Modele 3D oraz druk

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kudłaty
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2018, 18:48

Modele 3D oraz druk

Post autor: Kudłaty »

Czołem.

Jako, że do projektu H300 stworzyłem niemal kompletny holownik w projektach 3D chciałem zaoferować możliwość wydruku czy zaprojektowanie części do indywidualnych projektów. Wykonałem kilka modeli dla kolegi, które wzbogacą jego modele. Gdyby ktoś miał pytania to zapraszam a poniżej kilka zdjęć moich "wyczynów" (nie dam rady wrzucić wszystkiego bo do samego H300 jest tych modeli kilkadziesiąt) :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:10

Re: Modele 3D oraz druk

Post autor: ramol »

Witam, pytanie z zakresu - jest możliwość wykonania projektu "figurki" zarysu postaci do skali 1:400?, przy tej skali zarys postaci w zupełności wystarczy, nie ma potrzeby aby były dłonie stopy i temu podobne.
Wysokość figurki ok 4,3mm - 4,6mm. Mam możliwość grzecznościowego wydruku 3d, jednak musiałbym dostarczyć plik z projektem a nigdy tego nie robiłem.
Wydruk figurki na płasko, drukarką z dyszą 0,4mm, format pliku STL. Warstwa grubości 0,3mm, Myślę że trzy warstwy by wystarczyły. Ewentualnie dwie warstwy na na całej figurce plus trzecia na głowie tułowiu.
Z góry dzięki.
sina2
Posty: 63
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Modele 3D oraz druk

Post autor: sina2 »

trochę nieproporcjonalny , nie wiem czy coś z tego wyjdzie, powinien mieć 4,6 mm, grubość to raczej 0,6
nie mogę dołączyć stl, podaj kontakt to ci wyślę
Załączniki
ludzik 1.jpg
ludzik 1.jpg (21.49 KiB) Przejrzano 2812 razy
ludzik 2.jpg
ludzik 2.jpg (26.28 KiB) Przejrzano 2812 razy
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:10

Re: Modele 3D oraz druk

Post autor: ramol »

Dzięki za odzew, mój adres ram76@o2.pl
sina2
Posty: 63
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Modele 3D oraz druk

Post autor: sina2 »

poszło z sina2 czasami w spamie ląduje
ODPOWIEDZ