Do Wyceny

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Śiwy77
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2023, 07:46

Do Wyceny

Post autor: Śiwy77 »

Witam wszystkich forumowiczów

Mam na przysłowiowej tapecie, temat dwóch statków do wstępnej wyceny i rzecz jasna ich wykonania.

1. Piotr z Gdańska, okręt w skali 1:125 dokładny model statku, odwzorowany charakter i faktura oryginalnych materiałów.

2 .Model Szkuty Wiślanej skala 1:50 założenia modelu takie sama jak w punkcie 1

W razie zainteresowania tematem proszę o odpowiedz

Pokłony Tomasz
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Do Wyceny

Post autor: Hadżi »

Witam!

Przepraszam. A na podstawie jakich dokładnych planach Piotra z Gdańska i której wersji szkuty mają być wykonane te modele?
Skala 1:125 Piotra to jest długość ok. 35cm, to o jaką tu dokładność chodzi? A wycena może być dokonana dopiero po wykonaniu modelu i może zależeć od wielu czynników. Oryginalne materiały np. kadłuba to dąb. Tak małych modeli raczej z dębu się nie buduje (faktura słoi dębu przewymiarowana).

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
Śiwy77
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2023, 07:46

Re: Do Wyceny

Post autor: Śiwy77 »

Witam

Tak na prawdę, skala modelu musi być dopasowana do powierzchni gdzie ma stanąć model czyli w tym momencie jest to dł.40 cm.
+- to wychodzi skala 1:120/125

Co do materiałów z których ma być wykonany model, muszą być dopasowane do skali-, szkielet sosnowy ( sklejka ) lub cos w podobnie, okleina zewnętrzna kadłuba zakładam, że bedzie to fornir czereśni + bejca, reszta detali z olchy.

Jakość i poziom jaki mnie interesuje to poziom kolegi( Mirek77 )- temat juz był na tym forum.
Co do dokładnej wersji, trzymamy sie wersji modelu z Malego Modelarza .

Koszt i termin oraz specyfikację trzeba oszacować przed rozpoczęciem prac.

Pokłony Tomasz
Awatar użytkownika
Śiwy77
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2023, 07:46

Re: Do Wyceny

Post autor: Śiwy77 »

A i nie dodałem info o tej Szkucie, nie ma jakiś zaostrzeń, co do konkretnej wersji " Szkuty".

Skala 1:50 generalnie jest skalą orientacyjną, powierzchnia jaką może zajać model to max. 100cm dł.
Proporcje szerokości to wypadkowa długości modelu
Awatar użytkownika
gdas
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Do Wyceny

Post autor: gdas »

To podaj jeszcze jaki masz budżet na nie , bo jeśli liczysz na tysiaka czy dwa to cienko to widzę , modele robione pod zamówienie rządzą się innymi stawkami
Awatar użytkownika
Śiwy77
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2023, 07:46

Re: Do Wyceny

Post autor: Śiwy77 »

Wie Pan, jestem świadomy tego, jak to moze wypaść cenowo, czekam na propozycje wyjściową za wykonanie modelu/li/

Pokłony
ODPOWIEDZ