Muzeum Marynistyczne w Paryżu

Gdzie co warto zobaczyć....
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yetislawo
Posty: 73
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Muzeum Marynistyczne w Paryżu

Post autor: yetislawo »

Witam.Serdecznie polecam odwiedzenie tego muzeum.Zbiory są naprawdę ciekawe.Bilet wstępu to tylko 9 euro.Poza modelami można także zobaczyć ciekawe malarstwo marynistyczne.Skala i wielkość wielu modeli przyprawia o zawrót głowy.Jedyny mankament to gabloty które potrafią skutecznie zepsuć fotki.Zamierzam jeszcze raz tam pojechać i tym razem mając nauczkę przygotować się do zrobienia fotek.Osobiście jestem bardzo zadowolony ,że udało mi się zwiedzić to muzeum:woohoo: .Pozdrawiam Sławek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sławek Dziewulski
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Muzeum Marynistyczne w Paryżu

Post autor: Killim »

Witam, czy zna ktoś może adres tegoż muzeum, na jakiej ulicy i mniej więcej w której części Paryża się znajduje? Końcem lutego będę miał okazję odwiedzić to miasto i głównym punktem zwiedzania będzie właśnie to muzeum.
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Muzeum Marynistyczne w Paryżu

Post autor: Tomek Aleksinski »

Palais de Chaillot
17, place du Trocadéro
75116 PARIS

Jest ono zlokalizowane w bezposrednim sasiedztwie wiezy Eiffla, wystarczy tylko przejsc przez Sekwane i pojsc nieco pod gorke przez trawiasty skwer w kierunku duzego, dobrze widocznego gmachu o polksiezycowatym ksztalcie - to jest wlasnie ten palac de Chaillot. W jego jednym skrzydle jest owo muzeum.
Bylem tam kilka lat temu - rzeczywiscie zbiory oszalamiajace, ale Paryzanie sa wredni - najpierw kazali mi zostawic statyw w szatni, bo zdjecia ze statywu sa tam zakazane (nie pomagaly moje zapewnienia ze statywu nie bede uzywal), potem po pol godzinie zwiedzania sila, w sposob bardzo wulgarny wyrzucili mnie z muzeum (razem z setka roznych turystow z calego swiata), orzekajac zdawkowo, ze w muzeum podobno ktos podlozyl bombe ("ktos" - czyt. terrorysci arabscy), a do tego nie pozwolono mi odebrac z szatni mego statywu (drogi niemiecki statyw, a nie jakis chinski chlam), na szczescie trafila sie poczciwa dusza - polska szatniarka (prawniczka z Kielc), ktora poza plecami ichniego dyrektora - napuszonego dupka, wyciagnela mi ten statyw i podala. Muzeum, rzecz jasna, nie zwrocilo mi pieniedzy za bilet, tak jak nie zwrocili ich zadnemu z pozostalych turystow.
Owa szatniarka powiedziala mi prywatnie, ze takie obrazki wydarzaja sie tam przynajmniej raz w tygodniu!!! :shock:

Milego zwiedzania!!!
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Muzeum Marynistyczne w Paryżu

Post autor: Killim »

Witam, dzięki bardzo za informacje mam tylko nadzieje że jak tam będę to taka przykra sytuacja nie będzie miała miejsca :shock:
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Muzeum Marynistyczne w Paryżu

Post autor: Killim »

Witam, niedawno właśnie wróciłem właśnie od brata z Paryża i moim pierwszym punktem
na liście miejsc do zwiedzenia było właśnie to muzeum. Jak już pisał Sławek liczba i różnorodność
eksponatów jakie tam posiadają jest na prawdę niesamowita, serdecznie polecam odwiedziny w tym miejscu.
P.S.na szczęście obyło się bez żadnych incydentów typu zamach bombowy :D
Załączniki
w budynku muzeum znajduje sie również księgarnia i tam pośród wielu<br />publikacji i albumów przedstawiających zbiory muzealne jest taki regał,<br />co na nim jest to każdy pozna. Myślę że to jest marzenie nie jednego z nas<br />cena to 128 euro, za sztukę niestety tym razem musiałem obejść się smakiem, ale może kiedyś<br />się uda
w budynku muzeum znajduje sie również księgarnia i tam pośród wielu
publikacji i albumów przedstawiających zbiory muzealne jest taki regał,
co na nim jest to każdy pozna. Myślę że to jest marzenie nie jednego z nas
cena to 128 euro, za sztukę niestety tym razem musiałem obejść się smakiem, ale może kiedyś
się uda
mają tam nie tylko żaglowce
mają tam nie tylko żaglowce
PP.JPG
OO.JPG
NN.JPG
MM.JPG
LL.JPG
KK.JPG
JJ.JPG
II.JPG
HH.JPG
GG.JPG
FF.JPG
CC.JPG
BB.JPG
AA.JPG
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Muzeum Marynistyczne w Paryżu

Post autor: waldek »

Co się nie robi dla hobby, dla mnie nie ma ceny cel uświęca środki.
Pozdrawiam Waldek
ODPOWIEDZ