym miesiącem obtuje.

koszt - około 1500-2000 zl na głowę. Ale każdy rządzi się swoimi pięniędzmi - ja nie biorę żadnych pieniędzy do kupy. Policzymy się podrodze, no ewentualnie na poczatku zrobimy zrzutkę na paliwo i wszystko.

Pozdrawiam
Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:Koga i BoatModelling.com Trasa Muzealna 2007

Post autor: JurekBin »

Jako kolejna zachęta :whistle:
Dostałem to dziś z UK.


If you are coming over to England specifically to visit Portsmouth and Greenwich, and have the time to go to Chatham as well - please do. The dockyard there does indeed have some fantastic exhibits - and there is also a ropery which still makes rope for ships etc. and they have demonstrations of rope making. It is well worth watching; and is awesome to watch as the ropery and the scale on which it is done is quite something to try and comprehend/take in.

Also - a place called Bucklers Hard which is near Beaulieu and the New Forest - which is in the vicinity of Bournemouth/Southampton - also places on the coast - is the site of another old dockyard where a number of reputable boats were also built and there you can wander around a number of excellent exhibits etc.

THere is so much to do in Portsmouth/Gosport. You could spend a week there and not do everything - 3 ships plus numerous other exhibits and museums connected with naval and WWII/D-Day stuff.


...Jeśli jedziecie do Anglii zwiedzić Portsmouth i Greenwich i macie czas na jazdę do Chatham - to jedźcie. Doki tam mają faktycznie fantastycznie wystawy. Jest również linownia, która cały czas produkuje liny dla statków itd. i demonstrują produkcje lin. Warto zobaczyć; jest niesamowite to zobaczyć i skala na jaką to robią.

Również - miejsce zwane Bucklers Hard () niedaleko Beaulieu i New Forest - okolice Bournemouth/Southampton - również na wybrzeżu - jest widokiem na inne stare doki gdzie różne znane łodzie były budowane i można tam sobie chodzić pomiędzy kilkoma wystawami.

W Portsmouth/Gosport jest tyle do roboty. Można tam spędzić tydzień i wszystkiego nie zobaczyć. 3 okręty plus liczne inne wystawy i muzea łączące historie morza i II wojny i D-dnia.

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
marten_kuna
Posty: 182
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga i BoatModelling.com Trasa Muzealna 2007

Post autor: marten_kuna »

Jasna cholera!!!!!! Żebym ja mógł zdobyć choć 1/10 pieniążków potrzebnych na tą imprezę! Jak wrócicie , to będziecie sprawozdawać całymi dniami. A weźcie dużo, dużo aparatów fotograficznych. A do Chatham jechać koniecznie, bo wykańczam wlaśnie HMS "Chatham".Ahoj!
vanTomas
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Koga i BoatModelling.com Trasa Muzealna 2007

Post autor: vanTomas »

Dla niezdecydowanych na ewentualną wycieczkę coś na zachętę.
P.S.
Pomysł i trasa wycieczki super, szkoda tylko, że Sztokholm trochę nie po drodze. Poza tym z eskapady na Cutty Sark to chyba nici, bo wczoraj w radiu słyszałem, że wybuchł na nim pożar i dosyć poważnie go uszkodził.
P.P.S.
Jest to mój pierwszy post na forum i nie wiem czy aby sie dobrze wgrało zdjęcie.
Zrezygnowałem z powitania bo i pisać nie było o czym. Niech więc ta fotka je zastąpi.
Obrazek
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Koga i BoatModelling.com Trasa Muzealna 2007

Post autor: lesiu117 »

Dobrze slyszales... spalilo sie ok 80% tego co bylo w kadlubie (tzn tego czego nie wyniesli do renowacji wczesniej bo wyniesli np. maszty)... Wiec Cutty Sark odpada...
w stoczni:
Bismarck
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:Koga i BoatModelling.com Trasa Muzealna 2007

Post autor: JurekBin »

:unsure: niestety wyprawy w tym roku nie będzie
z przyczyn obiektywno-finansowych.

Temat pozostaje otwarty, ale jeśli dojdzie do skutku to raczej za rok.

To tyle w tej kwestii na razie.

Pozdrawiam
Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
ODPOWIEDZ