Maszt do modelu pływającego

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tales
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2019, 20:24

Maszt do modelu pływającego

Post autor: Tales »

Cześć,
Jeżeli w złej zakładce, to przekierujcie mnie proszę, bo jestem tu nowy.

"Wrobiłem się" dla dobrego znajomego, aby wykończyć mu model jachtu (kupił na targach staroci sam drewniany kadłub wydrążony w środku). Jest to potężna jednostka- 120 cm długości. Moje doświadczenia modelarskie ograniczały się dotychczas do małych modeli gablotkowych. Jako że param się żeglarstwem od dość dawna, to z wymyśleniem zabudowy pokładu nie powinienem mieć trudności.

Natomiast będący w komplecie kijek, jak od szczotki, pełniący rolę masztu, przyprawia mnie o dreszcze. Podpowiedzcie co wymyślić na maszt? Powinien mieć coś około 140cm, będzie niósł szmaty uszyte ze starego żagla windsurferowego (mocowane na segarsach do masztu). Czy rurka aluminiowa wytrzyma? Może jakiś pręt z włókna szklanego? (gdzie znaleźć odpowiednio gruby materiał?). Liczę na pomoc, sugestie.

Jeszcze dodatkowa informacja: będzie to jednostka w stylu tzw. "klasycznego jachtu żaglowego" ,coś jak amerykański "Wild Horses". Elektronikę mam nadzieję skompletują mi panowie ze sklepu.

Pozdrawiam, Tales
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Maszt do modelu pływającego

Post autor: ryszardw »

Może kawałek wędki z włókna węglowego .Lekki mocny i zbieżny .R
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Maszt do modelu pływającego

Post autor: Jarek »

Albo poszukać w hurtowniach metali kolorowych odpowiedniego rozmiaru rurkę aluminiową.
Awatar użytkownika
Tales
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2019, 20:24

Re: Maszt do modelu pływającego

Post autor: Tales »

Ta wędka z włókna węglowego mi się podoba, tylko czy nie wywinduję kosztów? Przede wszystkim zobaczę na targach staroci, czy giętkość nie za duża, długość (to aż 140cm) no i czy bywa coś taniego z odzysku.
Awatar użytkownika
Tales
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2019, 20:24

Re: Maszt do modelu pływającego

Post autor: Tales »

Śpieszę donieść, że już pierwsza wizyta w wyspecjalizowanym sklepie wędkarskim dała pozytywny efekt. Za 30 zł dostałem element do wędki z włókna szklanego, o świetnych dla mnie własnościach. Trochę krótszy, ale i tak trzeba wzmocnić przedłużką zarówno pietę jak i top masztu. Bardzo dziękuję Ryszardowi za ukierunkowanie mnie.
ODPOWIEDZ