wręgi

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
mrowka
Posty: 20
Rejestracja: 05 gru 2010, 14:31

wręgi

Post autor: mrowka »

:dry: jak pomniejszyć wręgi o grubość poszycia?:angry:
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:wręgi

Post autor: stefan »

Najprosciej to przekalkowac kazda wrege na karton i za pomoca takiego (np.) "przyrzadu" obrysowujesz wrege, odejmujac tyle ile wynosi grubosc listewki ktora bedziesz kadlub oklejal
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:wręgi

Post autor: stefan »

Najprosciej to przekalkowac kazda wrege na karton i za pomoca takiego (np.) "przyrzadu" obrysowujesz wrege, odejmujac tyle ile wynosi grubosc listewki ktora bedziesz kadlub oklejal
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:wręgi

Post autor: oksal »

stefan napisał:
Najprosciej to przekalkowac kazda wrege na karton i za pomoca takiego (np.) "przyrzadu" obrysowujesz wrege, odejmujac tyle ile wynosi grubosc listewki ktora bedziesz kadlub oklejal


No to ja już nie muszę robić fotki do swojej odpowiedzi:), która by była dokładnie taka sama

PS
Stefan tak czułem ze to karaka z PM 147. Ile już jej zrobiłeś?
mrowka
Posty: 20
Rejestracja: 05 gru 2010, 14:31

Odp:wręgi

Post autor: mrowka »

Dzięki trochę mi sie rozjasniło, rozumiem, że przekalkowaną na papier wręgę wycinam a i drewniany koniec tego przyżądu przenieszczamrównolegle do krewędzi. Przepraszam ale mam jeszcze jedno pytanie: Jak odwzorowac przy przekrojach poprzecznych 9liniach teoretycznych kadłuba), profil poprzeczny pokładu? Czy od krawędzi wręgi prowadzimy poprostu linię prostopadłą do odi symetrii. z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ